راهنمای ست کردن کراوات با کت و شلوار و پیراهن - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 84129
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۷ |

راهنمای ست کردن کراوات با کت و شلوار و پیراهن

استایلیست‌های حرفه‌ای اسرار چیدن کراوات، پیراهن و ست کت و شلوار را می‌دانند که می‌تواند ظاهر رسمی یا اداری شما را خیره کننده کنند. بدون این دانش، لباس شما ممکن است نامرتب یا کمتر از یک کت و شلوار هماهنگ و کراوات ابریشمی به نظر برسد.
راهنمای ست کردن کراوات با کت و شلوار و پیراهن

استایلیست‌های حرفه‌ای اسرار چیدن کراوات، پیراهن و ست کت و شلوار را می‌دانند که می‌تواند ظاهر رسمی یا اداری شما را خیره کننده کنند. بدون این دانش، لباس شما ممکن است نامرتب یا کمتر از یک کت و شلوار هماهنگ و کراوات ابریشمی به نظر برسد. آیا تا به حال شده جلوی آینه بایستید و کراوات های مختلف را با پیراهن خود امتحان کنید یا آن را با یک کت و شلوار ست کنید و از خود پرسیده اید که آیا انتخاب مناسبی برای یک جلسه کاری یا مهمانی انجام داده اید؟

اگرچه یک کلیشه رایج وجود دارد که زنان نسبت به مردان زمان بیشتری برای آماده شدن دارند، مخصوصاً در انتخاب لباس‌هایشان، مردان نیز در افزودن جزئیاتی مانند کراوات یا دستمال گردن به ظاهر خود با مشکل مواجه می‌شوند. نکته کلیدی این است که به یاد داشته باشید که کراوات باید مکمل لباس باشد، نه برعکس. هنگام خرید کراوات، به این فکر کنید که آیا با لباس هایی که قبلاً در کمد خود دارید مطابقت دارد یا خیر تا ظاهری منسجم و شیک داشته باشید.

درست است که برخی از مردان با انتخاب ترکیب مناسب جلیقه، پیراهن و کراوات مشکل دارند. ترکیب و هماهنگ کردن پیراهن و کراوات شما یک راه عالی برای به نمایش گذاشتن حس مد و استایل شما در یک محیط رسمی است، اما درست کردن آن می تواند کار سختی باشد. رنگ ها و الگوها به خودی خود می توانند گیج کننده باشند، چه رسد به زمانی که سعی می کنید آنها را ترکیب کنید. برای کمک به کاهش این سردرگمی، راهنمای هماهنگی پیراهن‌ها و کراوات‌ها را برای ظاهری براق گردآوری کرده‌ایم.

خوش تیپ به نظر رسیدن به قیمت کراوات مربوط نمی شود، بلکه به این بستگی دارد که چگونه سایر لباس های شما و استایل کلی شما را تکمیل می کند. بنابراین، هنگام انتخاب ست کراوات، پیراهن و کت و شلوار، مهم است که این نکات را هم قبل و هم بعد از خرید در نظر بگیرید.

نکات مهم برای ست کردن کراوات(رنگ، جنس، موقعیت استفاده)

همانطور که گفتیم؛ این اکسسوری جذاب تنوع زیادی دارد و شما باید در هماهنگی کراوات با سایر قسمت های استایل خود به یک سری اصول توجه ویژه داشته باشید که عبارتند از:

رنگ کراوات

وقتی صحبت از هماهنگی کراوات می شود، یکی از عوامل مهمی که باید در نظر بگیرید رنگ آن است. رنگ کت و شلوار شما می تواند تاثیر زیادی بر رنگ کراوات شما داشته باشد، بنابراین مهم است که عاقلانه انتخاب کنید. اما قبل از انتخاب رنگ، مهم است که استایل شخصی، فرم بدن و فرم صورت خود را در نظر بگیرید. این عوامل همگی می توانند در تعیین بهترین رنگ و جنس کراوات شما نقش داشته باشند. بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد رنگ کراوات، برای ارزیابی ویژگی های فردی خود وقت بگذارید.

جنس پارچه کراوات

فاکتور مهم دیگری که در انتخاب کراوات باید به آن توجه کرد، پارچه ای است که برای ساخت آن استفاده می شود. پارچه های مورد استفاده در کراوات ها می تواند از بسیار نازک تا بسیار ضخیم باشد. انتخاب پارچه مناسب بر اساس فصل و دما بسیار مهم است. در تابستان و بهار بهتر است به سراغ کراوات سبک تری بروید، در حالی که در فصول سردتر مدل های ضخیم و سنگین تر مناسب تر است.

موقعیت مکانی

این درست است! مناسبت یا رویدادی که در آن شرکت خواهید کرد نیز عامل مهمی در انتخاب کراوات است. کراوات هایی که برای مراسم رسمی و غیر رسمی استفاده می شوند، تفاوت های قابل توجهی با کراوات هایی دارند که در محیط های اداری یا روزمره استفاده می شوند.

ست کراوات و کت و شلوار مردانه

کت و شلوارهای تیره و ساده، به ویژه در رنگ های خاکستری و سرمه ای، تقریباً با هر رنگ کراواتی قابل ست شدن هستند. به همین دلیل است که خاکستری و سرمه ای رنگ های رسمی کت و شلوار مردانه محسوب می شوند.

هنگامی که رنگ کراوات را با پیراهن ست کردید، می توانید با این دو مدل کت و شلوار همراه شوید و این ترکیب بی ایراد است. اما زمانی که کراوات تیره با ته رنگ آبی انتخاب می کنید، این قانون قابل اجرا نیست. بهتر است آن را با کت و شلوار خاکستری یا مشکی ست نکنید. در عوض، کراوات آبی تیره فقط با کت و شلوار سرمه ای مناسب است، در حالی که رنگ های آبی یا روشن تر با تن آبی کاملاً مطابقت دارند.

برای کت و شلوار مشکی یا خاکستری، کراوات های تیره با ته رنگ بنفش یا قرمز بهترین گزینه هستند. اگر می‌خواهید با کت و شلوار رسمی تیره خود بیانی داشته باشید، یک رنگ کراوات چشم نواز و یک الگوی تکراری انتخاب کنید. البته کراوات ساده همیشه انتخاب خوبی است، اما اگر رنگ آن خیلی روشن باشد، ممکن است ظاهر رسمی شما را به نیمه رسمی تغییر دهد.

وقتی صحبت از کت و شلوار راه راه مردانه می شود، همان قانون برای طرح های راه راه مانند ترکیب پیراهن و کراوات صدق می کند. بهتر است از ست کردن کت و شلوار راه راه با کراوات راه راه خودداری کنید و به جای آن از کراوات خال خالی یا گلدار استفاده کنید. انتخاب یک کراوات ساده با کت و شلوار راه راه می تواند ظاهر شما را به یکی از دو حالت افراطی برساند – یا خیلی رسمی به نظر می رسید یا شبیه یک دلقک سیرک است.

قوانینی که باید در ست کردن رنگ‌ها برای کت و شلوار بدانید

انتخاب رنگ‌های سنتی که امتحان خود را پس داده‌اند، در مورد استایل یک شرط مطمئن است، زیرا هرگز اشتباه نخواهید کرد. بنابراین، توصیه می شود با کمد لباسی شروع کنید که شامل یک جفت پیراهن آبی روشن و سفید، یک کراوات قرمز و صورتی و یک کت و شلوار سرمه ای است.

به عنوان یک قانون کلی، کراوات باید تیره تر از پیراهن باشد. بر اساس رنگ کت و شلوار، سپس می توانید رنگ هایی را انتخاب کنید که در یک خانواده، مکمل یا مخالف در چرخه رنگ قرار دارند. به عنوان مثال، برای کت و شلوار سرمه ای، ست کردن آن با یک پیراهن آبی روشن یا آبی تیره یک ترکیب عالی است. آبی، سفید و قرمز نیز به خوبی با هم کار می کنند. در حالی که ست کردن پیراهن و کراوات با کت و شلوار ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما هرچه بیشتر ترکیب رنگ ها را آزمایش کنید، آسان تر می شود.

استفاده از ترکیب رنگ ها برای ست کردن پیراهن و کراوات

ست کردن کراوات با پیراهن مردانه را می توان با انتخاب رنگ های هم خانواده یا رنگ های مکمل انجام داد. رنگ های یک خانواده را می توان با انتخاب دو سایه مختلف از یک رنگ انتخاب کرد. توصیه می شود کراوات تیره تر از پیراهن باشد. به عنوان مثال، یک پیراهن آبی پودری با کراوات سرمه ای ترکیب خوبی را ایجاد می کند. از سوی دیگر، ترکیب رنگ های مکمل میتواند چالش برانگیز تر باشد. از رنگ های تند باید اجتناب کرد زیرا ظاهری خشن ایجاد می کنند. از طرف دیگر، رنگ‌های متضاد معمولاً راحت‌تر با هم مطابقت دارند و جلوه بهتری ایجاد می‌کنند. ترکیب آبی و قرمز نمونه خوبی از استفاده از رنگ های متضاد برای هماهنگی با کراوات و پیراهن است.

مهم ترین قوانین در ست کردن کت و شلوار با پیراهن سفید، خاکستری، کرم و آبی

پیراهن سفید یک انتخاب کلاسیک و همه کاره است که می تواند با هر رنگ کراوات و کت و شلوار ست شود. این گزینه ایمن برای هر موقعیتی است و با کراوات های ساده و طرح دار زیبا به نظر می رسد. یک پیراهن سفید همراه با کت و شلوار مشکی ترکیبی جاودانه است، زیرا سیاه و سفید رنگ های خنثی هستند که به خوبی یکدیگر را تکمیل می کنند.

برای ظاهری خنثی تر، یک پیراهن سفید را با یک کت و شلوار خاکستری ست کنید و با کراوات راه راه زرد یا صورتی، رنگی پاپ به آن اضافه کنید. برای ایجاد یک استایل رسمی تر، یک پیراهن سفید را با یک کت و شلوار خاکستری و یک کراوات کلاسیک شرابی یا زرشکی ست کنید. رنگ سفید و سرمه ای نیز یک ترکیب رنگ محبوب است که در یک محیط حرفه ای به خوبی کار می کند.

یک پیراهن سفید را با یک کت و شلوار سرمه ای ست کنید و با کراوات بافتنی در رنگ هایی مانند قرمز گیلاسی یا سبز چمنی یک رنگ پاپ اضافه کنید.وقتی صحبت از کت و شلوارهای کرم به میان می آید، یک پیراهن آبی روشن یا کراوات آبی لاجوردی در الگوهای مختلف مانند راه راههای افقی می تواند پالت را گرم کند. سایه های مختلف آبی می تواند به تعادل گرمای رنگ کرم کمک کند.

یک سفید ساده پیراهن همچنین می تواند به برجسته شدن کت و شلوار کرم کمک کند.پیراهن آبی یکی دیگر از موارد ضروری برای کمد لباس هر مردی است، زیرا می تواند به استایل شما تنوع و عمق بدهد. آبی پودری یا آبی کم رنگ گزینه های بسیار خوبی هستند که می توانند با رنگ های مختلف کت و شلوار و کراوات ست شوند و به خوبی با هر طرح و بافتی ترکیب شوند.

پیراهن آبی نیز تقریباً هر طیف رنگ پوست و مو را تکمیل می کند.هنگام ست کردن یک پیراهن آبی با کت و شلوار، برای داشتن ظاهری محکم و رسمی، کراوات هایی از خانواده یک رنگ مانند سرمه ای را در نظر بگیرید. همچنین می توانید کراوات های طرح دار تیره یا کراوات های ابریشمی را در رنگ هایی مانند سرمه ای تیره و سبز تیره برای استایل اداری انتخاب کنید.

ست کردن کت تک مردانه با کراوات

وقتی صحبت از ست کردن کراوات با کت تک مردانه می شود، مهم است که رسمی بودن کت و شلوار را در نظر بگیرید. یک کت و شلوار رسمی تک سینه باید با کراواتی که طرح رسمی تری مانند طرح راه راه دارد ست شود. از طرف دیگر، یک کت اسپرت را می‌توان با کراوات پشمی، گل‌دار یا ابریشمی ست کرد تا ظاهری غیررسمی‌تر داشته باشد. دلیل اهمیت کت و شلوارهای مردانه و ظاهر رسمی این است که طیف وسیعی از انتخاب های خاص را ارائه می دهند که یک استایلیست حرفه ای به دنبال آن است.

ترکیب مناسب کت و شلوار، کراوات و پیراهن میتواند تصویری قدرتمند و با اعتماد به نفس ایجاد کند که می تواند به شما کمک کند در هر محیط حرفه ای برجسته شوید. بنابراین، ارزش آن را دارد که برای آزمایش ترکیب‌های مختلف وقت بگذارید تا ظاهری را پیدا کنید که برای شما مناسب‌تر است.

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.