دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از خانواده نهایی می‌شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 70174
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲ |

دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از خانواده نهایی می‌شود

دادستان تهران گفت: در جلسات مشترک بین دادستانی تهران، سازمان پزشکی قانونی و پژوهشگاه قوه قضاییه، تدوین دستورالعمل اجرایی ماده ۵۶ قانون حمایت ازخانواده و جوانی جمعیت، به زودی نهایی می شود.
دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از خانواده نهایی می‌شود

علی صالحی در رابطه با قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: جلساتی در خصوص دستورالعمل اجرایی ماده ۵۶؛ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با همکاری پژوهشکده حقوق جزا و جرم‌شناسی قوه قضائیه، معاونت حقوقی اداره کل تدوین لوایح قوه، معاونت پزشکی و آزمایشگاهی، معاونت آموزش و پژوهش، سازمان پزشکی قانونی تشکیل و برگزار شد و پیش نویس آن به مرحله نهایی رسیده است.

 

وی افزود: در تدوین پیش نویس این دستورالعمل، دادسرای ناحیه ۲۶ به نمایندگی از دادستانی تهران که عهده دار رسیدگی به جرایم سقط جنین، خرید، فروش، توزیع، حمل و نگهداری غیرمجاز داروهای سقط جنین است، نقش عمده‌ای دارد.

 

دادستان تهران تصریح کرد: براساس تصمیم اتخاذ شده در این جلسات، مقرر شد دستورالعمل نهایی مشترک بین قوه قضائیه و سازمان پزشکی قانونی کشور پس از بررسی و تأیید معاون حقوقی قوه قضائیه، به تمامی قضات ویژه کمیسیون‌های سقط قانونی و ادارات پزشکی قانونی ابلاغ شود.

 

لازم به ذکر است بر اساس ماده ۵۶ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، در مواردی که ناهنجاری‌های قطعی و غیرقابل درمان جنینی قبل از چهارماهگی و ولوج روح وجود داشته باشد و نیز در صورت احراز حرج و یا خطر جانی برای مادر و جنین، با تشکیل کمیسیون سقط جنین قانونی براساس ضوابط تعیین‌شده و با صدور رأی قاضی ویژه کمیسیون، مجوز سقط قانونی صادر می‌شود.

 

 

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.