خاموشی‌های پراکنده به دلیل افزایش مصرف برق/ مدیریت مصرف برق ضروری است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 48613
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۷ |
شرکت توانیر در اطلاعیه ای اعلام کرد؛

خاموشی‌های پراکنده به دلیل افزایش مصرف برق/ مدیریت مصرف برق ضروری است

شرکت توانیر اعلام کرد از مشترکان در بخش‌های صنعت، کشاورزی، خانگی و تجاری خواهشمند است به منظور جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته، از مصرف برق خود بکاهند.
خاموشی‌های پراکنده به دلیل افزایش مصرف برق/ مدیریت مصرف برق ضروری است

شرکت توانیر در اطلاعیه ای اعلام کرد پیرو اطلاعیه قبلی در روز گذشته ، به اطلاع عموم هموطنان گرامی می‌رساند، امروز به دلیل افزایش مصرف برق، شاهد خاموشی‌های پراکنده‌ای در کشور بودیم.

از این رو همان گونه که در اطلاعیه پیشین نیز عنوان شده بود، در هفته پیش رو با افزایش دمای هوا، مصرف برق افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت که با توجه به محدودیت نیروگاه‌های برق آبی امکان جبران آن نیست؛ بنابراین از همه مشترکان گرامی به ویژه دربخش‌های صنعت، کشاورزی، خانگی و تجاری خواهشمند است به منظور جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته، نسبت به کاهش مصرف خود اقدام تا از قطع برق جلوگیری شود.

راهکار‌های ساده کاهش مصرف برق

کاهش مصرف بار‌های سرمایشی از جمله تنظیم کولر‌های گازی روی ۲۵ درجه و قرار دادن کولر‌های آبی روی دور کند از آنجا که هم اکنون بیشترین میزان مصارف به بخش سرمایش اختصاص دارد، اجرای این راهکار توسط همه مشترکان می‌تواند به تنهایی همه کمبود برق کشور را برطرف نماید.کاهش روشنایی غیر ضروری و خاموش کردن حداقل یک لامپ اضافی (اجرای این راهکار می‌تواند حداقل یک هزار مگاوات از مصرف برق کشور را کم کند).

عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات ۱۲ تا ۱۸ (اجرای این راهکار می‌تواند فشار مضاعف بر شبکه را از بین ببرد).

هشدار در خصوص احتمال قطعی برق طی روزهای آینده

همچنین مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در پی بروز افزایش شدید مصرف برق و بروز خاموشی‌های پراکنده در کشور اعلام کرد: پیرو اطلاعیه و هشدار‌های قبلی، با توجه به افزایش دما، در هفته جاری شاهد افزایش مصرف برق قابل توجهی داشتیم.

او افزود: امروز نیاز مصرف برق به ۶۵ هزار و ۷۰۰ مگاوات رسید و با توجه به این که محدودیت‌هایی که در تولید برق نیروگاه‌های برق آبی داشتیم، امکان جایگزینی و تامین برق مورد نیاز توسط نیروگاه‌های حرارتی وجود نداشت.

رجبی مشهدی گفت: اگرچه صنایع عمده و بزرگ، همکاری خوبی با صنعت برق داشتند، اما لازم است که سایر هموطنان در بخش‌های خانگی و تجاری نیز به منظور جلوگیری از قطعی برق، با صنعت برق همکاری داشته باشند.

او ادامه داد: در صورتی که هموطنان در ساعات بین ۱۲ تا ۱۸ که اوج بار روزانه است و ۲۰ تا ۲۳ که پیک شبانه است، مصرف خود را با خاموش کردن روشنایی‌های اضافی و تنظیم دما روی ۲۵ درجه کاهش دهند، امکان تامین برق برای همه هموطنان فراهم خواهد شد.

|
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.