دشمن در پی تضعیف روحیه دینی است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 18580
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۱۲ |
منشاء شایعات بی اساس در عدم قرنطینه قم:

دشمن در پی تضعیف روحیه دینی است

ایران از اوایل اسفندماه سال جاری با مهمان‌ناخوانده‌ای به نام ویروس کرونا مواجه شد و در همین راستا تمام ارگان‌های لشکری و کشوری درصدد ایجاد فضای امن برای مردم برآمدند تا جلوی یکه‌تازی این مهمان ناخوانده را بگیرند. در این میان برخی در صدد رونق بازار شایعات در سطح کشور از طریق فضای مجازی هستند تا بتوانند به اهداف خود که به گفته برخی صاحب‌نظران ضربه به دین است، برخاستند.
دشمن در پی تضعیف روحیه دینی است

‌|راضیه فراهانی‌|
ایران از اوایل اسفندماه سال جاری با مهمان‌ناخوانده‌ای به نام ویروس کرونا مواجه شد و در همین راستا تمام ارگان‌های لشکری و کشوری درصدد ایجاد فضای امن برای مردم برآمدند تا جلوی یکه‌تازی این مهمان ناخوانده را بگیرند. در این میان برخی در صدد رونق بازار شایعات در سطح کشور از طریق فضای مجازی هستند تا بتوانند به اهداف خود که به گفته برخی صاحب‌نظران ضربه به دین است، برخاستند. در بحبوحه این شایعات، موضوعی بسیار پررنگ‌تر نمایان شد مبنی بر این‌که مراجع قم با قرنطینه این شهر که کانون ویروس کرونا در کشور بوده مخالفت کرده‌اند. از همان ابتدا جامعه روحانیت نسبت به این شایعه واکنش نشان داده و آن را به صراحت تکذیب کردند. آیت‌الله عباس کعبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگویی درباره این شایعه اظهار داشت: «مخالفت مراجع و علما با قرنطینه‌شدن قم، شایعه دشمن است و به هیچ وجه صحت ندارد.» 
* برخی ناکارآمدی‌شان را به پای دین می‌گذارند
محمدحسن اختری، رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به برخی شایعات مبنی بر مخالفت علما با قرنطینه قم به «رسالت» گفت: «کشور در حال حاضر در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و برخی از این شرایط درصدد بهره‌برداری برای رسیدن به اهداف خود هستند. شایعاتی در فضای مجازی دست به دست شده است که باید دراین باره اعلام کرد، افراد در مسائلی که باور، یقین و علم ندارند نباید هیچ‌گونه اظهار نظری کنند، چراکه این اقدام آن‌ها دروغ و تهمت قلمداد و گناه محسوب می‌شود.»
وی با بیان این‌که شایعه‌پراکنان تنها به دنبال تضعیف روحیه مردم هستند، تصریح کرد: «لازم نیست هر شخصی هر موضوعی را که می‌شنود به دیگران انتقال دهد چراکه این اقدام شرعا  صحیح نیست.»
اختری ابراز کرد: «برهمگان روشن است که مراجع قم و مشهد مقدس به صراحت اعلام کردند که نیاز به زیارت نیست و در ادامه نماز جمعه‌، نماز جماعت، اجتماعات دینی حتی جلسات خاص را تعطیل کردند و این فتواها از سوی علما ،بهترین دلیلی است که شایعه مخالفت علما با قرنطینه قم کاملا دروغ است چراکه علما خودشان نسبت به این مسائل مردم را منع کرده‌اند.»
رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: «برخی مراجع فتوا دادند، افرادی که باعث توسعه و استمرار این بیماری شوند، مسئول خواهند بود، حتی باید دیه پرداخت کنند.» 
اختری افزود: «علما نسبت به عدم قرنطینه شهرها هیچ اقدامی انجام نداده‌اند چراکه این‌موضوع خلاف شرع است، مگر یک عالم دین و استاد حوزه علمیه که آشنا به مسائل فقهی است می‌تواند چنین اقدامی انجام دهد؟ بنابراین این موضوع آشکار است که به علما در این زمینه تهمت زده‌اند.»
وی تصریح کرد: «برخی قصد دارند تا کم‌کاری، ندانم‌کاری و بی‌توجهی‌شان را به پای دین و علما بگذارند، برخی نیز به دلیل آن‌که مخالف دین هستند به دنبال بهتان به آن می‌باشند و درصدد چسباندن ناکارآمدی‌شان به دین هستند.»رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پایان گفت: «دشمن با این طرح‌ها تنها به دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود است تا روحیه دینی و ایمان مردم را تضعیف کند. آن‌ها به دنبال ایجاد بحران روانی در برابر بحران بهداشتی در میان مردم هستند تا به منافع نامشروع خود دست یابند. امیدواریم مردم متوجه نیرنگ‌های دشمنان اسلام نسبت به عقاید و باورهای دینی باشند.»

نویسنده : راضیه فراهانی |
برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.