روحانی: آنهایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد دیگر نیستند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 37653
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳ |

روحانی: آنهایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد دیگر نیستند

رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت نفت بیان داشت: این افتتاح در زمانی اتفاق افتاد که آنهایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد و توطئه و برنامه ریزی کردند دیگر نیستند.
روحانی: آنهایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد دیگر نیستند

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در مراسم آئین بهره‌بردای از  طرح‌های ملی وزارت نفت، گفت: روز بسیار مبارکی برای مردم ایران است؛ روزهای اولیه بهمن‌ماه که برای ما پیام‌آور پیروزی ملت است.

رئیس جمهور گفت:  این پروژه بزرگ در روزی افتتاح می‌شود که آنها که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد و می‌توانند کمر ملت سرافراز ایران را در برابر استبداد و قلدری خم کنند و آنهایی که این همه مدعی بودند و توطئه و برنامه ریزی کردند دیگر نیستند. آنها با ذلت و سرافکندگی سرنگون شدند.

وی با بیان اینکه کارهای روزهای پایانی عمر منحوس آنها برای همه جهان و ملت خود آمریکا روشن شد، تصریح کرد: برای همه مشخص شد که آنها آغازگر ضد دمکراسی و پارلمان هستند. همانطوری که مجلس شورای ملی آن زمان را مستبدین به توپ بستند آنها هم آخر عمر خود کنگره را با اوباشی که به سمت کنگره فرستادند به توپ بستند. آنها از آغاز کار خود به همین صورت بودند منتها در پایان برای همه آشکار شد که این تروریست‌ها چه جنایتی بر مردم آمریکا و جهان روا داشتند.

روحانی خاطر نشان کرد: همینطور که این دولت دارد فعالیت را  انجام می دهد همزمان مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند که کار مهم ما است لذا در بسیاری از پروژه ها شرایط را آماده کنیم که تکمیل آن بدست دولت سیزدهم انجام بگیرد.

وی ادامه داد: مردم ما بدانند بزرگترین منبع گازی جهان، ایران است و ایران از لحاظ منابع گازی رتبه اول را دارد. امروز در دولت دوازدهم شاهد تولید روزانه یک میلیارد متر مکعب گاز هستیم. باید تلاش فرهنگی کنیم مردم در مصرف گاز مراقبت نمایند. در نفت و گاز جایگاه ویژه‌ای داریم و این قدرت ما است. دنیا و منطقه نیاز به نفت و گاز ایران دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما می توانیم «هاب انرژی» باشیم، اظهار داشت: ما در زمینه نفت و گاز کار بزرگی انجام دادیم. اما در زمینه صادرات گاز عقب هستیم.

روحانی بیان داشت: هر چقدر شرایط ما مناسب شود و درآمد ما اضافه شود، این درآمد نفت بخش بزرگ آن در اختیار صندوق توسعه ملی برای تحول در تولید و بخش صنعت قرار می گیرد و امیدواریم سال آینده همانطور که پیش بینی کردیم بتوانیم ۲ میلیون و ۳۰۰ بشکه نفت بفروشیم. این سهم نفت در اختیار صندوق برای توسعه کشور قرار می گیرد.

وی با اشاره به نقش برجام در توسعه گازی گفت: صندوق ملی توسعه پولی نداشت، پول آن برای سال‌های ۹۵ و ۹۶ بود. آنهایی که بد زبان هستند و نمی‌دانند؛ میگویم تا بدانند سیاست خارجی چقدر در اقتصاد مهم است. امروز ایران جزو کشورهایی است که ابر پروژه‌های بزرگ را در نفت، گاز، کشاورزی و صنعت انجام می‌دهد.

روحانی افزود: بخش اعظم داروهای مورد نیاز حدود ۹۳ و ۹۴ درصد در داخل کشور انجام می‌شود. بانک‌های عامل در ایجاد چنین پروژه‌هایی کمک کردند. وزارت نفت ما در فراورده‌ها کار بزرگی انجام دادند. مردم می‌دانند در ابتدای دولت در سال ۹۲، تولید بنزین چیزی حدود ۵۰ میلیون لیتر در روز بود اما امروز تولید ما حدود ۱۱۰ میلیون لیتر است.

رئیس جمهور ادامه داد: در بخش صادرات نفت و گاز کار خوبی انجام دادیم. ما یک گام دیگر باید در صادرات برداریم. مردم بدانند این پروژه عظیم از سال ۹۴ به بعد فعال شده است که ۳.۴ میلیارد دلار هزینه شده و در عرض ۴ سال پول خود را در می‌آورد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.