خط فکری انقلاب اسلامی درحال گسترش است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 91745
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۶:۵۷ |
عباس مقتدایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

خط فکری انقلاب اسلامی درحال گسترش است

عباس مقتدایی خوراسگانی، نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح حضور و سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل متحد پرداخت و با اشاره به شرح مطالبات ملت ایران، محاکمه جریان استکبار و جنایتکاران بین المللی از سوی آیت الله رئیسی عنوان کرد: خط فکری انقلاب اسلامی درحال گسترش دامنه خود در تمام سطوح بین المللی، منطقه‌ای و جهان اسلام است.
خط فکری انقلاب اسلامی درحال گسترش است

عباس مقتدایی خوراسگانی، نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح حضور و سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل متحد پرداخت و با اشاره به شرح مطالبات ملت ایران، محاکمه جریان استکبار و جنایتکاران بین المللی از سوی آیت الله رئیسی عنوان کرد: خط فکری انقلاب اسلامی درحال گسترش دامنه خود در تمام سطوح بین المللی، منطقه‌ای و جهان اسلام است. همواره در روند بیداری اسلامی مؤثر بوده‌ایم و در جریان مقابله با نظام سلطه و رویکردهای غرب گرایانه حضور داشته‌ایم.

جمهوری اسلامی ایران اکنون در جریان شکل‌گیری مفاهیم جدید در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اعتقادی و ساختار سازمان‌ها و نهادهای بین المللی اثرگذار است و بی‌شک در آینده نزدیک اثرگذاری‌ بیشتری پیدا خواهد کرد. وی افزود: آنچه که رئیس جمهور در قالب یک گزاره به کشورهای غربی و نظام سلطه متذکر شد، اکنون قابل بررسی و ارزیابی است؛ وی عنوان کرد که جمهوری اسلامی ایران آینده را شکل خواهد داد. بی‌شک این تذکر بیانی نمادین از روند شکل‌گیری مفاهیم جدید در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اعتقادی و ساختار سازمان‌ها و نهادهای بین المللی تلقی می‌گردد. مقتدایی با اشاره به بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار طلایه‌داران و پیشکسوتان دفاع مقدس و فعالان حوزه‌های مختلف تبیین و روایتگری جنگ تحمیلی تصریح کرد: آنچه که درجریان سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل متحد عنوان شد، در بیانات مقام معظم رهبری و دیدار ایشان با پیشکسوتان و فعالان دفاع مقدس نیز مطرح گشت. رهبر انقلاب به حضور معنوی در منطقه و فریاد آمریکا از این روند اشاره داشتند.

 به بیان دیگر اکنون مستضعفان جهان آنچه را که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بیان شده، در حوزه عملیاتی باز تولید کرده‌اند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شکل‌گیری‌ ساختار جدید قدرت اقتصادی در حوزه بین الملل همچنین خاطرنشان کرد: حضور رئیس جمهور و مسئولان در سازمان‌هایی نظیر سازمان ملل متحد و همچنین سازمان شانگهای و بریکس نشان دهنده شکل‌گیری یک ساختار جدید در عرصه بین المللی است.

 او در پایان این گفت‌وگو ضمن بیان این‌که رئیس جمهور در سازمان ملل متحد همچون رئیس یک دولت مستقل سخن گفت و با محاکمه استکبار این روند را به خوبی متذکر شد، به تشریح جایگاه جمهوری اسلامی ایران در ساختار قدرت اقتصادی بین المللی پرداخت و یادآور شد: انتقال قدرت از چند کشور غربی که نظام سلطه را شکل می‌دادند و همواره اهرم تحریم به دست داشتند، درحال تغییر است و این کشورها دیگر دست برتر در جریان‌های اقتصادی ندارند. بی‌شک عوامل این چنینی به صراحت مبرهن می‌سازد که جهان در حال تغییر ساختار قدرت است؛ جمهوری اسلامی ایران در این پهنه وسیع شکل‌گیری قدرت جدید، جایگاه ویژه‌ای دارد. جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران در سوریه، یمن و سایر کشورهای محور مقاومت همچون لبنان و عراق و… قابل مشاهده می‌‌باشد. خوشبختانه این حضور و جایگاه موجب تقویت وحدت شده و فراتر از منطقه و درمیان کشورهای آفریقایی و برخی کشورهای آمریکا همچون ونزوئلا گسترش یافته است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.