صحبت های دولت با واقعیات جامعه متفاوت است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 24816
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه, ویژه تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۵۵ |
صباغیان عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس:

صحبت های دولت با واقعیات جامعه متفاوت است

محمدرضا صباغیان بافقی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی ضمن واکنش به صحبت‌‌های رئیس‌جمهور و تحت مدیریت بودن اقتصاد کشور به «رسالت» گفت: صحبت‌های مسئولان دولتی و غیردولتی با واقعیات موجود جامعه متفاوت است به این دلیل که با برنامه‌ریزی و نظر کارشناسی شده صورت نمی‌گیرد و نگاه‌های مسئولان به قضایا مقطعی و سیاسی می‌باشد
صحبت های دولت با واقعیات جامعه متفاوت است

محمدرضا صباغیان بافقی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی ضمن واکنش به صحبت‌‌های رئیس‌جمهور و تحت مدیریت بودن اقتصاد کشور به «رسالت» گفت: صحبت‌های مسئولان دولتی و غیردولتی با واقعیات موجود جامعه متفاوت است به این دلیل که با برنامه‌ریزی و نظر کارشناسی شده صورت نمی‌گیرد و نگاه‌های مسئولان به قضایا مقطعی و سیاسی می‌باشد به همین دلیل، امروز وضعیت معیشت و اقتصاد دچار مشکل شده است.وی تصریح کرد: دولت تنها امیدش به برجام بود و متأسفانه تمام تخم‌مرغ‌هایش را نیز در یک سبد گذاشت و همین امر باعث شد که امروز دچار چنین مشکلاتی شویم. به نظر می‌رسد مسئولان با واقعیاتی که در جامعه می‌گذرد یا فاصله دارند یا اطلاع ندارند که وضعیت از چه قرار است.این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در تشریح این‌که چطور دولت از افزایش قیمت و معضلات زندگی مردم بی‌خبر است، بیان کرد: دولتمردان از اوضاع اقتصادی خبردارند اما موضوع خبر داشتن تا لمس کردن بسیار متفاوت است.
*مجلس، قانون گزارش سالانه دولت در مرداد را اجرا کند
صباغیان بافقی در انتها ضمن یادآوری طرح سؤال از رئیس‌جمهور و تأثیر آن بر رفتارهای دولت، تأکید کرد: اکنون قانون نظارت بر دولت وجود دارد و رئیس‌جمهور و وزرا باید مردادماه هرسال در مجلس حضور یابند و گزارش دهند. گزارش سال_انه رئیس‌جمهور و کابینه‌اش قانون مصوب مجلس است، اما اجرایی نمی‌شود! اگر این قانون اجرا شود رئیس‌جمهور، هم باید سؤالات را پاسخ و هم عملکردش را گزارش دهد. در این مقطع دیگر نگاه سیاسی مطرح نخواهد بود که موضوع سیاسی قلمداد شود و قانون مجلس است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.