رویكرد تغییر با گفتمان تحول - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45107
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۰ |

رویكرد تغییر با گفتمان تحول

مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری با نمایندگان تشكل‌های دانشجویی فرمودند: «نیاز امروز ما تحول است ، راه ایجاد تحول ، تشكیل یك دولت معتقد به تحول و معتقد به عنصر تحول‌آفرینی یعنی عنصر جوان، نخبه، مؤمن، انقلابی و ... تحول ممكن است.»
رویكرد تغییر با گفتمان تحول

محمدكاظم انبارلویی
مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری با نمایندگان تشكل‌های دانشجویی فرمودند: «نیاز امروز ما تحول است ، راه ایجاد تحول ، تشكیل یك دولت معتقد به تحول و معتقد به عنصر تحول‌آفرینی یعنی عنصر جوان، نخبه، مؤمن، انقلابی و … تحول ممكن است.»
ملت ایران ۲۸ خرداد به پای صندوق های رأی می‌روند تا با یک انتخاب «تحول‌آفرین» فصل جدیدی از حیات انقلاب اسلامی را در قرن جدید آغاز نمایند.
آنچه امروز در محافل سیاسی و رسانه‌ای كشور می‌گذرد سخن از یک تغییر و تحول در ساخت نظام اجرایی و یک نوسازی در دستگاه های اجرایی كشور است.
نخبگان علمی و فنی در دانشگاه و نخبگان ایده‌پرداز و تئوریسین در حوزه‌های علمیه همگی به تغییر و تحول و عبور از اشتباهات بدكاركردی و كج‌كاركردی نظام اجرایی فعلی فكر می‌كنند. رئیس جمهور آینده باید این انرژی عظیم تئوریک را در روان‌سازی خدمت دولت به‌كار گیرد. این به‌كارگیری هم در حوزه فكر و اندیشه و نظریه معطوف به تحول است و هم در به‌كارگیری جوانان پرانرژی، نخبه و انقلابی كه در اندیشكده‌های حوزه و دانشگاه به اندازه‌ای از تربیت كارگزار تراز دولت اسلامی رسیده‌اند.
تحول تابع یک رویكرد عقلانی مبتنی بر بصیرت انقلابی است كه در شماری از نامزدهای مطرح در مناظرات به‌خوبی دیده می‌شود.«تحول» و «تغییر»     با بلبشو و هرج و مرج مرزبندی دارد و بر مدار قانون اساسی و قوانین كشور در ریل خود خواهد افتاد. بسیاری از نابسامانی‌ها به دلیل خروج از ممشای قانون به وجود آمده است.
تحول ما را باید به وضع احسن برگرداند.وضع احسن یعنی حركت به سمت آرمان‌های امام(ره) و انقلاب با همان شور و هیجان و آهنگ روزهای آغازین انقلاب! وضع احسن یعنی شتاب در اسلامی شدن مناسبات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و وضع موجود جامعه، بسط عدالت و پاسداشت استقلال ملی !
تحول یعنی حركت جامعه بر مدار احكام خدا و فرامین قرآن و این حركت را رئیس جمهور بر اساس سوگندی كه می‌خورد در اجرا باید ساماندهی كند.
تحول یعنی نوآوری در شیوه اداره كشور با یک حركت جهشی  وجهادی در همه سطوح حكمرانی! مردم باید احساس كنند چنین تحولی را با بسط گفتمان «تحول» در حال و هوای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ صورت می گیرد.
كسانی كه به عزت و عظمت ایران فكر می‌كنند، كسانی كه به امنیت و منافع و رفاه ملی فكر می‌كنند به پای صندوق رأی می آیند تا خالق «تحول»و «تغییر» در زندگی خود باشند .
دشمنان اسلام و بدخواهان ملت در رأس آن آمریكا و سه كشور شرور اروپایی با این تحول مخالفند و آن را مغایر منافع خود در ایران و منطقه و جهان می‌دانند.
عده‌ای هم در داخل این بدخواهی را نمایندگی می‌كنند . این جماعت تحریم اقتصادی را با تحریم انتخابات سنجاق كرده‌اند تا به هدف شوم خود برسند.
موضوع امروز ما یک انتخاب درست و اصلح با شور و هیجان و مشاركت وسیع است. ملت عزیز ایران باید با مشاركت بالا و نیز رأی بالا به نامزد منتخب در این امتحان الهی با بصیرت وارد شود تا امنیت ، منافع و رفاه ملی را با رأی آگاهانه تقویت و تضمین كنند.
گفتمان تحول یک گفتمان مسلط در جامعه امروز ایران است و مردم خواهان تغییرات جدی و اساسی در نظام اجرایی كشور هستند، اما یكی از نامزدهای محترم می‌گوید: «می‌خواهم دولت سوم خاتمی را تشكیل دهم» در حالی‌كه با موضع صریح آقای خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و دوازدهم با حمایت صددرصدی از روحانی، دولت سوم و چهارم خود را تشكیل داد و براساس آخرین نظرسنجی‌ها دولت سوم و چهارم خاتمی نامحبوب‌ترین دولت پس از انقلاب است.
موضع مجمع روحانیون مبارز و اجماع‌ساز در قبال دو نامزد «روكشی» اشتباهات و اشكالات دولت فعلی مشخص است. آن‌ها نتوانستند از این جایگاه به دلیل  از دست دادن سرمایه اجتماعی خود از این دو حمایت كنند. بحران سازمان، بحران رهبری و بحران گفتمان در اردوگاه اصلاحات وضعیتی پدید آورده است كه نمی‌توانند كمترین همراهی با كاروان تغییر و گفتمان تحول نمایند. طیف حامیان دولت كنونی اكنون در میان گزینه‌های تحریم خاموش، تحریم فعال و شركت در انتخابات‌گیر افتاده‌اند. در گزینه اول و دوم آن‌ها را با مواضع دشمنان اسلام و انقلاب نزدیک می‌كند و گزینه سوم آن‌ها را در آوردگاه انقلاب نگه می‌دارد. باید دید در روزهای منتهی به ۲۸ خرداد كدام را انتخاب می‌كنند؟

نویسنده : محمدكاظم انبارلويي |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.