دولت روی قدرت‌های مدعی حساب باز نکرد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 90919
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹ |
حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

دولت روی قدرت‌های مدعی حساب باز نکرد

خطیب نماز جمعه تهران گفت: دولت بدون اینکه حساب خاصی برای قدرت‌های مدعی باز کند و به آن‌ها امتیازی بدهد و یا خدمت خود را مشروط به اجازه و یا موافقت آن‌ها کند با روحیه عزتمندانه ارتباطات بین‌المللی را بدون آمریکا و اروپا مدیریت کرد و توانست با عضویت در سازمان منطقه‌ای شانگهای با افتخار کسب کند.
دولت روی قدرت‌های مدعی حساب باز نکرد

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۱۰ شهریور ماه) تهران، گفت: اربعین حسینی در قله است و در میان ائمه فقط امام حسین (ع) است که اربعین دارد.

اربعین اولین جوانه پیروزی خون بر شمشیر است

خطیب نماز جمعه تهران گفت: اربعین اولین جوانه پیروزی خون بر شمشیر است، این در حالی بود که یزیدیان با قتل عامی که در کربلا انجام داده بودند، مطمئن بودند که دیگر جریان یزیدی، فساد و گردن کلفت، مانعی بر سر راه ندارد.

حجت‌الاسلام صدیقی سنگر مقابله با فتنه را یکی از سنگرهای حفاظت در جمع امت اسلامی و لازم دانست و گفت: در مقابل فتنه همواره در سنگر پیشگیری و دفع فتنه باشید.

وی ادامه داد: تعبیری داریم که از آتش جهنم بر حذر باشید و مراقبت بر ترک گناه داشته باشید که مسیر گناه، مسیر افتادن در آتش جهنم است.

خطیب جمعه تهران مرحله سوم تقوا را تقوای الهی برشمرد و عنوان کرد: همیشه و در همه جا خدا را حاضر ببینید و در حضور خدا، معصیت خداوند را انجام ندهید و خیلی مهم‌تر از دو مرحله اول است.

حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: خانواده‌هایی که احیاناً دختران فریب خورده دارند و زنان غافلی که امروز بیگانه‌پرستی و شیطان‌پرستی و هواپرستی می‌کنند و از پوشش شرافتمند بانوان دینی بیرون آمده اند و خودنمایی می‌کنند و خودشان را در معرض دید هوس‌بازان و دزدان ناموس قرار می‌دهند، باید پدران و مادران و برادران آنها همت کنند و اینها را از خطر جدی که در دنیا مرتکب زشتی می‌شوند، بر حذر دارند.

اربعین یک پدیده الهی و شبیه اصل انقلاب است

وی افزود: اربعین یک پدیده الهی و شبیه اصل انقلاب است، در این حوادث هم دشمن محاسبات علمی‌اش بر هم خورد و ما هم دست خدا را در خنثی شدن فتنه‌ها یافتیم. در همه فتنه‌ها این حادثه‌ها برای ما تقویت و امید است که این انقلاب تحت پوشش حمایت ذات ربوبی است و در سایه قرآن و عترت خداوند نقشه‌های دشمن را خنثی می‌کند.

خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: همه کسانی که در حرکت اربعینی حضور دارند، بدهکار امام حسین و شهدا هستند و هیچ کسی از دیگری طلبکار نیست و توقعی ندارد و همه افتخار می‌کنند که خدمت کنند. مردم شریف عراق قناعت می‌کنند از خانواده خود می‌برند تا از زائران اربعین پذیرایی کنند. آنها الگو هستند.

وی گفت: حرکت اربعینی امروز مردم همان حرکت امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) است. این اربعین پدیده الهی است که بدون بخشنامه و بودجه‌های خاص دولتی است.

دولت هیچ چیزی برای برگزاری مراسم اربعین کم نگذاشت

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه اربعین یک حماسه و عقلانیت و سیاست جدید فرهنگی، حرکت عاطفی و حرکت اقتدارآفرین است، تصریح کرد: از دولت ولایتمدار سیزدهم در خدمت به زائران و ایجاد تسهیلات تشکر می‌کنم. وزیر کشور، استانداران و مرزبانان هیچ چیزی کم نگذاشتند.

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: بار دیگر خود و همه نفوس زکیه و مستعد مردم عزیزمان و خصوصاً جوانان آینده ساز و بانوان سنگر نشین حیا و عفت را به تقوای الهی دعوت می‌کنم.

وی افزود: گاهی انسان چون غفلت می‌کند، دشمن در اثر تبلیغات انسان را مورد تحقیر قرار می‌دهد که کار فرعون و شیطان این است که با گرفتن اراده از انسان، او را تابع خود کند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به دیدار اعضای هیأت دولت با رهبر انقلاب، گفت: رهبری برای اولین بار زبان به ستایش گشودند و فرمودند من از همه دولت‌ها همیشه حمایت کرده‌ام و رمز آن هم روشن است که دولت‌ها در صحنه و در میدان عملاً با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند. اما از این دولت علاوه بر حمایت، تمجید می‌کند.

حجت‌الاسلام صدیقی اظهار داشت: این تمجید رهبر فرزانه انقلاب نکته بسیار مهمی است و برای ملت ما مدال افتخار بزرگی است که باید برای انتخاب مردم آفرین گفت.

امتیاز دولت سیزدهم گفتمان انقلابی و احیای ارزش‌های دینی است

وی ادامه داد: نکته اول در امتیاز این دولت، گفتمان انقلابی و احیای ارزش‌های انقلاب و ارزش‌های دینی است که در اولویت اول هر مسلمان دفاع از دین و مطرح کردن دین خدا و احیای ارزش‌های اسلامی و دینی و حفظ ارزش‌های ملی است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: از هنگامی که دولت روی کار آمده، بدون اینکه حساب خاصی برای قدرت‌های مدعی باز کند و به آن‌ها امتیازی دهد یا خدمت خود را مشروط به اجازه یا موافقت آن‌ها کند، با روحیه عزتمندانه ارتباطات بین‌المللی را بدون آمریکا و اروپا مدیریت کرد و توانست عضویت در سازمان منطقه‌ای شانگهای را با افتخار کسب کند.

حجت‌الاسلام صدیقی عنوان کرد: گاهی افتخار به لبخند و پوزخند یک رئیس جمهور غارت گر آدم کش است و گاهی به این مسائل اعتنا نمی‌شود.

گام دولت برای دلارزدایی و تضعیف یکجانبه گرایی

وی افزود: در مسئله عضویت در شانگهای با یک عزت و افتخاری این عضویت را شاهد هستیم که نشانه کارآمدی در مدیریت بین المللی است و اخیراً در راستای دلارزدایی و تضعیف یکجانبه گرایی است.

وی تصریح کرد: فرمایشات رهبری یک نکته‌ای دارد و آن اینکه اگر امروز دولت‌های همسایه آغوش باز کردند و رئیس جمهور ما را در نهایت اکرام در آغوش می‌گیرند، جنبه تعارف ندارد. اگر ایران را قوی نبینند، چنین اقداماتی را انجام نمی‌دهند.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه امروز دوران افول چند کشور فرا رسیده است، مطرح کرد: در این مرحله از اعتبار جهانی قرار گرفته‌ایم که امروز غیر از چند کشوری که دوران افول آن‌ها فرارسیده و هزاران گرفتاری در داخل خودشان دارند، ما دنیا را منحصر به آن‌ها نمی‌دانیم بلکه دنیا در سطح وسیعی است و آغوش کشورها برای ما باز است و تحرک سیاسی وزارت امور خارجه و حضور رئیس جمهور باکفایت ما در صحنه‌های بین‌المللی مظهر عزت انقلاب و ملت شهید داده و حکمت رهبر بزرگوار ما است.

خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: ما سال ۶۰ را به یاد داریم که دوران کوپن بود، اما در سال ۱۴۰۰ و در دولت قبل وضعیت به گونه‌ای شد که مردم در خرید مرغ با مشکلاتی مواجه بودند اما امروز این گرفتاری را نداریم گرچه گوشت و مرغ و روغن گران شده اما به تناسب گرانی آنها، یارانه‌ها هم افزایش یافته است و رعایت حال ضعفای جامعه شده است که نشان‌دهنده مردمی بودن رئیس جمهور است.

دولت موفق به اخذ مالیات از کسانی شد که فرار مالیاتی می‌کردند

وی گفت: تعداد کثیری در کشور ما با داشتن اموال بیش از ۷۰۰ میلیون دلار گردش مالی از مالیات فرار می‌کردند که دولت موفق به شناسایی و اخذ مالیات از این افراد شد.

وی با اشاره به سایر اقدامات دولت مردم، گفت: در مساله راه، احداث راه‌آهن زاهدان به مشهد، ساخت یک‌هزار و ۳۲۴ کیلومتر بزرگراه و راه در این دو سال حاکمیت دولت سیزدهم نصیب مردم شده است. همچنین، ساخت یک میلیون و ۴۸۰ متر خط ریلی و قطار جزو دستاوردها این دولت بوده است.

حجت‌الاسلام صدیقی در مورد تولید محصولات کشاورزی، خاطرنشان کرد: در مساله دیم آن‌گونه که در گزارش آمده، ما رکورد جدیدی که حاصل زحمات کشاورزان در مناطق دیمی بوده به دست آورده‌ایم. پس مشخص می‌شود که در دوره‌های قبل نسبت به این بخش توجهی وجود نداشته است اما امروز کشاورزان ما تسهیلات دریافت می‌کنند. البته دولت نیز در حوزه خرید گندم از کشاورزان، ۱۰ میلیون تن گندم مازادشان را خریداری کرده و این رکورد جدید تاریخی است.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: برای اخذ یک مجوز تولید خیلی روزنه‌های انحراف و دلالی وجود داشت اما امروز شاهد الکترونیکی شدن آن هستیم.

وی یادآور شد: دولت در حوزه تولید پتروشیمی امروز موفق به کنترل هدر رفت مشعل‌های گازی شده است. در مسئله سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۰ و قبل به صفر رسیده بود که امروز به ۷/۶ درصد رسیده است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.