رئیسی: اولین اقدام رژیم صهیونیستی علیه ایران، به منزله نابودی آن خواهد بود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 85309
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۲ |

رئیسی: اولین اقدام رژیم صهیونیستی علیه ایران، به منزله نابودی آن خواهد بود

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه تهران به خودکفایی در مسائل نظامی رسیده است، تأکید کرد که دشمنان نتوانسته‌اند علیه ایران حماقت کنند.
رئیسی: اولین اقدام رژیم صهیونیستی علیه ایران، به منزله نابودی آن خواهد بود

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران شامگاه امروز سه‌شنبه، تأکید کرد که ایمان مردم، راز پیروزی انقلاب اسلامی بوده است و به همین دلیل، دشمنان، این ایمان را هدف قرار داده‌اند.

رئیسی پیش از سفر به سوریه، در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین گفت: ملت ما به این نتیجه رسیده است که این نظام (جمهوری اسلامی)، خیمه است و ولایت، ستون آن است. به همین دلیل به نظام و رهبری ایمان دارند. ما از نظر نظامی به خودکفایی رسیده‌ایم و توانستیم یکی از کشورهای مطرح در صنایع دفاعی و هسته‌ای باشیم.

وی با بیان اینکه دشمن طی ۴۴ سال اخیر حماقتی علیه ایران نکرده است، ادامه داد: دشمن قادر به کاری علیه ما نیست. قدرت جمهوری اسلامی، به خاطر منشأ آن یعنی ملت است. 

رئیس جمهوری اسلامی ایران در ادامه گریزی به از سرگیری روابط تهران-ریاض زد و گفت: پیش از دولت ما، مذاکرات اولیه در سطح سرویسهای امنیتی، بین ایران و عربستان، در عراق برگزار شده بود، اما مقدمات از سرگیری روابط با عربستان در جریان سفر من به پکن فراهم شد. از سرگیری روابط ادامه خواهد داشت.

رژیم صهیونیستی از روابط تهران-ریاض خشمگین است

آیت الله رئیسی، ایران و عربستان را دو کشور دارای جایگاه تأثیرگذار در منطقه دانست و تصریح کرد: روابط دو کشور می‌تواند سود زیادی [برای منطقه] داشته باشد. دشمنان اما از این روابط، خشمگین هستند، از جمله رژیم صهیونیستی. دلیل این مسئله هم تلاش آنان برای ایجاد تفرقه است. به هر حال،دشمنان به دنبال سیاست “تفرقه بیانداز و حکومت کن” هستند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور چین به تهران گفته بود که عربستان خواستار از سرگیری روابط است، افزود: ما نیز نظر مثبتی به این مسئله داشتیم. شاید برخی نمی‌خواستند که چین، بین ما و عربستان، میانجی باشند، ولی فکر می‌کنم این مسئله یک گام مثبت بود.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در ادامه به  راهبرد تهران در قبال بحرانهای منطقه از جمله یمن و لبنان پرداخت و گفت: ما از مردم لبنان و یمن خواستیم که سرنوشتشان را به دست خود، تعیین کنند و به هیچ کس اجازه ندهند اراده خود را بر آنان تحمیل کند. مداخله خارجی در کشورها از جمله لبنان و یمن، فقط باعث ایجاد مشکلات خواهد شد.

صهیونیستها قادر به تأمین امنیت خود نیستند

رئیسی با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی نمی‌تواند امنیت خود را در داخل تأمین کند، تصریح کرد: شرایط نسبت به گذشته، تغییر زیادی کرده است. روشن است که امروز معاهداتی مانند شرم الشیخ، اوسلو و کمپ دیوید نمی‌تواند هیچ امنیتی برای این رژیم به همراه داشته باشد. تصمیم، امروز در دست مجاهدان فلسطینی است، نه در سر میز مذاکرات سیاسی.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به خوبی می‌داند که نمی‌تواند با ایران مقابله کند، گفت: به ملتهای عرب می‌گویم که شرایط و نظم در جهان جدید، بر خلاف تک‌قطبی [آمریکا] حرکت می‌کند. شرایط جدید به سود مقاومت و به ضرر رژیم صهیونیستی است. تهدیدهای این رژیم هم توخالی است؛ زیرا نمی‌تواند با جوانان مقاومت در فلسطین و منطقه مبارزه کند.

هر اقدام اسرائیل علیه ایران، مساوی با نابودی این رژیم است

رئیس جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: اگر رژیم صهیونیستی کمترین اقدامی علیه ایران انجام دهد، نخستین اقدام ما به منزله نابودی این رژیم خواهد بود. قدرت امروز ایران در داخل و خارج، بر هیچ کس پوشیده نیست. اولین حماقت و اقدام رژیم صهیونیستی، آخرین اقدام آن خواهد بود. این مسئله را در محافل مختلف گفته‌ایم و می‌دانند که جدی هستیم.

آیت الله رئیسی همچنین به جنگ جهانی علیه سوریه پرداخت و گفت: آمریکاییها و صهیونیستها، امید زیادی داشتند که سوریه سقوط کند. ایران، شاید تنها کشوری بود که از نظام سوریه حمایت کرد و در برابر تکفیرها و کشورهایی ایستاد که به دنبال تجزیه [سوریه] بودند. حزب الله و ایران از تجزیه سوریه جلوگیری کردند.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورها پی بردند که سوریه شکست نخواهد خورد و به همین دلیل، در روابط خود با دمشق، بازبینی کردند، افزود: ما از برقراری روابط سوریه با سایر کشورها، استقبال می‌کنیم. روابط ایران و سوریه، راهبردی و مهم است و ادامه خواهد یافت. سفر من به سوریه هم در راستای تحکیم و توسعه این روابط است.

آمریکاییها باید فورا از سوریه خارج شوند

رئیس جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر ادامه حمایتهای تهران از محور مقاومت، خاطر نشان کرد: سوریه باید بر همه اراضی خود حاکمیت داشته باشد و معتقدیم که آمریکاییها باید فورا از این کشور خارج شوند. در خصوص بازسازی سوریه هم ما آماده همکاری با ملت و دولت سوریه هستیم. 

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه ایران از برقراری روابط با همه کشورها استقبال می‌کند، درباره توطئه‌های آمریکاییها در منطقه و جهان گفت: باید دروغ مبارزه آمریکاییها با تروریسم را بر ملا کنیم و همه جهان بدانند که آنان، مدیریت ترویسم را بر عهده دارند. فکر می‌کردند که با ترور شهید سلیمانی، راه و روش وی را از بین خواهند برد، ولی او به مکتبی برای جوانان مقاومت در منطقه تبدیل شد.

وی با بیان اینکه جوانان فلسطین، امروز در صحنه‌های نبرد از حزب الله الهام می‌گیرند، در پایان خاطر نشان کرد: سید حسن نصرالله یک شخصیت مجاهد و انقلابی در منطقه است. اطمینان به نصرالله و حزب الله هم زیاد است. امروز [صهیونیستها] در اراضی اشغالی، بیشتر از مسئولان خود، به سخنان نصرالله اطمینان دارند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.