دولت باید کاری کند معیشت مردم بهبود یابد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 55527
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۶:۲۹ |
اسماعیل حسین زهی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

دولت باید کاری کند معیشت مردم بهبود یابد

اسماعیل حسین زهی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» درخصوص عملکرد دولت در صد روز اخیر و دستاوردهای اقتصادی و معیشتی مسئولان جدید دولت اظهارکرد: مشکلات اقتصادی در کشور ما بسیار ریشه‌ای است و حل کردن آن‌ها زمان می برد
دولت باید کاری کند معیشت مردم بهبود یابد

گروه سیاسی
اسماعیل حسین زهی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» درخصوص عملکرد دولت در صد روز اخیر و دستاوردهای اقتصادی و معیشتی مسئولان جدید دولت اظهارکرد: مشکلات اقتصادی در کشور ما بسیار ریشه‌ای است و حل کردن آن‌ها زمان می برد.وی افزود: اما به هرحال به نظر می‌رسد دولت سیزدهم آنطور که باید هنوز نتوانسته زمینه تحقق وعده های اقتصادی خود را ایجاد کند تا تغییر خاصی مشاهده شود. این کار نیازمند هماهنگی هرچه بیشتر مقامات دولتی و وزارتخانه‌های مختلف است.حسین زهی ادامه داد: کشور ما اکنون در برهه زمانی خاصی قرار دارد و نیاز است که سرعت رسیدگی به مشکلات به قدری افزایش یابد که نهادهای مختلف به صورت روزانه در حال تغییر باشند. وزارتخانه های مختلف باید برنامه های خود را با  هماهنگی بیشتری پیش ببرند.
 درخواست مردم از دولت تامین و کنترل قیمت کالاهای اساسی است
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: بدنه دولت یک پیله پیچیده در هم است. اگر هماهنگی کامل نباشد، هم افزایی نیز رخ نخواهد داد. دولت از ابتدای کار تاکنون درگیر تشکیل بدنه خود در سراسر کشور بود که کمی با تاخیر صورت گرفت اما اکنون باتوجه به اینکه مسیر خوبی در سیاست خارجی و دیپلماسی اقتصادی اتخاذ شده، استانداران مشخص شدند و وزرا برنامه خود را می دانند، باید دستورات ضربتی داده شود.او خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم، مردمی و انقلابی است. ارتباطی که بین مردم و دولتمردان به ویژه رئیس جمهور و وزرا و معاونان آن‌ها شکل گرفته باعث ترمیم اعتماد از دست رفته جامعه شده است. بنابراین بهتراست دولت سیزدهم همین مسیر را با قدرت ادامه دهد و به بخش های اقتصادی و معیشتی بیشتر توجه کند.حسین زهی درانتها متذکرشد: درخواست فعلی مردم در ابتدا تامین اقلام اساسی، کنترل قیمت ها و سپس کاهش قیمت‌هاست. تورمی که در سال های اخیر به وجود آمده بی سابقه بوده است و دولت باید تمام تلاشش مدیریت شرایط سخت اقتصادی کشور و بهبود معیشت مردم باشد. زمانی که مردم از لحاظ اقتصادی قوی شوند، دولت نیز قوی خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.