دولت به وعده‌های سفرهای استانی عمل نمی‌کند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 12909
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۰۱ |
نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در گفت‌وگو با «رسالت»:

دولت به وعده‌های سفرهای استانی عمل نمی‌کند

17 آبان ماه سال جاري بود که زلزله‌اي به بزرگي 9/5 ريشتر استان آذربايجان شرقي را لرزاند. اين زلزله خسارات مالي بسياري را به مردم اين استان تحميل کرد که هنوز نتوانستند خسارت‌هاي ناشي از اين اتفاق ناگوار را جبران کنند و در انتظار کمک دولتي‌ها هستند
دولت به وعده‌های سفرهای استانی عمل نمی‌کند

|راضيه فراهاني|
۱۷ آبان ماه سال جاري بود که زلزله‌اي به بزرگي ۹/۵ ريشتر استان آذربايجان شرقي را لرزاند. اين زلزله خسارات مالي بسياري را به مردم اين استان تحميل کرد که هنوز نتوانستند خسارت‌هاي ناشي از اين اتفاق ناگوار را جبران کنند و در انتظار کمک دولتي‌ها هستند اما به گفته برخي هنوز آنچنان که بايدوشايد اين کمک‌ها به آن‌ها نرسيده است.
امروز حسن روحاني، رئيس‌جمهور کشورمان ‌جهت بازديد از مناطق زلزله‌زده، افتتاح راه‌آهن ميانه به بستان‌آباد و برخی پروژه‌هاي عمراني به آذربايجان شرقي سفر مي‌کند. در اين سفر يک روزه، هفت نفر از وزرا نيز همراه با رئيس‌جمهور خواهند بود. نکته موردتوجه در اين سفر آنجاست که روحاني کمتر از ۲ ماه پيش نيز به اين استان سفر کرده بود اما برخلاف وعده‌هاي خود نتوانسته به مطالبات مردمي جامه عمل بپوشاند.
بسياري معتقدند سفر استاني رئيس‌جمهور و هيئت دولت براي اين‌که با مشکلات مردم به‌صورت مستقيم مواجه مي‌شوند بسيار مفيد است و بهتر مي‌توانند به مردم در رفع مشکلات کمک کنند اما طي سال‌هاي اخير ما شاهد زلزله کرمانشاه و سيل در شمال کشور بوديم اما دولت برخلاف تمام وعده‌هايي که بر کمک به زلزله‌زدگان و سيل‌زدگان داده بود نتوانست کاري براي آن‌ها انجام دهد. برخي معتقدند اين سفرهاي استاني دولت تنها جنبه سياسي دارد و مردم مجدد از کمک‌هاي دولت بي‌بهره خواهند ماند.
احمد عليرضا بيگي، نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به سفر يک ماه و نيم پيش دولت به آذربايجان شرقي به «رسالت» گفت: «سفر گذشته حسن روحاني به اين استان با توجه به اين‌که اين دولت در آن سفر به يک‌سري از وعده‌هاي خود عمل نکرد بازتاب چنداني نداشت و تنها فضاي استان، امنيتي شده بود.»
وي ادامه داد: «نکته قابل‌توجه آنجا که ما به‌عنوان نمايندگان مردم در مجلس درباره اين سفر هيچ اطلاعي نداشتيم. من روز گذشته بامطالعه اخبار از اين سفر باخبر شدم که قرار است راه‌آهن ميانه به بستان بهره‌برداري شود. لازم به ذکر است، مسئولان مربوطه درباره اين سفر رئيس‌جمهور هيچ سخني به نمايندگان استان نگفته‌اند.»
اين نماينده مردم تبريز در مجلس تصريح کرد:«دولت آقاي روحاني به‌جاي آنکه به اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي مردم توجه کند بيشتر به ترکيبات امنيتي معتقد است هرچند که در موضوع افزايش قيمت بنزين شاهد موضوعي غيرازاين بحث بوديم چراکه دولت بايد مي‌دانست چنين موضوعي به‌صورت بديهي با چالش‌ها و تنش‌هايي روبه‌رو خواهد شد اما درباره افزايش نرخ بنزين اطلاع‌رساني نکرد و هزينه سنگيني را بر مردم تحميل کرد.»
بيگي تأکيد کرد: «دولت آقاي روحاني اساسا در شرايط نامناسبي به سر مي‌برد و فکر مي‌کنم اين سفرهاي استاني نيز نمي‌تواند اين بي‌سروساماني را به پايان برساند.»
عضو فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس با اشاره به سخنراني‌هاي اخير روحاني در سفرهاي استاني‌اش گفت: «وي تنها درصدد توجيه ناکامي‌هاي دولت است و براي اين مهم تلاش دارد تا دوقطبي‌هايي در کشور ايجاد کند و آن دوقطبي‌ها را دليلي بر ناکامي‌هاي خود به مردم معرفي کند، غافل از اين‌که در تمام اين موضوعات يکي از قطب‌ها روحاني است. اگر وي سخن از فساد و ضدفساد مي‌گويد به‌طورقطع بايد در نظر بگيرد جايگاهش در مقابل فساد نيست بلکه بر سر فساد در اين دوقطبي جاي خواهد گرفت.»

نویسنده : راضيه فراهاني |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.