سنگ تمام «بایدن» برای صهیونیست‌ها - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 46308
  پرینتخانه » بین الملل, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۹ تیر ۱۴۰۰ - ۶:۴۷ |
«رسالت» از خوش‌خدمتی بایدن مقابل رژیم صهیونیستی گزارش می‌دهد

سنگ تمام «بایدن» برای صهیونیست‌ها

ماه‌های آغازین حضور بایدن در کاخ سفید با نگاهی به تحولات جهان و سیاست‌های اتخاذشده توسط رئیس‌جمهور جدید آمریکا تا حدود زیادی قابل‌تحلیل است، به‌ویژه در مورد غرب آسیا، نقطه‌ای که استکبار جهانی بیشترین منافع را از ایجاد تنش و آشوب کسب می‌کند و می‌توان دریافت که آیا سیاست خارجی آمریکا باوجود بایدن تغییر خواهد کرد یا خیر؟
سنگ تمام «بایدن» برای صهیونیست‌ها

 حانیه مسجودی 
ماه‌های آغازین حضور بایدن در کاخ سفید با نگاهی به تحولات جهان و سیاست‌های اتخاذشده توسط رئیس‌جمهور جدید آمریکا تا حدود زیادی قابل‌تحلیل است، به‌ویژه در مورد غرب آسیا، نقطه‌ای که استکبار جهانی بیشترین منافع را از ایجاد تنش و آشوب کسب می‌کند و می‌توان دریافت که آیا سیاست خارجی آمریکا باوجود بایدن تغییر خواهد کرد یا خیر؟ با علم به مواضع و رویکرد دولت جدید آمریکا مشخص می‌شود که سیاست اصلی و کلان آن‌ها در قبال جمهوری اسلامی ایران و  کشورهای منطقه غرب آسیا همانی است که سالیان سال است تغییر نکرده و اوباما، ترامپ و بایدن هرکدام به نحوی آن را تشدید و ادامه داده‌اند.  در روزهای اخیر خبرهای مختلفی از روند مذاکرات وین و مواضع غربی‌ها در مورد برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران شنیده می‌شود، مواضعی که به نظر می‌رسد روند مذاکرات را کند کرده و باوجوداینکه دولت دوازدهم اصرار دارد از به نتیجه رسیدن این مذاکرات بگوید اما مقامات آمریکایی اذعان کرده‌اند که به اختلافات جدی با ایران رسیده‌اند. 

     آغاز رسمی بازی رژیم صهیونیستی و آمریکا علیه اقتدار ایران  
در همین بین و زمانی که کشورهای طرف توافق برجام در حال چانه‌زنی و گرفتن امتیازات بیشتر از یکدیگر هستند، رژیم صهیونیستی، کم‌رنگ‌ترین و بی‌ربط‌ترین کشور ممکن است که در مورد مسائل در حال رایزنی اظهارنظر می‌کند و ایران را مدام به داشتن سلاح هسته‌ای متهم می‌کند و می‌گوید مخالف برجام است!  در حال حاضر تغییرات عمده‌ای هم در ترکیب سیاسی رژیم صهیونیستی رخ‌داده و بنیامین نتانیاهو که تا یک ماه پیش نخست‌وزیر این کشور اشغالی بود کنار گذاشته شد و نفتالی بنت، رقیب نتانیاهو در انتخابات نخست‌وزیری رأی آورد. 
روز گذشته نیز همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد جو بایدن، رئیس‌جمهور  آمریکا با «روون ریولین»، رئیس رژیم صهیونیستی دیدار داشت و در این دیدار ضمن تکرار ادعاهای ضد ایرانی بار دیگر تعهد کشورش به حمایت از آن رژیم را یادآور شد. 
  جو بایدن و چاپلوسی برای رژیم صهیونیستی 
«جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا در حضور «روون ریولین»، رئیس رژیم صهیونیستی بار دیگر به تکرار ادعاهای ضد ایرانی پرداخت. بایدن در این دیدار که در دفتر کارش برگزار می‌شد گفت: «ایران هرگز در دوران مسئولیت من به سلاح هسته‌ای دست پیدا نخواهد کرد.»  کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای این کشور متهم کرده‌اند. اما جمهوری اسلامی ایران بارها این ادعا را رد کرده است. ایران تاکنون ضمن همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ثابت کرده است که این ادعاها مبنای منطقی ندارد و قویا این ادعاها را رد کرده است.  ازطرفی جمهوری اسلامی تأکید دارد به‌عنوان یکی از امضاکنندگان «پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی» (NPT) و به‌عنوان عضوی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح‌آمیز دارد.  کشورهای غربی به رهبری  آمریکا درحالی این ادعا را مطرح می‌کنند که خود دارای سلاح هسته‌ای‌اند و آمریکا تنها کشوری است که از بمب اتمی استفاده کرده است و اکنون ادعای حقوق بشر و خطرناک بودن
فعالیت‌های کشوری رادارند که فعالیت‌هایش همگی صلح‌آمیز و زیر نظر بازرسان آژانس بوده است. 

 هیچ مدرکی نمی‌تواند صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران را نقض کند 
بر کسی پوشیده نیست که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تأسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند. 
علاوه بر این، جمهوری اسلامی ایران درسال ۱۳۹۵ برای حل‌وفصل تنش‌ها در مورد برنامه هسته‌ای خود با کشورهای ۱+۵ به توافق رسید و برجام امضا شد. توافقی که موردنظر تمام طرفین قرارداد بود. اما علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به‌تمامی تعهداتش، دولت آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ به‌صورت یک‌جانبه از این توافق خارج شد و اکنون خودش به معترضان نقض برجام تبدیل‌شده و در برگشت به این توافق تعلل می‌کند. 

 جو بایدن: دیشب به نیروهای تحت حمایت ایران حمله کردم! 
جو بایدن در بخش دیگری از اظهاراتش درباره حمله بامداد دوشنبه به مواضع گروه‌های مقاومت در مرز عراق و سوریه نیز اظهارنظر کرد. او گفت: «من دستور حملات هوایی شب گذشته برای هدف قرار دادن پایگاه‌های مورداستفاده شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران که مسئول حملات اخیر به پرسنل آمریکایی در عراق بودند را صادر کردم.»
اشاره بایدن به حمله ارتش تروریستی آمریکا به پایگاه‌های نیروهای  حشد الشعبی در شهرستان «القائم» واقع در غرب استان «الانبار» عراق است. حشد الشعبی عراق در بیانیه‌ای ساعت ۲ بامداد دوشنبه (۲۸ ژوئن) اعلام کرد هواپیماهای آمریکایی سه‌نقطه از نقاط استقرار نیروهای حشد الشعبی (تیپ‌های ۱۴ و ۴۶)، واقع در ۱۳ کیلومتری داخل مرزهای عراق در شهرستان القائم واقع در غرب استان الانبار را هدف قراردادند.  بنابراین بیانیه، این تجاوز به شهادت چهار نفر که در حال انجام وظایف مرسوم خود مبنی بر جلوگیری از نفوذ عناصر داعش از سوریه به عراق بودند، منجر شد. حملات آمریکا با محکومیت طرف‌های مختلف ازجمله «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق روبه‌رو شد. وزارت خارجه عراق هم اعلام کرد: «وزارت خارجه بار دیگر مخالفت کامل خود را با این امر که عراق، یک‌طرف در هرگونه درگیری یا رویارویی برای تسویه‌حساب‌ها در اراضی‌اش باشد، بیان می‌کند. این امر یک تجاوز و نقض حاکمیت ملی و خروج آشکار از موازین و میثاق‌های بین‌المللی محسوب می‌شود» .

 سازنده داعش و القاعده نگران امنیت آن‌هاست! 
صحبت‌های بایدن و عملکرد او در موردحمله ارتش تروریستی کشور به پایگاه‌های نیروهای   حشدالشعبی عراق متناقض است و این روزها تناقض آمریکا برای مردم دنیا آشکارشده است. آمریکا درحالی‌که همواره ادعا می‌کند که نیروهای مقاومت، تروریستی هستند که خود گروه‌های تروریستی بزرگی مانند داعش، القاعده و … را پدید می‌آورد. تروریست‌هایی که امنیت زندگی مردم عادی را مختل می‌کنند و کودکان وزنان بی‌گناه را می‌کشند و سر مردان آن کشور را می‌برند. این گروه‌ها روی واقعی آمریکایی است که بایدن از آن دم می‌زند. آمریکایی که افتخار می‌کند به نیروهایی حمله کرده که در حال انجام وظایف مرسوم خود برای جلوگیری از نفوذ عناصر داعش از سوریه به عراق بودند. همان آمریکایی که حمایت قطعی و محکم خود را از رژیم کودک کش و دست‌نشانده خود درمنطقه اعلام می‌کند و به حضورش افتخار می‌کند.  یک‌بار دیگر به این جمله دقت کنید:  
جو بایدن گفته است: «اگر اسرائیل وجود نداشت باید کشوری شبیه به اسرائیل تأسیس می‌کردیم. حمایت من از اسرائیل آهنین است. دیشب به نیروهای تحت حمایت ایران حمله کردم. تازمانی که من رئیس‌جمهور    هستم اجازه نخواهم داد ایران سلاح هسته‌ای بسازد.» 
بایدن اما نمی‌داند که در پایتخت ایران تابلوهایی نصب‌شده که پایان عمر کثیف رژیم صهیونیستی را روزشماری می‌کند. او نمی‌داند که فشار حداکثری به ملت‌های مسلمان آنان را محکم‌تر از قبل و چهره خبیثش را برای تمام مردم جهان آشکار می‌کند. اکنون ابتدای بازی است که آن‌ها آغاز کرده‌اند.

نویسنده : حانیه مسجودی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.