زمینه آزادی ۲۲۰۰ زندانی واجد شرایط فراهم شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 36064
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱ |

زمینه آزادی ۲۲۰۰ زندانی واجد شرایط فراهم شد

با اجرای دو تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان زندان ها، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و ستاد دیه کشور، زمینه آزادی ۲۲۰۰ نفر از زندانیان واجد شرایط فراهم شد.
زمینه آزادی ۲۲۰۰ زندانی واجد شرایط فراهم شد

بر اساس مفاد تفاهم نامه شماره یک، مقرر شد مبلغ ۴۰ میلیارد تومان (شانزده میلیارد نقدا و ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات) جهت آزادی زندانیان واجد شرایط در اختیار ستاددیه کشور قرار گیرد.

در این تفاهم نامه زمینه آزادی زندانیان با شرایط ذیل تا بدهی ۱۰۰ میلیون‌تومان فراهم شد.

۱. مددجویان نوجوان کمتر از ۱۸ سال.

۲. زنان زندانی سرپرست خانواده یا بالای ۵۵ سال سن با اولویت زنان دارای ۳ فرزند و بیشتر، زنانی که همزمان همسران آن‌ها نیز در زندان هستند، افرادی که دارای فرزند معلول، صعب العلاج و یا ناتوان ذهنی هستند. همچنین مردان بالای ۶۰ سال، جانبازان و ایثارگران فاقد سوء پیشینه.

۳. زندانیانی که محل زندگی آنان در شهرهای کم برخوردار است.

۴. زندانیانی که صرفاً محکومیت مالی دارند و به جهت عدم امکان تودیع وثیقه، از زمان ورود به زندان به مدت بیش از شش ماه از مرخصی بهره‌مند نشده اند با اولویت بخشی به مددجویان دارای ۳ فرزند یا بیشتر.

۵. زندانیان دارای معلولیت جسمی و حرکتی که نگهداری ایشان در زندان همراه با سختی است.

همچنین بر اساس تفاهم نامه شماره دو، زمینه همکاری برای آزادی بخش دیگری از زندانیان مستمند و معسر، توسعه حمایت از خانواده‌های زندانیان، مساعدت به فرزندان زندانیان در ارائه کمک‌های تحصیلی، مساعدت به خانواده زندانیان در تهیه جهیزیه دختران، ایجاد کمپ ترک‌اعتیاد در زندان به صورت نمونه، مساعدت در اجرا و برگزاری برنامه‌های فرهنگی، تشکیل کارگروه برای توسعه اشتغال زندانیان و… فراهم شد.

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دیدار با رئیس سازمان زندان‌ها با اضافه شدن مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال دیگر به مبلغ تفاهم نامه دوم برای آزادی ۱۲۰۰ نفر از زندانیان واجد شرایط موافقت کرد؛ بنابراین دو تفاهم نامه در مجموع مبلغ ۵۱میلیارد تومان برای آزادسازی و حمایت از خانواده‌های زندانیان اختصاص یافت.

جمعا بر اساس دو تفاهمنامه منعقد شده ۲۲۰۰ زندانی واجد شرایط از زندان‌های کشور آزاد خواهند شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.