شستا رسما ساختمان فدراسیون فوتبال و پرسپولیس را به نام خود کرد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 42922
  پرینتخانه » اخبار, ورزشی تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰:۲۲ |

شستا رسما ساختمان فدراسیون فوتبال و پرسپولیس را به نام خود کرد

پس از مجموع اقدامات قضایی و قانونی صورت گرفته توسط شرکت شستا، ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسولیس به نام این شرکت شد.
شستا رسما ساختمان فدراسیون فوتبال و پرسپولیس را به نام خود کرد

مهدی اسماعیلی مدیر امور حقوقی و قرارداد‌های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) درخصوص دریافت مبلغ پرداخت شده به فدراسیون فوتبال توضیحات زیر را ارائه کرد.

متن کامل توضیحات او به شرح زیر است:

“شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی دی‌ماه ۱۳۹۸ با استناد به مصوبه ستاد مقابله با تحریم و مصوبه هیئت امنای محترم سازمان تامین اجتماعی و به منظور کمک به فدراسیون فوتبال در شرایط تحریم‌های ظالمانه و در جهت منافع ملی کشور نسبت به پرداخت ۲ میلیون یورو به فدراسیون فوتبال به عنوان قرض، اقدام کرد.

بر اساس این گزارش، شستا به‌منظور بازگشت مبلغ پرداخت شده، علاوه بر تعهد فدراسیون فوتبال که در متن مصوبه ستاد مقابله با تحریم‌ها نیز به آن تصریح شده و تعهد ریاست محترم وقت فدراسیون در مکاتبات متعدد، برای استرداد مبلغ ارزی دریافتی به نرخ روز تسویه یک فقره چک به مبلغ ۲ میلیون یورو از حساب ارزی فدراسیون فوتبال به سررسید ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ نیز دریافت کرد.

از همان زمان و با توجه به این‌که شستا وارد بورس شده بود و پیگیری منافع چند میلیون سهام‌داران خرد هم جزو اولویت‌های اقدامات مدیریت شستا قرار گرفت، مسیر مذاکره و تعامل برای دریافت مبلغ، موازی با اقدامات حقوقی پیش رفت و شستا به منظور صیانت از حقوق چند میلیون سهام‌دار به عنوان ذی‌نفعان، نسبت به طرح دعوا مطالبه مبلغ ۲ میلیون یورو در مراجع قضایی اقدام کرد.

پس از طی مراحل دادرسی با حضور وکلای فدراسیون فوتبال حکم محکومیت فدراسیون به پرداخت مبلغ ۲ میلیون یورو به انضمام خسارت تاخیر تادیه و خسارات دادرسی صادر و پس از روشن شدن مواعد قانونی قطعیت یافت.

در همین جهت، متعاقبا اجرائیه صادر و پس از طی شدن تشریفات قانونی اجرای احکام مدنی اموال توقیف شده کارشناسی، مراتب ابلاغ و اعتراض قانونی و آگهی مزایده ساختمان‌های فدراسیون فوتبال صادر شد. پس از گذشت مواعید قانونی، ساختمان‌های فدراسیون در قبال مبلغ روز تسویه به نام شستا منتقل و سند تک برگ آن‌ها به نام شستا صادر و تحویل گردید.

شایان ذکر است همانطور که قبلا مدیر عامل شستا بیان کرده، شستا با مجموع اقدامات قضایی و قانونی صورت گرفته مبلغ پرداخت شده را به نرخ روز به انضمام خسارات وارده از فدراسیون فوتبال وصول نموده است.”

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.