دلیل سفر حاج قاسم به عراق - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 14993
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵ |
سردار فدوی مطرح کرد؛

دلیل سفر حاج قاسم به عراق

جانشین فرمانده سپاه گفت: آمریکایی‌ها از امروز صبح هم به روش‌ رسمی دیپلماسی و هم روش‌ غیررسمی متوسل شدند و گفتتند اگر می‌خواهید انتقام بگیرید متناسب با کاری که کردیم انتقام بگیرید.
دلیل سفر حاج قاسم به عراق

سردار علی فدوی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه متن و حاشیه در مورد اقدام تروریستی امریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی گفت: جبهه حق انقلاب اسلامی وسعت بی اندازه پیدا کرده است، یعنی اگر شما در اقصی نقاط این جبهه با مردم عادی صحبت کنید بصیری مانند بصیرت همشهری‌ها و هم کشوری‌های حاج قاسم سلیمانی را می بیند، در صورتی که هزاران کیلومتر دورتر است و این خواست کل مردم جبهه حق انقلاب اسلامی در یک جغرافیای مقاومت با وسعت خیلی زیاد است.

وی افزود: توانمندی جبهه مقاومت در کل این جغرافیا، توانمندی بسیار بی نظیری است. آمریکایی‌ها با همه متحدان منطقه‌ای و فرامنطقه ای در منطقه غرب آسیا با شکست مواجه شدند و آنقدر این شکست بزرگ بود که به فکر جدی و اساسی افتادند و سعی می‌کردند برنامه‌های خود را عملیاتی کنند تا جایی که به تروریست‌های رسمی مثل القاعده و داعش متوسل شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد سفر شهید سلیمانی به عراق نیز گفت: بنا بر درخواست مسئولان دولتی عراق و مسئولان حشدالشعبی، حاج قاسم مثل سفرهای گذشته به عراق سفر کرد. محور سفر این بود که اگر آمریکایی‌ها بخواهند باز با سرعت داعش و القاعده را بازسازی کنند، چه باید بکنند؟

سردار فدوی ادامه داد: در روزهای سختی که داعش و تروریست‌ها قلب سوریه را گرفته بودند و داشتند جاهای مختلف عراق را می‌گرفتند، حاج قاسم سلیمانی در منطقه حضور پیدا کرد و آن بلایی را به سر تروریست‌ها و حامیانشان که در رأس آنها آمریکا بود، آورد که دنیا و حتی بعضی از مقامات امریکایی امروز گفتند دنیا بیشتر باید از حاج قاسم تشکر کند که آن شر بزرگ را از سر مردم دنیا رفع کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: این بیم از طرف دوستداران انقلاب اسلامی وجود داشت که این جبهه مزخرف تروریستی که امریکا درست کرد را دوباره می‌خواهند فعال کنند و حاج قاسم باید تدابیر خودشان را انجام می‌داد و حاج قاسم نیز برای همین منظور در عراق بود. مسلماً این شکست بزرگی برای آمریکایی هاست؛ یعنی عدول از همه ادعاها و حرف‌های خودشان است، مخصوصاً رئیس جمهور فعلی آمریکا که بر سر کلینتون فریاد می‌زند که شما داعش را درست کردید و باز خودش مستاصلانه همان روش را با میلیاردها دلار انجام می‌دهد.

وی افزود: آمریکایی‌ها وقتی داعش از دست آنها خارج شد و خودسر اقدام می‌کرد، مستاصل بودند نتوانستند بر داعش تأثیرگذاری داشته باشند و این جبهه حق انقلاب اسلامی بود که تأثیرگذار بود و این تأثیرگذاری به رهبری و هدایتی بود که توسط حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت صورت گرفته بود.

سردار فدوی تصریح کرد: در حالی که آمریکایی‌ها می‌دانستند حضور حاج قاسم سلیمانی در عراق برای مقابله با آن چیزی است که دولت و مردم عراق برای جلوگیری از بروز داعش پیگیری می‌کنند، این جنایت را مرتکب شد، به همین دلیل می‌بایست منتظر انتقام سختی که در پیام رهبر انقلاب وجود داشت از کل جبهه مقاومت باشند. این پاسخ فقط مختص به ایران نیست. درست است حاج قاسم اهل ایران بود ولی در جبهه بزرگ مقاومت که جغرافیای بسیار وسیع دارد همه اعلام کردند و حتماً انجام خواهد شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه حتماً در بهترین زمان و بهترین نحو ممکن این پاسخ انجام می‌شود، اظهار داشت: امریکایی‌ها منتظر باشند.

وی در مورد پیام‌های آمریکا پس از ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی نیز گفت: آمریکایی‌ها از امروز صبح به روش‌های مختلف، هم روش‌های رسمی دیپلماسی و هم روش‌های غیررسمی متوسل شدند که حتی اگر می‌خواهید انتقام بگیرید متناسب با کاری که کردیم انتقام بگیرید. آنها نیستند که تعیین می‌کنند و همانطور که امام خامنه ای فرمودند به هیچ وجهی تمام کننده هیچ موضوعی نخواهید بود. خیلی از موضوعات را شروع کردند ولی تمام کننده نخواهند بود و جبهه حق انقلاب اسلامی تمام کننده خواهد بود.

سردار فدوی با اشاره به اینکه در زمان بسیار کمی فرمانده جدید نیروی قدس مشخص شد، اظهار داشت: عزیزی است که سال‌های طولانی در کنار قاسم سلیمانی حضور داشت و حتی در مقاطع زمانی در کنار فرمانده قبلی نیروی قدس هم بوده است. کسی که قبل از آنکه در سال‌های اخیر شناخته شود در سال‌های دفاع مقدس شناخته شده است و در همه عملیات‌ها برادر اسماعیل قاآنی شناخته تر شده بود. همچنین آقای قاآنی به خاطر اینکه مشهدی هستند، رهبر انقلاب سردار قاآنی را از قبل از انقلاب می‌شناختند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به متن حکم سردار قاآنی گفت: جمله‌ای که رهبر انقلاب فرمودند برنامه‌های نیروی قدس همان برنامه حاج قاسم سلیمانی است بهترین کسی که ریزترین برنامه‌ها را در جریان بوده سردار قاآنی بوده است. بزرگان گفتند خداوند وقتی که چیزی را از آدم می‌گیرد، می‌خواهد چیزهای بزرگ‌تری را بدهد. قطعاً پیروزی‌های بزرگ‌تری را در جبهه مقاومت که با فرماندهی نیروی قدس انجام می‌شود را خواهیم دید.

وی افزود: همانطور که بسیاری از مسائل در ۱۰ سال قبل غیرقابل تصور بود ولی الان آنها را مشاهده می‌کنیم، حتماً در چند سال آینده نیز آنچه را الان نمی‌توانیم تصور کنیم، می‌بینیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.