خاندوزی: اقتصاد کشور در سه سال اخیر رشد باثبات را تجربه کرد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 101894
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۹ |

خاندوزی: اقتصاد کشور در سه سال اخیر رشد باثبات را تجربه کرد

وزیر اقتصاد گفت: عملکرد سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ حکایت می‌کند که اقتصاد ایران نرخ رشد اقتصادی باثبات در حوالی عملکرد بلندمدت خود رسیده است. بانک جهانی از عبارت "رشد پایدار و تاب‌آور" برای مسیر حرکت اقتصادی دولت بکار برده و این مسیر را تایید کرده است.
خاندوزی: اقتصاد کشور در سه سال اخیر رشد باثبات را تجربه کرد

سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به برخی اظهارنظرها در رقابت‌های انتخاباتی بیان کرد: چون در مباحثات انتخاباتی نکاتی درباره عملکرد اقتصادی سال‌های اخیر مطرح شد، لازم دانستم روشنگری دقیقی داشته باشم که واقعیات اقتصادی ایران در سال‌های مورد تحریف قرار نگیرد.

وی افزود: در ۸ سال پایان دهه ۱۳۹۰ تولید ناخالص داخلی فراز و فرود داشته و پرنوسان و غیرقابل پیش‌بینی بود و در دوره رکود را داشتیم. روند نرخ رشد اقتصادی سالانه کشور در دهه ۱۳۹۰ پرنوسان بود و علیرغم بهبود کوتاه‌مدت در سال‌های ۹۵ و ۹۶، یک اقتصاد شکننده شکل گرفت و نرخ رشد اقتصادی پایین رفت.

وزیر اقتصادی گفت: عملکرد سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ حکایت می‌کند که اقتصاد ایران نرخ رشد اقتصادی باثبات در حوالی عملکرد بلندمدت خود رسیده است. بانک جهانی از عبارت “رشد پایدار و تاب‌آور” برای مسیر حرکت اقتصادی دولت بکار برده و این مسیر را تایید کرده است.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.