شاخص کل بورس همچنان سوار بر نوار صعودی است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 83601
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۰۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸ |

شاخص کل بورس همچنان سوار بر نوار صعودی است

شاخص کل بورس با رشد ۱۵ هزار و ۳۰۲ واحدی در تراز ۲ میلیون و ۴۴ هزار و ۴۹۹ واحدی ایستاد.
شاخص کل بورس همچنان سوار بر نوار صعودی است

سه شنبه (۸ فروردین) در ابتدای بازار شاخص کل بورس با رشد ۶ هزار و ۲۷۰ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۵ هزار و ۴۶۸ واحدی قرار گرفت. در انتهای بازار شاخص کل بورس با رشد ۱۵ هزار و ۳۰۲ واحدی در تراز ۲ میلیون و ۴۴ هزار و ۴۹۹ واحدی ایستاد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۶ هزار و ۵۸۳ میلیارد تومان رسید. «تاپیکو»، «نوری» و «فملی» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «وکغدیر »، «فولاد» و «شستا» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل هم وزن با رشد ۱۱ هزار و ۷۵۲ واحدی روی پله ۶۱۰ هزار و ۱۲ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۱۳ هزار میلیارد سهم به ارزش ۶ هزار و ۵۸۳ هزار تومان رسید.

شاخص فرابورس هم با رشد ۲۳۶ واحدی روی پله ۲۵ هزار واحدی ایستاد. همچنین حجم معاملات امروز سهام در فرا بورس به تعداد۳ هزار و ۷۱۰ میلیارد سهم به ارزش ۲ هزار و ۱۵۴ میلیارد تومان رسید.

برترین گروه صنعتی بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۸۷۸ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین « فلزات اساسی » و «فرآورده‌های نفتی » در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های پتایر، پکویر و ثشاهد بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های چکاوه، خچرخش و شبریز بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های غگلپا، دبالک و ثپردیس بیشترین افزایش قیمت و سهام ثباغ، ثغرب، شاروم بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های وکغدیر، افران و فردا بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، افران و فیروزا در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های آوند، اعتماد و ثبات بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اعتماد، آوند و ثبات در فرابورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های افران، اهرم و وبصادر بیشترین ارزش معامله و نماد‌ها شستا، وبصادر و فاذر بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اراد ۱۲۱۴، اراد ۱۱۷۴، اخزا ۰۰۶۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی ، کرمان و کارا بیشترین حجم معامله را در فرابورس تهران تجربه کردند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.