رئیس سازمان امور استخدامی: به‌دنبال اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری هستیم - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 76676
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۷:۵۸ |

رئیس سازمان امور استخدامی: به‌دنبال اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری هستیم

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی گفت: ما در حال تهیه یک پیشنهاد برای اصلاح فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری که مربوط به حقوق و دستمزد است، هستیم.
رئیس سازمان امور استخدامی: به‌دنبال اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری هستیم

میثم لطیفی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی، از در دستور کار بودن اصلاح یکی از فصول قانون مدیریت خدمات کشوری خبر داد و گفت: ما در حال تهیه یک پیشنهاد برای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری که مربوط به حقوق و دستمزد است، هستیم که در صورتی که بتوانیم مجوز یکپارچه‌سازی نظام جبران خدمات را از مجلس شورای اسلامی بگیریم، به دنبال اصلاح فصل دهم این قانون هم خواهیم بود.

وی افزود: ما منتظر هستیم تا ببینیم عکس‌العمل مجلس نسبت به این اصلاحی که ما پیشنهاد می‌دهیم چه خواهد بود؛ هم‌اکنون این قضیه در کمیسیون مربوطه بحث شده و بایستی در صحن دولت نیز مطرح شود و بعد از آن ان‌شاءالله به مجلس پیشنهاد خواهد شد و در فرآیند تصویب در مجلس قرار خواهد گرفت.

به گزارش فارس، فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد نظام پرداخت کارمندان دستگاه‌های اجرایی است که براساس ارزشیابی عوامل شغل و شاغل و سایر ویژگی‌های مذکور در مواد این فصل خواهد بود و امتیاز حاصل از نتایج ارزشیابی عوامل مذکور در این فصل ضرب در ضریب ریالی، مبنای تعیین حقوق و مزایای کارمندان قرار می‌گیرد و برای بازنشستگان و موظفین یا مستمری بگیران نیز به همین میزان تعیین می‌گردد.

| منبع خبر : فارس
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.