راهکار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، اجرای عدالت است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 33026
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱ |
رئیس قوه قضائیه:

راهکار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، اجرای عدالت است

رئیس قوه قضاییه فقر را محصول بی عدالتی اجتماعی دانست و گفت: راهکار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، اجرای عدالت است.
راهکار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، اجرای عدالت است

 آیت‌الله رئیسی، صبح امروز طی سخنانی در آئین شکرانه ایجاد ۱۵۰ هزار شغل با همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) اظهار کرد: شاید اگر همه تلاش‌های ستاد اجرایی را می‌شد به نمایش گذاشت مشخص می‌شد گام‌های ارزشمند و ماندگاری در جهت تولید و اشتغال و کار دانش بنیان و تحقق منویات مقام معظم رهبری برداشته شده است و از ریاست ستاد و اعضای فرهیخته ستاد تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: از هنرهای ستاد فرمان اجرایی این بوده است که تولید ثروت کند و نیروهای کارآمد را گرد هم آورد و چهره‌هایی که در حد وزیر و یا معاون وزیر هستند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه امروز با مشکلات و تنگناهایی مواجهیم که دشمن برای ما ایجاد کرده است، افزود: گام‌های بسیاری در این چهل سال برداشته شده؛ اما باید گام‌های بیشتری برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه فقرزدایی و محرومیت زدایی از مسائل مهم است، گفت: در مملکتی که در جای جای آن ثروت خوابیده است نباید چهره کریه فقر مناطق مختلف کشور ما را بپوشاند.

رئیس قوه قضائیه فقر را محصول بی عدالتی اجتماعی دانست و بیان داشت: راهکار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض اجرای عدالت است.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه اجرای عدالت در همه بخش‌ها در کشور بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: در حوزه قضائی اجرای عدالت برای ما محوری‌ترین نکته است. آنچه می‌تواند جلوی تولید پرونده و فساد اجتماعی را بگیرد، عدالت اقتصادی و ایجاد اشتغال است.

وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری می‌فرمایند رونق تولید و جهش تولید، معلوم می‌شود که امروز دوای همه دردهای جامعه ما در رونق و جهش تولید است.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: امروز دولت، نهادها، سازمان‌ها، نیروهای مسلح و همه بخش‌ها در جهت توانمندی اقتصادی، توانمندی امنیتی و در حوزه فرهنگ تلاش کنند؛ چراکه ایران قوی، اقتصاد قوی و امنیت قوی می‌خواهد.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه می‌توانیم در مقابل توطئه‌ها و کارشکنی‌های دشمن و تهدیدها ایستادگی کنیم، از ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان جلوه «ما می‌توانیم» یاد کرد.

وی ادامه داد: از دغدغه‌های امروزی که کشور ما با آن مواجه بوده اشتغال است و امروز گفتند ۱۵۰ هزار اشتغال ایجاد شده است؛ مسئله اشتغال بسیار مهم است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه اشتغال در کاهش ورودی پرونده نقش مهمی دارد، یکی از راه‌های کاهش جرم را افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر است.

آیت الله رییسی ادامه داد: به هیچ عنوان نباید سیاست‌های اقتصادی، منافع ملی و دستیابی به منافع ملی را به آنچه در خارج این مرزها می‌گذرد گره زد. می‌شود با همین ظرفیت و نیروی کار جوان کارهای ماندگاری در کشور انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: از بن دندان این سخن رهبری را باور دارم که راهکار رفع مشکلات این کشور در درون است و هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: در برخی نقاط کشور ما آب، خاک و هوای مناسب وجود دارد، فقط باید مجموعه‌ای باشد که این نیروی انسانی کارآمد و ثروت ملی را به کار گیرد تا هم تولید و هم اشتغال فعال شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.