رئیس‌جمهور برای پاسخگویی باید به مجلس بیاید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 27583
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۷:۲۵ | 635 بازدید |
ساداتی‌نژاد نماینده کاشان، آران و بیدگل در مجلس:

رئیس‌جمهور برای پاسخگویی باید به مجلس بیاید

سیدجواد ساداتی نژاد، نماینده کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در  باره سؤال از  رئیس جمهور  به «رسالت» می‌گوید: طبق آیین نامه داخلی مجلس سوال حق نمایندگان است و سوال از رئیس جمهور روند قانونی خود را دارد.
رئیس‌جمهور برای پاسخگویی باید به مجلس بیاید

حانیه مسجودی
سیدجواد ساداتی نژاد، نماینده کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در  باره سؤال از  رئیس جمهور  به «رسالت» می‌گوید: طبق آیین نامه داخلی مجلس سوال حق نمایندگان است و سوال از رئیس جمهور روند قانونی خود را دارد. در مجلس هیچ کاری خلاف قانون و قاعده انجام نمی‌شود و تمام امور براساس آیین نامه داخلی مجلس است؛ بنابراین در هرموضوعی قانون باید کامل و دقیق انجام شود و بحث سوال از رئیس جمهور نیز از این قاعده مستثنی نیست.»
وی افزود: «پس از اعلام وصول این طرح توسط هیئت رئیسه مجلس، رئیس جمهور باید طی مدت قانونی تعیین شده به مجلس بیاید و پاسخ سوالاتش نیز به رای نمایندگان گذاشته می‌شود. این کار در مجلس دهم نیز پیگیری شد، اما پس از اینکه نمایندگان از پاسخ‌ها قانع نشدند، کار انجام نشد.»ساداتی نژاد تصریح کرد: «سوال از مسئولان امری نیست که به ابتدا یا انتهای کار وزرا یا رئیس جمهور مربوط باشد؛ بنابراین رئیس جمهور برای پاسخ به سوال نمایندگان به مجلس می‌آید و در فضای آرامی این روند طی خواهد شد. در نهایت جمیع نمایندگان تصمیم می‌گیرند که از پاسخ او متقاعد شدند یا خیر.»نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در واکنش به اینکه اگر نمایندگان از پاسخ‌های رئیس جمهور قانع نشوند، ادامه کار به قوه قضائیه ارجاع می‌شود، خاطرنشان کرد که این تصمیم نمایندگان است و ممکن است از ارجاع پاسخ‌ها به قوه قضائیه منصرف شوند یا حتی ادامه دهند.
ساداتی نژاد تاکید کرد: این امر بستگی به پاسخ‌های رئیس جمهور دارد و روند قانونی خود را طی می‌کند و نباید پیش داوری کرد. 
 وی همچنین یادآور شد: پاسخ‌های رئیس جمهور در دوره دهم مجلس برای نمایندگان قانع کننده نبود اکنون نیز باید پاسخ‌های رئیس جمهور را شنید و به رأی گذاشت.

نویسنده : حانیه مسجودی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.