زاینده رود از بامداد یکشنبه ۲۰تیر در اصفهان جاری می‌شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 46817
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۴۰۰ - ۷:۴۸ |

زاینده رود از بامداد یکشنبه ۲۰تیر در اصفهان جاری می‌شود

عضو هیات مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان گفت: به گفته مسئولان آب زاینده رود از بامداد یکشنبه ۲۰تیرماه از سدنکوآباد (مبارکه) به سمت شرق اصفهان رهاسازی می‌شود.
زاینده رود از بامداد یکشنبه ۲۰تیر در اصفهان جاری می‌شود

حسین محمدرضایی اظهار داشت: در جلسه عصر روز چهارشنبه نمایندگان صنف کشاورزان شهرستان اصفهان با مسئولان در استانداری مقرر شد که آب از بامداد روز یکشنبه ۲۰ تیرماه از سد نکوآباد (مبارکه) به سمت شرق اصفهان رهاسازی می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق تصمیم‌گیری‌ها آب برای شرق در یک بُنش اختصاص می‌یابد، افزود: سهم حقابه کشاورزان شرق اصفهان براساس طومار شیخ بهایی کمی بیشتر از غرب اصفهان است و از این رو میزان بیشتری به شرق اختصاص می‌یابد.

دریچه کانال آب صنایع، کشاورزی و مادی‌های سنتی غرب اصفهان بسته می‌شود

عضو نظام صنفی کشاورزان اصفهان اضافه کرد: برای بنش شرق در این جلسه قرار شد همه دریچه‌های صنایع، دهانه مادی‌های سنتی و کانال‌های کشاورزی غرب بسته شود تا به هیچ وجه آبی برداشت نکنند.

محمد رضایی خاطرنشان کرد: یک بنش از ۹ تیرماه به کشاورزان و باغداران غرب آب دادند و یک بنش نیز به شرق می‌دهند و برای ماه آینده نیز مجدد تصمیم‌گیری خواهد شد.

خروجی سد زاینده رود با هدف توزیع آب برای باغات غرب اصفهان از عصر روز چهارشنبه ۹ تیر افزایش یافت که حجم آب در نظر گرفته شده ۲۵ میلیون مترمکعب آب به مدت ۱۰ روز است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.