زبان بدن در جنگ غزه ! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 93674
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۸ |

زبان بدن در جنگ غزه !

امروز زبان بدن در جنگ غزه، وجدان بشری و آگاهی جهانی را به حركت درآورده است، تصاویری كه مردم جهان در قاب بزرگ‌ترین زندان سر باز جهان یعنی غزه همه‌روزه می‌بینند.
زبان بدن در جنگ غزه !

۱- امروز زبان بدن در جنگ غزه، وجدان بشری و آگاهی جهانی را به حركت درآورده است، تصاویری كه مردم جهان در قاب بزرگ‌ترین زندان سر باز جهان یعنی غزه همه‌روزه می‌بینند.
زبان بدن یا «تن گفت» به مجموعه رفتارهای غیركلامی و فیزیكی اطلاق می‌شود كه در آن فرد بدون صحبت كردن قادر به انتقال پیام و برقراری ارتباط با دیگران است.
این بدن‌های تكه‌تكه شده كودكان، این سرهای بریده شده مردان و زنان به‌ویژه پیران در زیر آوارهای بتُنی فرود آمده از بمباران‌های پی‌درپی با جهانیان حرف می‌زند.این زبان میلیون‌ها انسان را در پنج قاره جهان به خیابان‌ها ریخته ، 
جنایات آمریكا و اسرائیل در غزه را محكوم و به جنایتكاران نفرین می‌فرستند.
مردم قهرمان و اسطوره‌ای غزه زیر بار وحشیانه‌ترین حملات هوایی با بدنی خونین در حال نمایش یك اراده الهی در سرزمین پیامبران جهان هستند كه در تاریخ معاصر بی‌نظیر یا كم‌نظیر است.
زبان بدن مردم غزه زمان‌شماری فروپاشی رژیم صهیونیستی را چند سال به جلو انداخته است.
فرماندهان سنتكام تا موقعی كه در «قلعه صهیون» این جنایات جنگی را فرماندهی می‌كنند نمی‌توانند فریاد جهانیان از این‌همه وقاحت و رذالت و بی‌شرمی را بشنوند.
۲- یك ماه است مردم جهان در قاب باریكه غزه شاهد فروریختن ساختمان خانه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها، مساجد، كلیساها و … و دفن هزاران تن زیر سقف و ستون‌ها و دیوارهای بتنی هستند. از زیر این آوارها صدای شیون زنان و گریه و فریاد كودكان و انسان‌های بی‌گناه به گوش جهانیان می‌رسد. گوش‌های زیادی در جهان وجود دارد كه صدای حق‌طلبانه مردم فلسطین را می‌شنوند.
آمریكا و سه كشور شرور اروپایی كه پرچم‌دار دموكراسی  و حقوق بشر و آزادی بیان در جهان هستند می‌گویند ما صدایی نمی‌شنویم و نمی‌خواهیم هم بشنویم!!
۳- دولت‌های ۲۲ كشور عربی، آمریكا و رژیم صهیونیستی را در این ناشنوایی و نادیده‌ گرفتن همراهی می‌كنند. اما ملت عرب در زیر یوغ دیكتاتوری‌های حكام خود به خروش آمده‌اند و این سكوت را با اجتماعات عظیم خود شكسته‌اند.
در پهنای جغرافیای حكام عرب تنها دولت قانونی و مشروع یمن است كه عملا وارد این جنگ مقدس شده است. از جنوب لبنان هم صدای سیّد مقاومت سكوت مرگبار حكام عرب را شكسته و در نطق روز جمعه خود ورود به یك جنگ تمام‌عیار را از همان روز دوم نبرد الاقصی عملا اعلام كرد.
۴- سیدحسن نصرالله نواده سید عرب و عجم دست به ذوالفقار علی (ع) در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ در جنوب لبنان راهبرد مقاومت را در جنگ غزه صریح و شفاف اعلام كرد.
او از فرماندهان مقاومت در یمن، عراق، سوریه، لبنان و كرانه باختری رود اردن و غزه حمایت كرد و به رژیم صهیونیستی و آمریكا نسبت به ساعت صفر حمله نهایی هشدار داد. او گفت: ما را از ناوها نترسانید برای آن‌ها سلاح مناسب داریم. او به كشورهای عربی كه نفت و غذا به رژیم صهیونیستی می‌دهند اخطار داد.
جهان به روایت سیدحسن نصرالله از جنگ غزه، خوب گوش داد. این روایت صادق‌ترین و روان‌ترین و عوام‌فهم‌ترین روایت از جنگ غزه و زبان بدن مردم فلسطین است.
سخنان او جامع، مانع و دقیق بود. زبان بدن او در این نطق تاریخی كه بسیاری از مردم در اقصی نقاط جهان پای سخن او نشسته بودند، پیام‌آور صلابت، حریت، شجاعت، عقلانیت، هشدار و اقتدار بود.او غبار ناشی از بمباران‌های وحشیانه، ددمنشانه و دیوسیرتانه را كنار زد و پیروزی مردم فلسطین و مظلومین غزه را در آینده‌ای نزدیك نوید داد.صهیونیست‌ها سیّد را خوب می‌شناسند وعده ای كه می‌دهد صادق است و كم نمی‌گذارد.
صهیونیست‌ها او را دست به ماشه و آماده تداوم نبرد، دیدند.سیّد مشت خود را گره كرده، نگه داشت. صهیونیست‌ها دست او را پر دیدند. روزهای آینده، درستی دیدگاه‌های او را اثبات خواهد كرد. این در حالی است كه صهیونیست‌ها نزدیك به یك ماه است می‌جنگند و حتی یك دستاورد، جز جنایت جنگی و کشتارجمعی و بی‌آبرویی جهانی نداشته‌اند. سیّد با نطق روز جمعه خود عملا «علمداری» تداوم نبرد علیه قصابان غاصب را به دوش گرفت. تمام اضلاع مقاومت این علمداری را به رسمیت می‌شناسند.

نویسنده : محمدكاظم انبارلویی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.