ستاره‌هایی ماندگار در آسمان قلب مردم - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 40641
  پرینتخانه » مطالب روزنامه, ورزشی تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۶:۴۸ |
از سال غمگین ورزشی با یاد میناوند و انصاریان عبور می‌کنیم

ستاره‌هایی ماندگار در آسمان قلب مردم

روزهای سیاه کرونایی در سال 99 کم نبودند؛ مواقعی که با خبر فوت یکی از نزدیکان، دوستان و حتی چهره‌های شناخته‌شده هنری و ورزشی شوکه شدیم و در غم از دست دادنشان فرو رفتیم. امسال را با کرونا آغاز کردیم و با داغ از دست دادن درگذشتگان کرونایی به پایان می‌رسانیم.
ستاره‌هایی ماندگار در آسمان قلب مردم

گروه ورزشی
روزهای سیاه کرونایی در سال ۹۹ کم نبودند؛ مواقعی که با خبر فوت یکی از نزدیکان، دوستان و حتی چهره‌های شناخته‌شده هنری و ورزشی شوکه شدیم و در غم از دست دادنشان فرو رفتیم. امسال را با کرونا آغاز کردیم و با داغ از دست دادن درگذشتگان کرونایی به پایان می‌رسانیم.
 بدون هیچ تردیدی امسال را باید به یکی از تلخ‌ترین سال‌های ورزشی کشور نامگذاری کرد؛ سالی که مهرداد میناوند و علی انصاریان را از جامعه ورزشی و هنری ما آن‌هم در فاصله یک هفته گرفت. 
شاید باید آخرین گزارش صفحه ورزشی را در سال ۹۹ به اخبار شاد و خوشحال‌کننده اختصاص می‌دادیم، اما نمی‌دانیم چرا داغ این دو سرد نمی‌شود و حالا که چهلمین روز درگذشت آن‌ها را هم گذرانده‌ایم، اما بازهم رفتنشان را باور نداریم. 
قصه تلخ از خبر بستری شدن میناوند به علت ابتلای به کرونا در بیمارستان آغاز شد و با مریضی علی انصاریان ادامه پیدا کرد. هیچ‌کس باور نمی‌کرد بازیکن شماره ۲۵ پرسپولیس در سال‌های نه‌چندان دور به این زودی بازی را به کرونا ببازد. او که در میان دوستانش همواره سمبل خنده و شوخی بود و نقش کری‌خوان را برای هواداران استقلال به‌خوبی ایفا می‌کرد، خیلی زود از صحنه زندگی خداحافظی کرد. 
مهرداد دو ماه قبل از فوت ناباورانه‌اش، عکس کارت عروسی خود را در فضای مجازی منتشر و در آن قید کرده بود جشن و شادمانی را به بعد از کرونا موکول می‌کند، اما افسوس که آن جشن هرگز برپا نشد و آرزوی سلامتی که او برای عزیزان خود کرده بود، به دعای همه مردم برای سلامتی او بدل گردید، اما سرنوشت چیز دیگری برای او رقم زده بود. 
بعد از فوت مهرداد و زمانی که هنوز جامعه در غم از دست دادن او بود، دومین شوک با انتشار خبر فوت علی انصاریان به مردم وارد شد. کرونا این بار به سراغ خنده‌های از ته دل انصاریان رفته بود تا هدیه تلخی به «ننه علی» در روز مادر بدهد. 
انصاریان به گفته خودش به همه آرزوهایش در زندگی رسیده بود. او عاشق توپ و سینما بود و در هر دو عرصه هم خوش درخشید. حتی آخرین آرزوی او هم که ندیدن فوت مادرش بود نیز مستجاب شد و او ناباورانه «ننه علی» را تنها گذاشت. 
پسر میدان خراسان که علاقه‌اش به حاشیه را هرگز کتمان نکرد، بعد از آویزان کردن کفش‌های ورزشی‌اش، به‌طورجدی جلوی دوربین رفت و این بار به‌جای شوت‌های با سر، خنده‌های از ته دل خود را به دوستدارانش هدیه داد و به قول خودش می‌خواست  از جشنواره فجر امسال سیمرغ بلورین را بگیرد و برود، اما تنها ادای احترام به درگذشت او در این جشنواره نصیبش شد.
همه انسان‌ها مرگ را تجربه خواهند کرد، اما آنچه که ارزشمند است شیوه زندگی و رفتاری است که بعد از فوت، همه از ما به خاطر خواهند آورد و حالا اذهان مردم پر از تصاویر مثبت از این دو بازیکن سابق فوتبال است. بنابراین همین‌جا به روح مهرداد و علی عزیز می‌گوییم بابت همه خاطرات خوبی که در همه صحنه‌ها برای ما خلق کردید از شما سپاسگزاریم و می‌دانیم یاد شما برای همیشه در ذهن دوستدارانتان حک شده و باقی خواهد ماند. 
«رسالت» در آخرین گزارش ورزشی خود در سال ۹۹ با تعدادی از چهره‌های ورزشی باشگاه پرسپولیس که سابقه آشنایی با این دو بازیکن فقید پیشکسوت را داشته‌اند، گفت‌وگویی را انجام داده که در ادامه آن را می‌خوانید. 
 کاشانی: خلأ نبود علی و مهرداد عمیق است
حبیب کاشانی، مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس درباره دو بازیکن فقید فوتبال کشورمان اظهار می‌کند: کرونا یکی از بزرگ‌ترین ضربه‌ها را که همان گرفتن عزیزانمان بود را به ما وارد کرد که سرآمد این از دست دادن‌ها فوت مهرداد عزیز و علی عزیز بود و این مصیبت نشان داد این بیماری با هیچ شخصی شوخی ندارد. 
کاشانی ادامه می‌دهد: مهرداد و علی دو جوان ورزشکاری بودند که در بعد اجتماعی هم مورد تأیید مردم قرار داشتند و به دلیل طنازی که در برنامه‌های مختلف از آن‌ها دیده شد، باعث شادی مردم شدند و حالا خلأ نبود آن‌ها بسیار احساس می‌شود. 
وی به سابقه آشنایی خود با میناوند اشاره می‌کند و می‌گوید: مهرداد را از دوران دانش‌آموزی می‌شناسم. او در مدرسه شهید اندرزگو در خیابان هاشمی درس می‌خواند و به علت برگزاری مسابقات فوتبال مدارس در سطح منطقه ۱۰ با وی آشنا شدم و حالا نزدیک به ۳۰ سال از این آشنایی می‌گذرد. ‌مهرداد حتی روزی که قرار بود به خواستگاری برود، با من تماس گرفت و خواست که برای او دعا کنم و این نشان‌دهنده لطفی بود که او به من داشت. 
کاشانی ادامه می‌دهد: مهرداد پسری خوش‌قلب، مهربان و دست و دلباز بود و در هرجایی که حضور پیدا می‌کرد، خنده و شوخی در آنجا موج می‌زد. علاوه بر این مهرداد سابقه انجام کارهای خیرخواهانه را نیز داشت که یکی از آن‌ها، پیش‌قدم شدن در سال ۸۷ برای آزادسازی زندانیان استان گیلان بود.
وی با اشاره به این‌که فرصت همکاری از نزدیک را با علی انصاریان پیدا نکرده بود، می‌گوید: علی جزء خانواده بزرگ پرسپولیس بود و به همین علت ارتباط مستمری با یکدیگر داشتیم و از دوستان ما محسوب می‌شد.
کاشانی در پایان با ابراز تأسف از دست دادن این دو بازیکن سابق فوتبال می‌افزاید: من ضایعه فوت مهرداد میناوند و علی انصاریان عزیز را به خانواده‌های آن‌ها تسلیت می‌گویم و امیدوارم هردوی این عزیزان بر سر سفره امام حسین(ع) مهمان باشند و روحشان قرین در آرامش باشد. 
 نکیسا: انصاریان و میناوند، سمبل مهربانی شدند
نیما نکیسا دیگر بازیکن پیشکسوت پرسپولیس که خود را شریک غم خانواده‌های میناوند و انصاریان می‌داند، می‌گوید: من بارها در برنامه‌های مختلفی با علی انصاریان حضور داشتم، ولی با مهرداد از سال ۱۳۷۱ در تیم جوانان تهران همبازی بودم تا زمانی که هر دو فوتبال را کنار گذاشتیم و جذب کارهای دیگری شدیم. من به همراه مهرداد در بازی‌های خیرخواهانه‌ای که با تیم بازیکنان جام جهانی ۹۸ یا پیشکسوتان پرسپولیس انجام می‌دادیم، همدیگر را می‌دیدیم و چند پروژه مشترک را هم با یکدیگر انجام دادیم. 
نکیسا اضافه می‌کند: به علت ارتباطی که با مهرداد میناوند داشتم، ویس‌های زیادی در فضای مجازی با یکدیگر ردوبدل می‌کردیم و حالا که مهرداد فوت شده از سر عادت دائم به صدای او گوش می‌کنم. این کار نه به خاطر این‌که مهرداد از میان ما رفته است، بلکه به این دلیل که بدانم عمر این دنیا چقدر کوتاه است و ما برای رسیدن به موفقیت‌های دنیوی چقدر دیگران را زیر پا می‌گذاریم. 
دروازه‌بان اسبق تیم ملی فوتبال از تأثیر فوت میناوند بر روحیه خود این‌طور می‌گوید: من بعد از دست دادن مهرداد همه تلاش خود را کردم که تغییر و تحول جدیدی را در خواسته‌های دنیوی‌ام به وجود بیاورم. به‌عنوان نمونه چند روز قبل در دو انتخابات شرکت کردم و متوجه لابی‌ها و اجحافات شدم. وقتی این اقدامات را کنار فوت این دو نفر می‌گذارم، به یاد این ابیات می‌افتم که «ای بس که نباشیم و جهان خواهد بود، نی نام زما و نی‌نشان خواهد بود»، «زین پیش نبودیم و نبد هیچ خلل، زین پس چو نباشیم همان خواهد بود.» 
نکیسا اظهار می‌کند: امیدوارم به‌سادگی عزیزانمان را از دست ندهیم. فوت این دو ورزشکار به من یادآوری کرد تا در خیلی از مواقع حرف دیگران را بشنوم و از خواسته‌های شخصی کوتاه بیایم، چراکه شاید ساعتی بعد نه من عمری به دنیا داشته باشم و نه اطرافیانم. وی با اشاره به این‌که انصاریان و میناوند تبدیل به سمبل در جامعه شده‌اند، می‌گوید: علی نماد عشق به مادر و مهرداد نماد مهربانی، لبخند و نجابت شد. من از وزارت ارشاد و وزارت ورزش و جوانان درخواست می‌کنم تندیس این دو بازیکن پیشکسوت فقید را ساخته و در شهر قرار دهند تا مردم همیشه آن‌ها را به یاد داشته باشند.  
 ابوالقاسم پور: فوت مهرداد و علی هنوز باورپذیر نیست
بهنام ابوالقاسم پور دیگر بازیکن پیشکسوت پرسپولیس که سابقه رفاقت و دوستی با علی انصاریان و مهرداد میناوند را دارد، می‌گوید: من از زمان ابتلای این دوستان به کرونا در جریان بیماری‌شان بودم، اما متأسفانه آن‌ها دیر به مراکز درمانی مراجعه کردند و ویروس هم بخش مهمی از بدن آن‌ها را درگیر کرد. متأسفانه کرونا ورزشکار و بازیگر نمی‌شناسد و علی‌رغم تلاش کادر پزشکی ما این دو دوست محبوب را از دست دادیم. وی ادامه می‌دهد: از دست دادن علی و مهرداد که علاوه بر چهره ورزشکاری جزء شخصیت‌های مردمی و محبوب محسوب می‌شدند، به ‌کل جامعه شوک وارد کرد. بعد از فوت آن‌ها در هر محفل و مکانی که وارد می‌شدم، بیشتر صحبت این دو نفر بود. علی و مهرداد جزء افراد همیشه خندانی بودند که در هر فضایی وارد می‌شدند، انرژی زیادی را منتقل می‌کردند و به همین علت مرگ آن‌ها برای هیچ‌کس باورپذیر نیست.ابوالقاسم پور که با انصاریان و میناوند در تیم پرسپولیس همبازی بوده است، ادامه می‌دهد: ما سه نفر در اردوهای تیم ملی و پرسپولیس همراه هم بودیم و بعد از دوران بازیگری هم روابطمان ادامه پیدا کرد و دوستان خوبی برای یکدیگر محسوب می‌شدیم. این بازیکن پیشکسوت تیم پرسپولیس با بیان این‌که علی و مهرداد دارای روحیه شوخ‌طبعی بودند، می‌گوید: مهرداد دارای شخصیتی سخاوتمند و کمک‌کننده به افراد تهیدست بود و علی هم جزء افراد هیئتی و دست‌به‌خیری بود که خنده به لبان مردم می‌آورد، اما کرونا آن‌ها را از ما گرفت. 
وی شوک فوت علی و مهرداد را فراتر از هواداران پرسپولیس می‌داند که حتی طرفداران استقلال را هم درگیر کرد و می‌افزاید: باوجودآنکه ۴۰ روز از درگذشت این دو نفر می‌گذرد، اما بازهم جامعه به آن‌ها فکر می‌کند و به نظر من هرگز این دو چهره محبوب را فراموش نخواهد کرد. 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.