سردار اشتری: اشرافیت اطلاعاتی کاملی بر عناصر ضدانقلاب و اشرار داریم - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 40867
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲ |

سردار اشتری: اشرافیت اطلاعاتی کاملی بر عناصر ضدانقلاب و اشرار داریم

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه اشرافیت اطلاعاتی کاملی بر عناصر ضدانقلاب و اشرار داریم، گفت: ۴۸ ساعته معتادان متجاهر را جمع‌آوری می‌کنیم.
سردار اشتری: اشرافیت اطلاعاتی کاملی بر عناصر ضدانقلاب و اشرار داریم

سردار حسین اشتری پس از ادای احترام به مقام شامخ حاج قاسم در جمع خبرنگاران با اهداء سلام و صلوات بر روح مطهرشهدای انقلاب، دفاع مقدس، عرصه نظم و امنیت و مدافع حرم خصوصا سید الشهدا مقاومت سپهبد حاج قاسم سلیمانی” اظهار داشت: خداوند منان را شاکریم که توفیق زیارت حاج قاسم و شهدای دیار مقاومت را نصیب مان کرد و موفق شدیم در آستانه سال ۱۴۰۰ در نشست قرارگاه امام علی (ع) پلیس کرمان حضور پیدا کرده و از نزدیک شاهد زحمات مجموعه انتظامی، فرماندهان سپاه، ارتش و همه دستگاه های خدمتگزار در ایام نوروز باشیم.

وی افزود: بنا بر گزارشاتی که طی این جلسه دریافت کردیم استان کرمان در خیلی زمینه ها دارای رتبه اول است و به سبب گستردگی جغرافیایی با مسائل خاصی به سبب همسایگی استان های همجوار کشورهای نیمه شرقی کشور درگیر است و حوادث ناشی از بی ثباتی این مناطق به سمت این استان سرازیر می شود.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در این رابطه موضوعات زیادی باید در استان کرمان و سیستان و بلوچستان مورد توجه قرار گیرد که مهم ترین آنها برابر فرمایش رهبری عزیز پشتیبانی و رفع موانع به منظور ایجاد زمینه های کار و اشتغال در این مناطق است که هر چه در کاهش قاچاق کالا و کنترل گلوگاه های استان همت کنیم حتما به تولیدات داخلی کمک کرده ایم و در مرحله بعد اگر امنیت را نیز کامل استقرار دهیم محیط برای سرمایه گذاری مناسب می شود.

سردار اشتری اضافه کرد: استان کرمان از نظر معادن ، ذخایر و شرکت های تولیدی نیز از استان های برتر است و می تواند نقش بسیار خوبی در حوزه تولید و جهش تولید داشته باشد و در این رابطه پلیس نیز برای محقق شدن شعار امسال وظایف مشخصی دارد که از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای تحقق شعار سال و منویات رهبری عزیز در سطح نیروی انتظامی هستیم که در این رابطه تلاش ها و برنامه ریزی ها شروع شده و آنچه که مسلم است جلوگیری از قاچاق کمک به آن افرادی است که کار تولیدی در ابعاد خرد و کلان انجام می دهند.

فرمانده ناجا اضافه کرد: ما امنیت باثباتی در استان داریم اما به هر صورت حوادثی رخ می دهد و برخی افراد به دنبال ایجاد ناامنی هستند و برآن هستند که به اهداف شوم خود دست پیدا کنند اما ناجا توطئه آنها را سریع ، قاطع و هوشمندانه کنترل خواهد کرد که البته در این زمینه همه سازمانها و نهادها نقش و وظیفه مشخص شده ای دارند.

سردار اشتری با عرض خدا قوت به مسئولان استان بیان داشت: امسال سال بسیار حساسی است به دلیل اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را در پیش داریم و باید تلاش کنیم همچون سنوات قبل امنیت و سلامت انتخابات و حضور پرشور مردم در این رویداد را داشته باشیم که در این رابطه نیز از هم اکنون اشرافیت اطلاعاتی برای برخورد با عناصر ضدانقلاب و اشرار در دستور کار نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به اینکه شرایط خاصی را در منطقه و سطح جهان داریم، گفت: بایدن و ترامپ هر دو روحیه استکباری مشترکی دارند اما ظاهر را تغییر می دهند و مطمئنا پیشرفت و امنیت ما را نمی خواهند و هرکاری برای گرفتن ثبات و امنیت کشور انجام خواهند داد، در پی تحریم های ظالمانه آنها با شرایط پیچیده تری روبه رو خواهیم بود اما به همت مردم و تمام مسئولان در مقابل آنها پیروز خواهیم شد.  

سردار اشتری بیان داشت: پلیس کرمان در حوزه شاخص ها پیشرفت های خوبی داشته و کشف به وقوع ها افزایش یافته اما به هر صورت وقوع سرقت ها نگران کننده و نیاز است با همکاری نهادها و ارگان های دیگر مسئولیت های خود در این حوزه در اولویت قرار دهیم و هر کاری که در توان است انجام دهیم تا از این جرم پیشگیری شود و به نوعی هزینه جرم بالا برود که در این رابطه برای جلوگیری از چرخه باطل دستگیری ها و بازگشت افراد به جامعه باید سهم هر دستگاه مشخص شود.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در حوزه سوانح و حوادث رانندگی زیرساخت ها ، علائم وضعیت خودرو و رفع نقاط حادثه خیز خیلی مهم هستند و باید از سوی ادارات مربوطه مورد توجه و رسیدگی قرار بگیرند که البته بخشی از کار از طرف اداره راهداری مرتفع شده اما در این زمینه به زیرساخت ها و توسعه ابزارهای نوین بیشتری نیاز داریم.

وی اضافه کرد: ناجا به عنوان عامل اعمال قانون وظیفه دارد فرهنگ ترافیک را نیز ارتقاء دهد اما لازم می دانیم در این زمینه اولویت بندی صورت بگیرد و براساس اولویت ها با همکاری با همه دستگاه ها وارد عمل شویم تا در استانی همچون کرمان که  یک استان ترانزیتی است و طی گزارشات این جلسه کشفیات خیلی خوبی نیز داشته باید با یک کار جمعی صورت بگیرد و زیرساخت هایی از جمله نظارت های تصویری تقویت شود.

سردار اشتری در خصوص ورود غیرمجاز اتباع بیگانه نیز تصریح کرد: در سطح کشور قدم همه افرادی که با مجوز وارد می شوند بر چشم ما خواهد بود اما در این میان ورود یک تعداد افراد غیرمجاز زمینه ساز تلفات جاده ای می شود و خودروهایی در حال حرکت دیگر نیز از تردد آنها صدمه می بینند که البته برای کنترل آنها یک سری طرح و تدابیر خاص را در شهرهای مرزی در دست اجرا داریم.

فرمانده ناجا بیان داشت: در حوزه معتادان متجاهر نیز  طی ۴۸ ساعت می توانیم این قشر آسیب دیده را شناسایی و جمع آوری کنیم اما محل تحویل این افراد مشخص نیست و در این مورد نیز باید سهم سایر نهادها براساس یک نقشه راه مشخص شود چرا که اگر در این زمینه نیز یک راهبرد و سیاست گذاری و اطلس جرایم نداشته باشیم رسیدن به اهداف مشکل می شود.

سردار اشتری اضافه کرد: سعی می کنیم در سطح استان کرمان سرانگشتان را تقویت کنیم تا در حفاظت از جان ، مال و ناموس هموطنان بتوانیم خدمات رسانی بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به کلیپی که در رابطه با خدمات مردم یاری پلیس کرمان در مناطق هم مرز استان سیستان و بلوچستان انجام شده است، گفت: مردم این نقاط بسیار باوفا و خونگرم هستند و اگر چه در نقاط دوردست زندگی می کنند شاید تصور کنید این مناطق  ناامن هستند اما این گونه نیست و این عزیزان با خادمان نظم و امنیت همکاری بسیار نزدیکی دارند و همواره از حضور پلیس استقبال می کنند ما نیز باید تلاش کنیم امنیت در همه نقاط ایجاد شود و البته در این حوزه هم کمک مسئولان و خیرین امنیت ساز لازم است.

سردار اشتری ادامه داد: در این رابطه هر چه یک کلانتری و یا پاسگاه در یک محله و یک نقطه خاص شهر یا روستا بیشتر شود امنیت هم بیشتر خواهد شد چرا که کار ناجا به رغم هرگونه محدودیت و کمبود منابع هیچ گاه تعطیل بردار نیست؛ اما در مقابل این شهرها و شهرک های در دست احداث و یا تکمیل شده از زیرساخت های لازم در حوزه امنیتی برخوردار نیستند و همین مورد زمینه ساز مشکلاتی در حوزه نظم و امنیت آنها خواهد بود و باید روی این موضوعات کار بیشتری انجام شود.

فرمانده ناجا با اشاره به راه اندازی قرارگاه امام (ع) در تمام نقاط کشور تصریح کرد: طی روند قرارگاه وضعیت ناجا در بحران ها مشخص شده و باید این قرارگاه ها در استان ها فعال شود و موضوعات با همفکری و همکاری مطرح و پیگیری شود که در این رابطه یکی از کارهای خوب انجام شده به همت پلیس استان کرمان راه اندازی سامانه پهپادی بود و الحمدلله خیلی کارها در منطقه کویری می توانیم در این بستر با بهره گیری از نیروی انسانی کمتر دنبال کنیم و همانطور که از دوربین ها نظارت و ترددها استفاده می کنیم امسال در ناجا به دنبال این هستیم تجهیزات نوینی را که  اکثرا ساخت داخل هستند مورد بهره برداری قرار دهیم که این امر به برکت تحریم ها محقق شده است.

وی افزود: هم اکنون در تجهیزات مرزی و اپتیکی دارای امکانات خوبی هستیم و  در حوزه پلیس فتا نیز خیلی تجهیزات تولید داخل همچون سلاح و تجهیزات مورد نیاز ناجا به کارگیری شده اند و همه باید همچون حاج قاسم سلیمانی که جان خود را برای امنیت مردم کشور و منطقه فدا کرد در این حوزه برابر وظایف خود ایفای نقش کنیم.

وی با اشاره به حدیث الانعمتان مجهولتان ادامه داد: لازم است اشاره ای هم به عملکرد پلیس در حوزه کرونا داشته باشیم که در این رابطه همانطور که رهبری عزیز فرموده اند از همان آغاز شیوع ویروس منحوس کرونا نیروهای مسلح در قالب قرارگاه امام علی (ع) کار خود را آغاز کرده اند و همه ظرفیت ها را از جمله نقاهتگاه ها و بیمارستان های ناجا در خدمت خادمان امنیت قرار گرفته اند و علاوه بر این نیروی انتظامی در حوزه برخورد با احتکار و همچنین عاملان تشویش اذهان عمومی بسیار خوب عمل کرد و یکی از افتخارات ناجا این بود که پا به پای مدافعان سلامت در این حوزه اجرای ماموریت داشت که تعداد جان باختگان ما ناظر به تلاش های جهادی این عرصه است و به طور میانگین ۱۱ هزار نفر از نیروهای پلیس در طرح فاصله گذاری اجتماعی، کنترل  محورها و طرح محدودیت های شبانه  به کارگیری شده اند.

وی با اشاره به شیوع کرونای انگلیسی خاطر نشان کرد: نکته مهم دیگر اینکه باید خیلی مراقب همکاران خودمان باشیم چرا که این عزیزان به سبب ارتباط گسترده با عموم شهروندان بسیار در معرض اینگونه خطرات هستند و همین جا ابلاغ می کنم همه مراقب سلامت همکاران ، اطرافیان و به ویژه خانواده های خود باشید و حداقل های موازین بهداشتی را رعایت کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به مراقبت بیشتر از همکاران جانباز، ایثارگر و ویلچرنشین در مقابل این ویروس  اضافه کرد: رهبری عزیز در پیامی که در نو خود بی‌سابقه بود روی گزینه های خدوم ، زحمتکش و خوب ناجا تاکید کردند که عبارت خدوم از طرف ایشان ناظر به کار شبانه روزی، اقتدار و مهربانی در مقابل عموم شهروندان است چرا که ۹۹ درصد از مردم مشمول این برخورد مهربانانه و مورد تاکید رهبری هستند و تنها به آن قشر اندک که قانون گریز هستند باید مقتدرانه ولی باز هم با رافت برخورد شود.

سردار اشتری با اشاره به نظرسنجی دستگاه های معتبر بیان داشت: بنا به این نظرسنجی ها اعتماد مردم به ناجا بیشتر شده که در این رابطه خداوند را شاکریم اما باید این مولفه ارتقاء پیدا کند و برابر فرمایش رهبری اقتدار توام با مهربانی تحکیم یابد تا پلیس ملجاء و پناهگاه مردم باشد.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از همدلی دستگاه ها یادآور شد: به نوبه خود از زحمات اعضای قرارگاه های  امام رضا (ع) استان ها و مجموعه های امدادی، خدماتی ، امنیتی و انتظامی قدردانی می کنم و امیدوارم که سال خوبی را در کنار خانواده های خود که هم اکنون به سبب خدمت به مردم در کنار آنها نیستید، داشته باشید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.