رسانه‌های هفت‌خط - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 71795
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰ |

رسانه‌های هفت‌خط

فرض کنید با یک دوربین و ضبط‌صوت مخفی به تحریریه رسانه‌های ضدانقلاب فارسی‌زبان می‌رویم تا ببینیم سردبیر خبر ، گزارش و تحلیل وقتی صبح وارد تحریریه می‌شود ، «دستور کار» روزانه مجریان ، خبرنگاران و گزارشگران را چگونه و بر اساس چه محورها و دستورالعمل‌هایی ابلاغ می‌کند؟ می‌شود حدس زد در فضای تحریریه BBC ، رادیو آمریکا ، ایران اینترنشنال و ... که من نام آن‌ها را رسانه‌های هفت‌خط می‌نامم چه می‌گذرد؟
رسانه‌های هفت‌خط
محمدکاظم انبارلویی
فرض کنید با یک دوربین و ضبط‌صوت مخفی به تحریریه رسانه‌های ضدانقلاب فارسی‌زبان می‌رویم تا ببینیم سردبیر خبر ، گزارش و تحلیل وقتی صبح وارد تحریریه می‌شود ، «دستور کار» روزانه مجریان ، خبرنگاران و گزارشگران را چگونه و بر اساس چه محورها و دستورالعمل‌هایی ابلاغ می‌کند؟ می‌شود حدس زد در فضای تحریریه BBC ، رادیو آمریکا ، ایران اینترنشنال و … که من نام آن‌ها را رسانه‌های هفت‌خط می‌نامم چه می‌گذرد؟
۱- تاب‌آوری ذهنی مردم را با دروغ‌های گوبلزی به هم بریزید و بگویید به چی فکر کنند و چگونه فکر کنند؟
سؤال یک خبرنگار؛ «به چی فکر کنند و چگونه فکر کنند» را ما تعیین می‌کنیم.
اما به چی فکر نکنند ، چیست که نباید به آن نزدیک شود؟
پاسخ سردبیر : مردم نباید به سه چیز فکر کنند الف: تاریخ
ب: انسان 
ج : فلسفه خلقت و هستی
این سه مقوله خطرناک ، آن‌ها را به دام تفکر پیامبران و مصلحان دینی می‌اندازد.
از فکر کردن به اکنون بازمی‌دارد و به ابدیت می‌اندیشند . ما نباید اجازه بدهیم مردم به این سه مقوله فکر کنند.
۲- فرهنگ دینی و فرهنگ سیاسی را با دوقطبی‌های موهوم هدف بگیرید نباید مردم به وحدت و همگرایی سیاسی و اجتماعی برسند.شناخت آن‌ها را ازآنچه ، در خارج از ذهن آن‌ها می‌گذرد مختل کنید.
۳- اختلال در دریافت‌های ذهنی مردم را از طریق دور کردن آن‌ها از سبک زندگی دینی با «حیازدایی» کلید بزنید. مقوله زن ، نوع شادی مردم، یک‌راه ورود به این اختلال است. سوژه رفتن زنان به ورزشگاه‌ها ، حجاب اجباری، لغو کنسرت‌ها و… کلید ورود به مسئله اخلال در ذهنیت مردم است.
تیتر اخبار ،  گزارشات و تحلیل‌های خود را روی این سوژه‌ها ببندید.
۴- ولنگاری در فضای مجازی را ترویج کنید.بحث قداست «گردش آزاد اطلاعات» به ما اجازه می‌دهد «قداست‌زدایی از دین و ارزش‌ها» را برای اعتبارزدایی رهبران مذهبی و دینی عملیاتی کنیم .
هرکس در برابر این رویکرد ایستاد، بگویید ؛ آزادی از دست رفت ، آزادی بیان و قلم خدشه‌دار شد … .
مردم باید احساس خفقان کنند تا بشود جمهوری اسلامی را متهم به استبداد کرد. بدون ترویج این احساس نمی‌شود مقوله «اخلال ذهنی مردم نسبت به مشروعیت نظام» را پیش برد. تاب‌آوری ذهنی مردم را باید به هم‌ریخت برای این کار به‌اندازه کافی سوژه هست. رسانه‌های اصلاح‌طلب در داخل کدهای آن را برایمان ارسال می‌کنند.
۵- سلبریتی‌ها را تقویت، تبلیغ و ترویج کنید هرچقدرآنها را بزرگ کنید علما و روحانیون به حاشیه رانده می‌شوند.زدن مرجعیت و مدرسان حوزه‌ها به‌ویژه علمای اخلاق وعرفان سیبل ثابت ماست.حیات آن‌ها، حتی نفس کشیدن آن‌ها در فضای سیاسی و اجتماعی ایران نشان می‌دهد دین زنده است و مردم می‌خواهند اخلاقی زندگی کنند.
فراموش نکنید ؛  تیتر ؛
«مردم از دین برگشته‌اند»
«مردم از حکومت دینی بیزار هستند»
«مردم از دخالت دین در سیاست ناراضی هستند»
دال مرکزی گفتمان غرب علیه جمهوری اسلامی است.
۶- قهرمانان ملی ، مجاهدان فی سبیل‌الله ، شهدای ۸ سال جنگ عراق علیه ایران ، شهدای مدافع حرم و …را تخریب کنید آن‌ها مقوّم اتحاد ملی و انسجام اسلامی و از همه مهم‌تر مقوّم جبهه مقاومت در منطقه هستند از هر فرصتی برای زدن آن‌ها استفاده کنید. رهبران جنبش سبز در ایران به ما در این معرکه کمک می‌کنند.
۷- نباید دموکراسی در ایران پا بگیرد. نباید دولت و نهادهای قانونی نظام را پایدار و باثبات نشان دهیم. از هر خبر و گزارش و اتفاقی در ایران برای تزلزل حاکمیت باید بهره برد. چه سیل باشد؟ چه زلزله؟ و چه آتش‌سوزی و یا هر اتفاق دیگر ، فرصت را در این حوادث غنیمت بشماریم.
***
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند:« مهم‌ترین توفیق دولت زنده کردن امید و اعتماد در مردم است.» و نیز فرمودند:« دولت در وسط میدان مسئول خدمت‌رسانی است.» 
رسانه‌های هفت‌خط در ادامه جنگ شناختی،‌«امید» و «اعتماد» مردم را هدف قرار داده‌اند. آن‌ها رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت را در وسط میدان خدمت تحمل نمی‌کنند. 
رئیسی با هوشمندی در حال عبور از منطقه مین‌گذاری شده  رسانه‌های هفت‌خط  دشمن است. باید او را در این عبور یاری کرد.
نویسنده : محمدکاظم انبارلویی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.