در اوج اهتزاز... - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 15150
  پرینتخانه » سیاسی, ویژه تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱:۵۲ |
بیانیه مدیران مسئول روزنامه‌های سراسری در رثای شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛

در اوج اهتزاز…

سرداران بزرگ ايستاده مي زيند، ايستاده مي رزمند و ايستاده مي ميرند .
در اوج اهتزاز…

بسم الله الرحمن الرحيم
سرداران بزرگ ايستاده مي زيند، ايستاده مي رزمند و ايستاده مي ميرند .
سرداران بزرگ ، اعجوبه هاي شگفت آوري هستند که حتي دشمنِ کوردل نيز، قادر به کتمان عظمت و بلنداي آنان نيست و در برابرشان، کلاه از سر به احترام بر مي دارد.ايران ، يکي ازسرداران بزرگ تاريخ بلند خود را از دست داد و جهان اسلام يکي از پرچمداران مبارزه با شرک و کفر و ظلم را  تقديم آرمان هاي بلند و تا ابد پايدار کرد. اما بيرق مجاهدت و محارست از مظلومان جهان اسلام ، در پهنه عالم، هرگز از کف نخواهد افتاد… سردار رشيد اسلام حاج قاسم سليماني، مردي از تبار بيدارگران تاريخ بود که به آتش کينه بيدادگران، نداي حق نيوشيد و رختِ شهادت پوشيد. نام بلند و آوازه پرشکوه او در طول ساليان، رعشه بر اندام بيدادگران و صاحبان ابزار زور و جنايت و وحشت انداخته بود و خفاشان پلشتي که در طول روز و زير آفتاب تابان ، جرات رويارويي با سردار پرآوازه را نداشتند، در سياهي شب ، ناپيدا و بزدلانه دشنه در خون پاکش بردند و جوهر گرانمايه وجود دادگسترش را به آتش شقاوت و بيداد برافروختند. غافل از اينکه اينجا ديار شيران و مُلک دليران و سرزمين ايران است و کران تا کران سرزمينش زايشگاه و رويشگاه شيران خدا و رستم دستان هاست 
و بيرق باشکوه آزادگي و ايستادگي و غرورسردارانِ تا ابد زنده اش، تا هميشه  تاريخ در اوج اهتزاز خواهد ماند؛ چون آفتابِ عالمتاب در برابر باد :
دلا چوچشمه خورشيد بي نياز بمان
ببخش گرمي و جاويد در گداز بمان
حريمِ خلوتيان را سپيد و رخشان کن
چو برف تيغ دماوند، برفراز بمان
به قتلگاهِ زمان، قبله هاست درتکبير
به خون وضو کن و خاموش در نماز بمان
زمان تباه شد اي رايت بلند غرور
به اوجِ بامِ رسالت در اهتزاز بمان
شهيد حاج قاسم سليماني در ابعاد مختلف اخلاقي،معنوي، نظامي و سياسي، شخصيتي والا ومنحصر به فرد بود. او نابغه اي برنامه ريز، استراتژيست، خلاق ، مبتکر ، شجاع و متقي بود.خصوصيت ديگرحاج قاسم درايت وبينش بغايت عميق و دقيق او و دل و جان سپردگي اش به آرمان هاي بلند اسلام ناب محمدي، انقلاب اسلامي، امام راحل ، رهبري معظم انقلاب و عصر روشنگري و بيداري اسلامي بود. سردار بزرگ جهان اسلام، درعين اقتدار، روحي به بلنداي کهکشانها و دلي به نرمي برگ گل داشت، به گونه اي که در ميانه نمازعشق؛ گل از دست کودکي معصوم مي گرفت و در معدود ساعات فراغت به عيادت و نوازش ايتام و کودکان مي شتافت.در رزمگاه آتش و خون ، دغدغه آب و نان محرومان داشت. همچون عارفانِ بزرگ، جهان مادي و رياست دنيوي را به چيزي نمي گرفت. با آن که به مثابه نماد بزرگ اقتدار و محورِ مقاومت و مبارزه فرامرزي در منطقه و جهان شناخته مي شد، همچون فردي مظلوم و ياري خاکسار و مهربان، هميشه در کنار همراهان و همکارانش بود. به اين ترتيب، از يک رده و رستهخاص فراتر رفته و همچون نماد و قهرمان ملي براي ايرانيان و مردمان ديگر کشورهاي منطقه گرامي داشته مي شد. جوانان او را دوست مي داشتند و خانواده ها او را نقطه اتکاي امنيت و مقاومت به شمار مي آوردند.
سردار قاسم سليماني يک هدف داشت؛ عزت مسلمانان در پهنه هستي. او در اين مسير فراتر از شُعب و فِرَق اسلام عمل مي کرد و در راه مبارزه غيورانه با دشمنان ايدئولوژي و طريقت اسلام، سخت دل نگران بود تا قطره خوني از بي گناهي بر زمين نريزد و براي همين حتي گاه 
عمليات هايي که پيروزي اش منوط به انجام ضرب الاجلي بود را به تاخير و تعويق مي انداخت تا مبادا ستمي بر بي گنهي روا داشته شود… مبارزي سرسخت که هويت و جوهر انساني را لازمه نبردهاي نظامي مي دانست. جنگ براي او نه هدف و غايت، بلکه مسير و ابزاري براي دستيابي به صلح عزتمندانه با حفظ حقوق جهان اسلام بود. پيش از جنگ، به صلح مي انديشيد و بيش از صلح، به امنيت باور داشت. درک او از جنگ، صلح، امنيت و مقاومت، معطوف به منافع ديني و ملي و ضرورت هاي انساني بود. 
شهيدِ مظلوم و فرمانده سپاه قدس، بي ترديد بزرگترين چهره در مبارزه عليهِ جريان هاي ويرانگر، خشونت گرا، تکفيري، وابسته به استکبار و همسو با رژيم اشغالگر بود. به ندرت مي توان چنين شخصيت چند بعدي و بزرگي را در قدر و ترازِ سردار سليماني يافت. نبرد تاريخي او با داعشيان، با القاعده، النصره، و ديگر تفاله هاي فرقه گرا و تروريستِ منطقه از درخشان ترين نمونه هاي رزم هاي رزم آوران بزرگ در درازناي تاريخ است. به گونه اي که اينک به يقين مي توان تاريخ مقاومت را به دو عصر پيش و پس از سليماني تقسيم کرد.
سردار بزرگ با درايت و هوشمندي و آينده نگري ، سردارانِ بزرگي را براي دوران پس از خود تعليم داد و به يادگار گذاشت تا جهان اسلام بي ياوران و اميران رزمجو و دلاور نماند و خواب به چشم خصم پليد و خفاشان سياهي نگذارند. سرداراني که بي ترديد انتقامي سخت براي جنايتکاراني رقم خواهند زد که سرنوشت محتومشان نابودي است….تا پرچمي که او برافراشت را در بلنداي تاريخ همچنان برافراشته و در اوج اهتزاز نگه دارند و مسلمانان جهان را از فلسطين تا عراق، از يمن تا سوريه و از شرق آسيا تا شاخ آفريقا، از شر جنايت صهيونيزم و امپرياليسم رها سازند و به آنها عزت و آزادگي و غرور بخشند. بي ترديد انتقامي سخت در انتظار جنايتکاران خواهد بود.که به فرموده حق در قرآن کريم : «الَّذِينَآمَنُواوَهَاجَرُواوَجَاهَدُوافِيسَبِيلِاللَّهِبِأَمْوَالِهِمْوَأَنْفُسِهِمْأَعْظَمُدَرَجَةًعِنْدَاللَّهِوَأُولَ ئِكَهُمُالْفَائِزُونَ ».
يادش گرامي و راهش نوراني باد.
امضاکنندگان: معاون امور مطبوعاتي و اطلاع رساني و مديران مسئول روزنامه هاي اطلاعات، ابتکار، اخبار صنعت،آرمان ملي،اسکناس،آسيا، اعتماد، آفتاب اقتصادي، آفتاب يزد،آفرينش،افکار،اقتصاد برتر،اقتصاد سرآمد،ايران،الوفاق، ايران ديلي، بشارت نو،بشارت يزد،بهار،بيان ملي،تجارت،تعادل، تفاهم، ثروت، جمله،جمهوري اسلامي،جهان اقتصاد،جهان صنعت،جوان، خبر جنوب، خبر ورزشي،خراسان، خريدار،دنياي اقتصاد،دنياي جوانان، رسالت، رويش ملت،سازندگي،سايه، ستاره صبح، سياست روز،شرق، شهروند، صاحب قلم، صبح نو، صداي اصلاحات، صمت، عصر آزادي، عصر اقتصاد، عصر ايرانيان،عصر توسعه، فرهيختگان،قدس، کار و کارگر، کائنات، کليد، گل،گنجينه اقتصادي، مردم سالاري، مستقل، نوآوران، هدف، هدف و اقتصاد، همدلي، همشهري، همکاري ملي، ۱۹ دي

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.