شلیک به گفتمان سازش - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 89448
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۶:۰۱ |
شرط‌بندی سازشکاران روی قدرت صهیونیست‌ها شکست خورد

شلیک به گفتمان سازش

 یک تحلیلگر برجسته عرب با اشاره به توسعه چشمگیر قدرت مقاومت در داخل و خارج فلسطین اشغالی تأکید کرد که همه شواهد حاکی از نابودی سریع اسرائیل بوده و فروپاشی این رژیم از درون، بسیار زودتر ازآنچه برخی تصور می‌کنند، رخ خواهد داد.
شلیک به گفتمان سازش

 یک تحلیلگر برجسته عرب با اشاره به توسعه چشمگیر قدرت مقاومت در داخل و خارج فلسطین اشغالی تأکید کرد که همه شواهد حاکی از نابودی سریع اسرائیل بوده و فروپاشی این رژیم از درون، بسیار زودتر ازآنچه برخی تصور می‌کنند، رخ خواهد داد.
به گزارش تسنیم، در پی تشدید اعتراضات صهیونیست‌ها علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر و کابینه افراطی وی به‌دلیل تصمیم برای تصویب طرح موسوم به «اصلاحات قضائی» هشدارهای زیادی از سوی مراکز امنیتی و مطالعاتی این رژیم درباره پیامدهای این وضعیت بر ساختار کلی جامعه صهیونیستی مطرح‌شده و بسیاری معتقد هستند این روند، فروپاشیِ اسرائیل را از درون تسریع می‌کند؛ به‌ویژه اینکه رژیم صهیونیستی هم‌زمان با گرفتاری در این بحران بزرگ داخلی مجبور است با تهدیدات خارجی نیز دست‌وپنجه نرم کند.

 از همه مهم‌تر رنگ و بوی دومین انتفاضه مسلحانه فلسطین از کرانه باختری بیش از هرزمانی احساس می‌شود و گروه‌های نوظهور مقاومت در این منطقه خواب از چشمان صهیونیست‌ها ربوده‌اند.
 در همین زمینه «عبدالباری عطوان» تحلیلگر برجسته فلسطینی و سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای‌الیوم در یادداشتی به شرایط داخلی نابسامان رژیم اشغالگر اشاره و اعلام کرد، ما به‌عنوان قربانیان جنایات و کشتارهای اسرائیل طی ۷۵ سال گذشته حق‌داریم که با شادی، وضعیت فروپاشی سریع پروژه نژادپرستانه صهیونیسم را تماشا کنیم. اما ما به‌عنوان مردم عرب و مسلمانس وظیفه‌داریم که اجازه ندهیم صهیونیست‌ها از این وضعیت نجات یابند و بنابراین باید فشارهای خود را برای فروپاشی سریع رژیم اشغالگر ادامه دهیم.

 راست افراطی‌ها در حال نابود کردن اسرائیل هستند
عطوان افزود: چپ‌گرایان سکولار اشکنازی کسانی بودند که موجودیت رژیم صهیونیستی را بنا کردند و پایه‌های تأسیس این رژیم جعلی در منطقه عربی مبتنی بر راهی بود که اشغالگران فرانسوی و انگلیسی برای صهیونیست‌ها هموار کرده بودند. اما اکنون می‌بینیم که راست افراطی‌های سفاردیم به ریاست «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر درحال نابودی اسرائیل هستند.

در ادامه این یادداشت آمده است، کابینه نتانیاهو با تحمیل اصلاحات قضائی بر کنست، اولین گلوله را برای نابودی اسرائیل و برافروختن شعله آتش جنگ داخلی این رژیم شلیک کرد. این آغاز تجزیه ارتش رژیم صهیونیستی است که «دیوید بن گوریون»، مؤسس این رژیم می‌خواست نقطه اتحاد آوارگان یهودی -از شرق تا غرب-مذهبی تا سکولار و چپ‌گرایان تا راست‌گرایان باشد. اما آنچه که اکنون اتفاق می‌افتد کاملا برعکس چیزی است که بن گوریون می‌خواست و می‌بینیم چیزی که باطل بنا کرد درنهایت نابودشدنی است.

 درماندگی ارتش پرمدعای رژیم صهیونیستی
بر اساس این گزارش، فاجعه‌ای که این روزها بر سر رژیم صهیونیستی آمده، مانع همه تلاش‌های این رژیم برای جلوگیری از ادامه ضربه‌ها و آسیب‌ها یا حتی کاهش آن‌ها می‌شود؛ زیرا شاهد تعمیق شکاف میان صهیونیست‌ها هستیم.اکنون می‌بینیم ارتش اسرائیل که ادعای شکست‌ناپذیری داشت، از تأمین امنیت شهرک‌نشینان صهیونیست عاجز مانده است؛ نه به این دلیل که دیگر مجهز به سلاح‌های مدرن نیست، بلکه به‌این‌علت که مقاومت قوی‌تر و بااراده‌تر شده و رزمندگان فلسطینی آماده هرگونه فداکاری هستند.عبدالباری عطوان گفت، اعتراضاتی که علیه تغییرات قضائی نتانیاهو و کابینه و وزرای فاشیست آن ازجمله ایتمار بن گویر و بتزالل اسموتریچ در فلسطین اشغالی به راه افتاده، نابودی اسرائیل را تسریع خواهد کرد و پیشگویی‌ها را درباره اینکه اسرائیل هشتادسالگی خود را نخواهد دید و از درون فرومی‌پاشد، عملی می‌کند.

درزمانی که مقاومت فلسطین از درون درحال رشد و توسعه بوده و گردان‌های مقاومت سطح عملیات‌های نظامی خود را بالابرده‌اند، همچنین زمانی که رزمندگان مقاومت فلسطین، رژیم اشغالگر را در جنین شکست و نظامیان صهیونیست را در کمتر از ۴۸ ساعت فراری می‌دهند، بدانید که نابودی اسرائیل نزدیک است.

 نابودی اسرائیل نزدیک است
این تحلیلگر فلسطینی افزود: همچنین زمانی که شاهد تنش‌ها در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با لبنان هستیم و نیروهای ویژه «رضوان» حزب‌الله، رژیم صهیونیستی را در سیطره بر شمال مزارع اشغالی شبعا به چالش می‌کشند، جوانان لبنانی دوربین‌های نظارتی اسرائیل را برمی‌چینند، حزب‌الله مانوری برای آزادسازی الجلیل برگزار می‌کند و ارتش اسرائیل از پاسخ به مقاومت خودداری می‌کند، همه این‌ها بدان معناست که فروپاشی رژیم صهیونیستی نزدیک‌تر از هرزمانی است و این اتفاق خیلی سریع‌تر ازآنچه تصور می‌شود رخ خواهد داد.

در ادامه این مقاله آمده است، اساتید علوم سیاسی به ما آموخته‌اند که اعتبار هر دولتی به امنیت، ثبات، شکوفایی اقتصادی، وحدت ملت وبرتری ارتش آن بستگی دارد و همه این عناصر باید کنار هم باشد. اما امروز می‌بینیم که رژیم صهیونیستی فاقد این عناصر است؛ به‌طوری‌که امنیت در فلسطین اشغالی دیگر وجود ندارد، هیچ ثباتی میان صهیونیست‌ها دیده نمی‌شود، ارتش اسرائیل تجزیه‌شده و وحدت صهیونیست‌ها در مسیر فرسایش قرار دارد، وضعیت اقتصادی رژیم صهیونیستی رو به وخامت رفته و ارزش شِکِل (واحد پول رژیم اشغالگر) همچنان در مسیر نزولی بوده و بازار بورس آن ازهم‌پاشیده است. واقعا بیشتر از این چه می‌خواهیم که نشان‌دهنده نابودی اسرائیل باشد؟

 دموکراسی دروغین صهیونیستی
این تحلیلگر فلسطینی تصریح کرد، اما ما به‌عنوان مردم عرب و مسلمان در برابر آنچه در سرزمین‌های اشغالی رخ می‌دهد چه باید بکنیم؟ پاسخ به این سؤال دو بخش دارد. بخش اول آن است که موقتا به‌عنوان ناظر ساکت بمانیم و هیچ‌گونه اقدام سیاسی یا نظامی که ممکن است صهیونیست‌ها را هرچند به شکل موقت متحد کند و بهانه‌ای برای آغاز ماجراجویی ارتش اسرائیل باشد، انجام ندهیم. اما بخش دوم آن است که یک برنامه راهبردی منظم و بررسی‌شده برای ضد حمله به دشمن طراحی کنیم و شاید این برنامه، تقویت مقاومت اسلامی در خارج از فلسطین باشد.

 عطوان ادامه داد، ما در اینجا درباره گردان‌های حزب‌الله صحبت می‌کنیم و امیدی به ارتش‌های رسمی عربی و فرماندهان آن‌ها که اغلب فاسد هستند و حاکمان عربی که با رژیم اشغالگر همدستی می‌کنند و این رژیم روی حمایت آن‌ها حساب می‌کند، نداریم. به‌زودی در روزهای آینده، جهالت و بی‌سوادی و اشتباه محاسباتی این حکام عرب آشکار می‌گردد و مشخص می‌شود که آن‌ها شایستگی رهبری ندارند. آرزوی ما این بود که فلسطین یک رهبری قوی و منسجم و بااراده داشته باشد که به اصول ملی فلسطین پایبند است. هرچند فلسطین از داشتن چنین رهبری محروم است اما مقاومت و گردان‌های جنین، عرین الاسود، نابلس، الاقصی، القسام و سرایا القدس و … عدم وجود این رهبری شایسته برای فلسطین را جبران می‌کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.