روابط سیاسی ایران و کوبا در عالی‌ترین سطح قرار دارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 87449
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲ |

روابط سیاسی ایران و کوبا در عالی‌ترین سطح قرار دارد

رئیس جمهور گفت: امروز روابط سیاسی ایران و کوبا در عالی‌ترین سطح قرار دارد و باید در سایر حوزه‌ها نیز شاهد گسترش روابط و همکاری‌های فیمابین باشیم.
روابط سیاسی ایران و کوبا در عالی‌ترین سطح قرار دارد

سیدابراهیم رئیسی بعد از ظهر روز پنجشنبه به وقت محلی در آخرین بخش از برنامه‌های سفر رسمی دو روزه به کوبا در دیدار با آقای «رائول کاسترو» رهبر معنوی و رئیس جمهور سابق این کشور گفت: امروز روابط سیاسی تهران و هاوانا در عالی‌ترین سطح از ابتدای برقراری روابط دو کشور قرار دارد.

رئیس جمهور با اشاره به پیشرفت‌ها و دستاورد‌های انقلاب کوبا، به خصوص در حوزه بهداشت و سلامت افزود: اقتضای این سطح از روابط سیاسی میان دو کشور این است که در سایر حوزه‌ها از جمله اقتصادی، فنی، بیوتکنولوژی، پزشکی، دارویی و تولید واکسن نیز شاهد گسترش روابط و همکاری‌های فیمابین باشیم.

رئیس جمهور با تمجید از صبوری، ایستادگی و روحیه آزادی‌خواهی دولت و ملت کوبا در برابر تحریم‌های ناعادلانه و یکجانبه آمریکا علیه این کشور، ۶ دهه اعمال تحریم علیه این کشور و نقض گسترده حقوق بشر علیه ملت کوبا از سوی مدعیان دفاع از حقوق بشر را محکوم کرد.

رئیسی همچنین بر ضرورت اتحاد و همفکری هر چه بیشتر کشور‌های همسو در مقابل استکبار جهانی، به ویژه در پی تحولات اخیر در عرصه بین‌الملل و گذار از نظام کنونی به نظام چندجانبه‌گرایی تاکید کرد.

«رائول کاسترو» رهبر معنوی و رئیس جمهور سابق کوبا نیز در این دیدار با تمجید از مبارزات انقلابی ملت ایران و ۴۴ سال ایستادگی آنان در مقابل زورگویی‌های استکبار و امپریالیسم جهانی گفت: امروز دوران یکجانبه‌گرایی به سر آمده و در حال گذار به چندجانبه‌گرایی هستیم.

رائول کاسترو هم‌چنین به بیان خاطراتی از دوران مبارزات خود و برادر فقیدش پرداخت.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.