دولت سیزدهم دولت شهامت در تصمیم‌گیری‌ است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 71608
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۶:۳۶ |
مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای‌ اسلامی:

دولت سیزدهم دولت شهامت در تصمیم‌گیری‌ است

مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار‌ «رسالت» و درتشریح هفته دولت اظهارکرد: در پی بررسی‌ عملکرد دولت ضرورت دارد تا به چند شاخص بپردازیم و درنهایت نقاط ضعف و قوت دولت را بررسی کنیم. نخست باید شرایط روی کار آمدن دولت را بررسی کنیم؛ اینکه دولت در چه شرایط اقتصادی و اجتماعی روی کارآمد؟ متأسفانه در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم با آمار بسیار بالای فوتی‌های‌ ناشی از‌ ویروس کرونا روبه‌رو بودیم.
دولت سیزدهم دولت شهامت در تصمیم‌گیری‌ است

گروه‌ سیاسی
مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار‌ «رسالت» و درتشریح هفته دولت اظهارکرد: در پی بررسی‌ عملکرد دولت ضرورت دارد تا به چند شاخص بپردازیم و درنهایت نقاط ضعف و قوت دولت را بررسی کنیم. نخست باید شرایط روی کار آمدن دولت را بررسی کنیم؛ اینکه دولت در چه شرایط اقتصادی و اجتماعی روی کارآمد؟ متأسفانه در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم با آمار بسیار بالای فوتی‌های‌ ناشی از‌ ویروس کرونا روبه‌رو بودیم. از طرفی دیگر شرایط اقتصادی دولت گذشته نیز نابسامان بود و به همین سبب دولت سیزدهم در کنار اوضاع دشوار اجتماعی و همه‌گیری‌ ویروس کرونا با انباشت بدهی نیز روبه‌رو شده بود. همچنین دیپلماسی بین‌المللی دولت گذشته نیز دچار مشکلات متعدد و کم‌وکاستی‌های‌ فراوانی بود. 
وی افزود: دولت سیزدهم در وهله نخست به حفظ جان مردم پرداخت و با ورود و تولید واکسن آمار فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا را کاهش داد و کنترل کرد علی‌رغم اینکه دولت گذشته جان مردم را به برجام و FATF گره‌زده بود. 
یوسفی تصریح کرد: دولت سیزدهم بی‌آنکه مسائل سیاسی را درنظر بگیرد، ۱۵۰ میلیون دوز واکسن را وارد کشور کرد تا ویروس منحوس کرونا کنترل شود و جان مردم از بلایای این ویروس مصون بماند.  نماینده مردم اهواز در‌مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: سیاست دولت گذشته در حوزه دیپلماسی‌ مثمرثمر‌ نبود. خوشبختانه دولت سیزدهم دیپلماسی سیاسی به‌ویژه منطقه‌ای را توسعه بخشیده و روابط با‌ کشورهای دوست و همسایه ارتباط تجاری خوبی برقرار‌ کرده است. 
وی یادآور شد: دولت سیزدهم نشان داد که در کنار توسعه دیپلماسی منطقه‌ای اهل مذاکره با رعایت خط قرمزهای کشور‌ است. به‌موجب اقدامات دولت در بازه زمانی یک‌ساله تراز تجاری مثبت رقم خورد و اتفاقات خوبی نیز در کشور حاکم شد. او ابراز کرد: فروش نفت و مطالبات ناشی از فروش نفت نیز به‌خوبی از سوی دولت سیزدهم کنترل شد و به سرانجام رسید. دیپلماسی انرژی ازجمله اقدامات قابل‌تحسین  دولت سیزدهم طی یک سال گذشته بود. 
 حضور فعال رئیس‌جمهور‌ مشکلات کشور را‌ کاهش دا‌د
یوسفی گفت: صادرات و خدمات فنی مهندسی با حضور فعال دولت با اقدامات مثمرثمر‌ همراه شد. تصمیم‌های دولت همچون حذف ارز ترجیحی نیز قابل‌توجه است. بی‌شک چنین تصمیمی نیازمند شهامت بود و دولت سیزدهم این شهامت را با‌رویکرد حمایت از اقشار ضعیف به کار‌گرفت و با رانت‌های ناشی از این ارز به‌خوبی مقابله کرد. 
او ابراز کرد: طی یک سال گذشته همواره شاهد شهامت در تصمیم‌گیری از سوی‌دولت بوده‌ایم. نکته قابل‌توجه در حوزه ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی این است که نیازمند فراهم‌سازی زیرساخت‌های بیش‌تر بودیم. دراین راستا ضرورت داشت تا زیرساخت‌ها فراهم و پس از‌ تکمیل‌، اجرا‌ می‌شد هرچند که تصمیم دولت بسیار شایسته بود چراکه چاره‌ای به‌جز‌ حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وجود نداشت. 
وی در‌پایان این گفت‌وگو بیان داشت: افزایش هزینه‌های جاری در دولت گذشته موجب بروز‌ تورم بسیار شده بود. همچنین اوراق منتشرشده و بدهی‌های دولت گذشته به سبب انباشت و انتشار فراز‌ و نشیب‌های بسیاری را برای دولت سیزدهم رقم‌زده بود که خوشبختانه طی یک سال گذشته به‌خوبی با آن‌ها مقابله شد. حضور‌فعال رئیس‌جمهور‌ در تمامی شهرهای کشور موجب‌ شد تا مشکلات کاسته و راهکارهای مناسب درنظر گرفته شود.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.