خشم دوباره ترامپ از فاکس نيوز - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 6632
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۱۱ |
تحليل رسالت از گزارش فاکس نيوز

خشم دوباره ترامپ از فاکس نيوز

متعاقب انتشار جديدترين نظرسنجي شبکه فاکس نيوز که شکست ترامپ در انتخابات رياست جمهوري سال آينده را پيش‌بيني مي کرد، رئيس جمهور ايالات متحده بار ديگر اين شبکه و صاحبان آن را مورد عتاب قرار داد.
خشم دوباره ترامپ از فاکس نيوز

متعاقب انتشار جديدترين نظرسنجي شبکه فاکس نيوز که شکست ترامپ در انتخابات رياست جمهوري سال آينده را پيش‌بيني مي کرد، رئيس جمهور ايالات متحده بار ديگر اين شبکه و صاحبان آن را مورد عتاب قرار داد. اين دومين بار طي يک‌ماه اخير است که ترامپ به فاکس نيوز مي تازد! به نظر مي‌رسد هر شبکه، موسسه و حتي تحليلگري که شکست ترامپ در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ را پيش بيني کند، از ضربات و حملات کاخ سفيد مصون نخواهد بود، حتي اگر اين شبکه، فاکس نيوز ( يکي از رسانه هاي اصلي حامي ترامپ) باشد!
طي هفته هاي اخير، سيگنال‌هاي بدي به کاخ سفيد( در خصوص ميزان محبوبيت ترامپ) مخابره شده است. انتشار نتايج نظرسنجي هاي متعددي که هر يک حکايت از کاهش محبوبيت ترامپ در ايالات مختلف دارد، منجر به سردرگمي و البته وحشت رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا شده است.درحالي که دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا در شوک ناشي از نظرسنجي شبکه فاکس نيوز قرار دارد، نظرسنجي دانشگاه کوئين‌پاک در ايالت فلوريدا نشان مي دهد که جو بايدن معاون رئيس جمهور سابق ايالات متحده آمريکا با اختلاف ۹ درصد از ترامپ پيش افتاده است.
بر اين اساس بايدن موفق به کسب ۵۰ درصد آرا شده، حال آنکه ترامپ ۴۱ درصد آراي اين ايالت را به خود اختصاص داده است. فلوريدا يکي از مهم ترين ايالات آمريکا محسوب مي شود و شکست در آن، تقريبا به معناي شکست در انتخابات سراسري آمريکا خواهد بود.
در هر حال، ترامپ در حال حاضر بار ديگر از شبکه فاکس نيوز خشمگين شده است!بر اساس تازه‌ترين نظرسنجي که توسط شبکه خبري فاکس‌نيوز انجام شده، «جو بايدن» معاون رئيس جمهور آمريکا در انتخابات رياست جمهوري ۲۰۲۰ آمريکا از «دونالد ترامپ» رئيس جمهور کنوني پيشي گرفته است.در اين نظرسنجي که نتايج آن عصر پنج‌شنبه منتشر شده، بايدن ۴۹ درصد از آراي پرسش‌شوندگان را به خود اختصاص داد اين در حالي است که ترامپ فقط توانست ۳۹ درصد از آرا را به خود اختصاص دهد.ترامپ حتي در برابر «برني سندرز» سناتور دموکرات کنگره و يکي ديگر از نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري آمريکا نيز وضعيت خوبي نداشت. سندرز در اين نظرسنجي ۴۶ درصد آرا را دريافت کرد اين در حالي است که ترامپ فقط توانست ۴۰ درصد از آرا را کسب کند.اين نظرسنجي ميان ترامپ و ديگر نامزدهاي دموکرات انجام نشد اما نتايجي که از اين نظرسنجي حاصل شده نشان مي‌دهد که نظر مردم آمريکا درباره ترامپ در مقابل بايدن تغييري نکرده است.فاکس نيوز در ماه ژوئن نيز نظرسنجي مشابهي انجام داده بود و در آن نظرسنجي نيز بايدن ۱۰ درصد از ترامپ جلوتر بود.
در اين نظرسنجي ۵۶ درصد از پرسش‌شوندگان گفته‌اند که براي آنها بسيار مهم است که به نماينده‌اي راي دهند که فقط بتواند ترامپ را شکست دهد و اين موضوع براي آنها مهم‌تر از تغيير رويه اقتصادي توسط نامزد مورد نظر است.ماجرا به اين نقطه ختم نمي شود! نتايج نظرسنجي مشترک شبکه «اي بي سي نيوز» و روزنامه آمريکايي «واشنگتن‌پست» که ۲ هفته پيش منتشر شد، حاکي از آن است که دونالد ترامپ با اختلاف ۱۴ درصد از رقيب دموکرات خود جو بايدن عقب افتاده است. بدون شک در صورت استمرار روند کنوني، ترامپ مسر بسيار سختي براي غلبه بر بايدن در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ خواهد بود. البته اين در صورتي است که بايدن به دور نهايي رقابت‌هاي انتخابات رياست جمهوري آمريکا راه پيدا کند!

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.