سپاه همیشه کنار مردم است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 80548
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۶:۴۵ |
محمدحسن آصفری، نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی:

سپاه همیشه کنار مردم است

محمدحسن آصفری، نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» با بیان اینکه مجلس محدودیت تردد کشتی های تجاری اروپا از تنگه هرمز را دنبال خواهد کرد، افزود: جمهوری اسلامی ایران در خط اول مبارزه با تروریست است و این بر کسی پوشیده نیست.
سپاه همیشه کنار مردم است
گروه سیاسی 
محمدحسن آصفری، نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» با بیان اینکه مجلس محدودیت تردد کشتی های تجاری اروپا از تنگه هرمز را دنبال خواهد کرد، افزود: جمهوری اسلامی ایران در خط اول مبارزه با تروریست است و این بر کسی پوشیده نیست. بی‌شک مبارزه و مقابله با رفتارهای تروریستی که در کشورهای غرب آسیا صورت می‌گیرد، به سبب حضور پررنگ جمهوری اسلامی ایران به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره جایگاه تروریست در منطقه را تضعیف و در برخی مناطق نابود کرده است. وی افزود: گروهک‌ ترویستی همچون داعش و تکفیر‌ی‌ها در کشورهای سوریه و عراق دست به ایجاد ناامنی می‌زدند و به دنبال آن بودند که اقدامات تروریستی خود را به کشورهای اروپایی نیز بکشانند که با حضور فعالانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مناطق چنین امری تحقق پیدا نکرد و کلیه جریان‌های تکفیری و داعش نابود شدند و ضربه محکمی از نیروهای فعال سپاه خوردند. آصفری تصریح کرد: اگر‌ امروز اروپایی‌ها می‌بینید که اقدامات تروریستی همچون هدف قراردادن استادیوم و رستورانی در فرانسه ادامه پیدا نکرده، به سبب برخورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و زمین گیر کردن تروریست‌ها بوده است. افزون بر این از ترانزیت ارسال مواد مخدر به اروپا به سبب حضور سپاه پاسداران جلوگیری شده است.
او همچنین خاطرشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که مانع ترانزیت قاچاق مواد مخدر به کشورهای اروپایی و آسیایی شد. ضربه‌هایی که تاکنون از سوی گروه‌های تروریستی به نظام جمهوری اسلامی ایران وارد شده، بر‌کسی پوشیده نیست. سازمان مجاهدین خلق با ۱۷ هزارنفر دست به اقدامات تروریستی زدند که تاکنون خاطرات تلخ بمب‌گذاری‌های‌شان در مراکز تجمع مردم فراموش نشده است. موجب تاسف است که امر‌وز پارلمان اروپا بر‌مبنای گزارشات غیرموثق سرکرده گروهک منافقین، مریم رجوی تصمیم گیری می‌کند. 
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: جایگاه پارلمان اروپا دل افکار عمومی زیر سوال رفته است. اگر اروپایی ها همان طوری که به سازمان مجاهدین خلق اجازه دادند که در جلسات علنی و غیرعلنی اتحادیه اروپا شرکت کنند، فرصتی در اختیار تشکل‌های مردم نهاد ایران می‌دادند تا در آنجا جنایات گروه‌های تروریستی را به تصویر بکشند، دیگر اجازه نمی‌دادند سازمان مجاهدین خلق به کنگره آنها راه پیدا کند.
وی ادامه داد: نمونه‌های جنایت تروریستی علیه سپاه پاسداران کم نبوده و این برکسی پوشیده نیست. در جمهوری اسلامی ایران فردی محکوم به اعدام می‌شود که دست‌اش به خون فرد بی گناه آلوده شده باشد. آن‌هایی که به سهولت فردی را به قتل می‌رسانند، باید محاکمه شوند.آصفری گفت: اتحادیه اروپا باید بداند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روزهای سخت کنار مردم است.اکنون محدودیت تردد کشتی های تجاری اروپا از تنگه هرمز را هشدار به پارلمان اروپا می‌دانیم. 
 امیدواریم اقدامی اشتباه در شورای عالی وزرای خارجه اتحادیه اروپا صورت نگیرد چراکه به موجب اقدام اشتباه، جمهوری اسلامی ایران تصمیم سخت  علیه‌شان خواهد گرفت که برای‌شان تبعات به همراه خواهد شد و به سرعت پشیمان خواهند شد. 
وی در ادامه تاکید کرد: چنانچه اقدام اشتباهی صورت بگیرد، اقدام مقابله به مثل را در دستورکار قرار خواهیم داد و نیروهای نظامی‌شان را در لیست تروریستی در منطقه قرار خواهیم داد. بی‌شک هر برخوردی که با نیروهای کشور صورت بگیرد، پاسخ متقابل به همراه خواهد داشت. همچنین اجازه نخواهیم داد به واسطه تحریم‌ها فشار وارد شده بر مردم بیش‌تر شود و از فرصت‌ها و موقعیت‌های استراتژیک جمهوری اسلامی ایران برای ضربه زدن به اقتصاد اروپایی‌ها چنان که به اقتصاد ما ضربه می‌زنند، استفاده خواهیم کرد. نمونه این پاسخ متقابل محدودیت در تنگه هرمز خواهد بود. به طورحتم اجازه نخواهیم داد که اروپایی‌ها مارا محدود و تحریم کنند. با توجه به اینکه بخش اعظم تجارت کشورهای اروپایی از مسیر تنگه هرمز و سایر تنگه‌ها می‌باشد، از فرصت‌ها استفاده خواهیم کرد و ترددشان را محدود خواهیم کرد. این محدودیت شامل محدودیت در زمینه منابع انرژی و تجاری خواهد بود.
 آصفری بیان داشت: منتظر اقدام شورای شورای  عالی وزرای خارجه اتحادیه اروپا هستیم. اگر دست به اقدام اشتباه بزنند، جمهوری اسلامی ایران از گزینه‌های روی میز خود استفاده خواهد کرد. امیدواریم اروپایی‌ها عاقلانه رفتار کنند و بیش از این موجبات خشم ملت ایران را فراهم نکنند. وی در پایان این گفت‌وگو بیان داشت: ملت ایران اهل گفتمان هستند. بنابراین اروپایی‌ها جای اینکه گول سازمان مجاهدین خلق و رژیم صهیونیستی را بخورند، بهتر است با ملت ایران گفتمان و مسائل خود را حل کنند. اعمال فشار موجب عدم حمایت از نیروهای کشور نخواهد شد. 
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در میان مردم و در قلب تمامی ملت ایران حضور دارد. مردم به یاد دارند که سپاه به کمک وزارت بهداشت آمد و فلج اطفال را که سالیانه اطفال بسیاری را فلج می‌کرد، ریشه کن کرد. همواره سپاه بود که در فعالیت‌های عمرانی، جاده سازی،
 راه سازی و ریل سازی نقش آفرینی کرد و در ایامی همچون همه گیری ویروس کرونا مومنانه به کمک مردم آمد. بی‌شک چنین اقداماتی نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را میان مردم عزیزتر خواهد کرد.
|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.