حمایت مرجعیت بدرقه راه رئیسی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 46876
  پرینتخانه » اسلایدر, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۶ | 482 بازدید |
«رسالت» از دیدارهای رئیسی با مراجع عظام تقلید گزارش می‌دهد

حمایت مرجعیت بدرقه راه رئیسی

مرحوم جلال آل‌احمد در کتاب «در خدمت و خیانت روشنفکران» روحانیت تشیع را «سدی در مقابل غرب‌زدگی روشنفکران و نیز در مقابل تبعیت بی چون‌وچرای حکومت‌ها از غرب و از استعمارش می‌داند» و حضرت امام (ره) در منشور مهم روحانیت خطاب به روحانیت می‌نویسند: «سلام بر حماسه‌سازان همیشه جاوید روحانیت که رساله علمیه و عملیه خود را به دم شهادت و مرکب خون نوشته‌اند و بر منبر هدایت و وعظ و خطابه ناس را از شمع حیاتشان گوهر شب‌چراغ ساخته‌اند».
حمایت مرجعیت بدرقه راه رئیسی

وحید عظیم‌نیا
مرحوم جلال آل‌احمد در کتاب «در خدمت و خیانت روشنفکران» روحانیت تشیع را «سدی در مقابل غرب‌زدگی روشنفکران و نیز در مقابل تبعیت بی چون‌وچرای حکومت‌ها از غرب و از استعمارش می‌داند» و حضرت امام (ره) در منشور مهم روحانیت خطاب به روحانیت می‌نویسند: «سلام بر حماسه‌سازان همیشه جاوید روحانیت که رساله علمیه و عملیه خود را به دم شهادت و مرکب خون نوشته‌اند و بر منبر هدایت و وعظ و خطابه ناس را از شمع حیاتشان گوهر شب‌چراغ ساخته‌اند».
امروز وظیفه مهم حراست از انقلاب و ممانعت از خوردن تیشه به ریشه آن بر عهده مراجع عظام تقلید است و مسئولان نمی‌توانند نقش مهم آن‌ها در حفظ دین و انقلاب را نادیده بگیرند، ازاین‌جهت، نیازمند هم‌فکری و یاری آن‌ها هستند. ازاین‌جهت، دیدار مسئولان با مراجع عظام تقلید امری لازم و مرسوم است. حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب روز جمعه ۱۸ تیرماه سفری یک‌روزه به قم داشت و ضمن زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) با مراجع عظام تقلید، دیدار و گفت وگو
 کرد. همچنین حضور و سخنرانی در جمع علما و فضلای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از دیگر برنامه‌های رئیسی در این سفر بود. این دیدارها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد و به دلیل شرایط کرونایی، نشست‌های مردمی، نخبگانی و سایر برنامه‌ها، در فرصت مناسب دیگری انجام خواهد شد.
  با ثبات بازار شرایط آینده باید قابل پیش‌بینی باشد 
حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در دیدار با آیت‌الله‌العظمی ناصر مکارم شیرازی با آرزوی سلامتی کامل برای ایشان، استفاده از رهنمودها و نظرات مراجع عظام، علما و نخبگان را از وظایف دولت جدید دانست و گفت: یقین دارم با حضور و مشارکت مردم می‌توانیم بر همه مشکلات فائق بیاییم. دکتر رئیسی بابیان اینکه قبل از تشکیل دولت مصمم هستیم جلساتی با مراجع، علما، نخبگان و گروه‌های مختلف مردمی داشته باشیم، اظهار داشت: امروز اعتماد مردم به خاطر برخی اقدامات نسنجیده آسیب‌دیده است و باید این اعتماد که سرمایه اصلی کشورمان است را احیا کنیم. وی خاطرنشان کرد: در اولین اقدام باید ثبات را در بازار ایجاد کنیم به‌گونه‌ای که وضعیت آینده، هم برای تولیدکننده و هم برای مردم قابل پیش‌بینی باشد. آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی نیز در این دیدار ضمن خیرمقدم و ابراز خوشحالی از دیدار رئیس‌جمهور منتخب، اظهار داشت: امروز مردم از وضعیت معیشت و کسب‌وکار ناراضی هستند و باید علت اصلی این نارضایتی‌ها به‌درستی شناسایی و برطرف شود.آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر این‌که سامان دادن به وضعیت نابسامان موجود امکان‌پذیر است، تأکید کرد: باهمت، آمادگی و شجاعتی که از رئیس‌جمهور منتخب مردم سراغ دارم، این نابسامانی‌ها می‌تواند سامان پیدا کند. این مرجع تقلید استفاده از ظرفیت‌های کشور و اجرای طرح‌های عملی و دقیق را در بهبود وضعیت مردم حائز اهمیت دانست و گفت: بدون شک اگر وضعیت مردم سامان یابد، نور امید در دل مردم روشن خواهد شد و به‌واسطه آن مردم مشارکت و همکاری بیشتری با برنامه‌های دولت خواهند داشت. وی هوشیاری و اعتماد نکردن به دشمن را در عرصه سیاست خارجی مورد تأکید قرار داد و گفت: در این حوزه بایستی بر مبنای واقعیت‌ها و نه خوش‌باوری و با قاطعیت، شجاعت، تدبیر و حسن عمل گام برداشت و یقین دارم که شما مرد این کار هستید.
  باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که مردم احساس تغییر کنند 
رئیسی همچنین در دیدار آیت‌الله حسین نوری همدانی با قدردانی از نقش‌آفرینی و حضور ایشان درصحنه‌های مختلف انقلاب به‌ویژه در انتخابات اخیر گفت: در ایجاد حماسه ۲۸ خرداد نقش‌آفرینی مراجع عظام تقلید بسیار مؤثر بود. دکتر رئیسی با اظهار امیدواری نسبت به بهره‌مندی دولت سیزدهم از دعای خیر و رهنمودهای مراجع تقلید به مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف ازجمله معیشت و کسب‌وکار اشاره‌کرده و اظهار داشت: مردم با حضور خود وظیفه و تکلیف خطیری را بر دوش ما گذاشتند و مصمم هستیم به‌گونه‌ای عمل کنیم که مردم احساس کنند که وضعیت متفاوت شده است.در این دیدار آیت‌الله حسین نوری همدانی نیز در سخنانی با خیرمقدم به رئیس‌جمهور منتخب و با تبریک پیروزی وی در انتخابات گفت: امروز استکبار جهانی با زر و زور و تزویر در مقابل جبهه مستضعفین قرارگرفته و مردم از شیطنت‌های استکبار به ستوه آمده و به دنبال عدالت و حق هستند، به همین خاطر است که دولت‌ها و ملت‌های دنیا از پیروزی شما خوشحال شدند و پیام‌های تبریک بی‌سابقه‌ای که از اقصی نقاط جهان ارسال کردند، مؤید این حرف است. این مرجع عالی‌قدر تقلید با اشاره به تأکیدات حضرت علی علیه‌السلام به زمامداران مبنی بر مردمی بودن و اجرای عدالت و احیای حقوق مردم اظهار داشت: مردم شما را شخصیت متواضع و طرفدار عدالت می‌دانند و باید از فرصت ایجادشده با اولویت‌بندی در مسیر رفع مشکلات مردم به‌ویژه گرانی و بیکاری گام برداشت. نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: باید در انجام مسئولیت سنگینی که برعهده‌گرفته‌اید به نحوی عمل کنید که رضایت مردم جلب شده و محرومیت‌ها برطرف شود.
  مشکلات کشور راه‌حل‌های عملی دارد
رئیسی در دیدار با آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی نیز با قدردانی از نقش‌آفرینی ایشان در خلق حماسه ۲۸ خرداد گفت: استفاده از رهنمودها و نظرات مراجع و صاحب‌نظران را در بهبود وضعیت موجود کشور، تأثیرگذار و مفید می‌دانم. رئیس‌جمهور منتخب نقش دولت در رفع مشکلات مردم را مهم و اثرگذار دانست و خاطرنشان کرد: مشکلات کشور راه‌حل‌های عملی دارد و با جلب اعتماد و مشارکت مردم می‌توان موانع را برطرف کرد. حجت‌الاسلام رئیسی تأکید کرد: امیدوارم دولت جدید بتواند اعتماد مردم که دچار آسیب شده را مجدداً احیا و بازآفرینی کرده و گام‌به‌گام و با برنامه‌ریزی‌های دقیق، در زندگی مردم گشایش و بهبود ایجاد کرد.
آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی در این دیدار با اظهار خرسندی از دیدار رئیس‌جمهور منتخب اظهار داشت: شما را شخصیتی خدوم، خدمتگزار و دلسوز 
می دانم و اطمینان دارم که می‌توانید عملکرد موفقی داشته باشید. این مرجع تقلید گفت: در عملکرد گذشته خود بت‌شکن بودید و امیدوارم همچنان ابراهیم وار در مسیر شکستن بت‌های فساد و ناکارآمدی موفق باشید. آیت‌الله علوی گرگانی در ادامه با ابراز ناراحتی از وضعیت اقتصادی مردم، توجه به نیروی ارزشمند جوانان و رسیدگی به مشکلات کشاورزان و تولیدکنندگان را مورد تأکید قرار داد.
  دولت خود را در خط مقدم رفع مشکلات مردم می‌داند 
همچنین رئیسی در دیدار با آیت‌الله جعفر سبحانی با قدردانی از مواضع و بیانات راهگشای ایشان در دعوت مردم به حضور در انتخابات، اهتمام دولت به استفاده از نظرات و رهنمودهای مراجع تقلید و نخبگان کشور را مورداشاره قرار داد و گفت: دولت خود را در خط مقدم رفع مشکلات مردم و ایجاد گشایش در زندگی مردم می‌داند و تلاش می‌کند با جلب اعتماد مردم و استفاده از نظرات نخبگان در مسیر رفع مشکلات گام‌های مؤثر بردارد. آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: به‌رغم همه مشکلات و کاستی‌هایی که امروز در عرصه‌های مختلف وجود دارد به ظرفیت‌های کشور و توان جوانان و نخبگان باور دارم و تلاش خواهیم کرد وضعیت موجود را به نفع مردم تغییر دهیم. رئیسی بابیان اینکه مردم نسبت به رفع مشکلات و کاستی‌های موجود به دولت مردمی امید بسته‌اند اظهار داشت: علیرغم همه مشکلات و سختی‌ها، چشم‌انداز آینده را روشن می‌دانم و عمیقاً باور دارم که اصلاح روند موجود امکان‌پذیر است. آیت‌الله جعفر سبحانی نیز در این دیدار ضمن تبریک به حجت‌الاسلام رئیسی، اقدام رئیس‌جمهور منتخب در نظرخواهی از اقشار و گروه‌های مختلف را بسیار ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: بی‌تردید این اقدام پسندیده و مجموع نظرات می‌تواند در رفع مشکلات مؤثر باشد. این مرجع تقلید در ادامه فعال کردن تولید داخل و رفع موانع در کنار جذب سرمایه خارجی را در غلبه بر مشکلات اقتصادی مؤثر دانست و گفت: امروز باید از همه ظرفیت‌های موجود برای اصلاح و بهبود وضعیت اقتصادی مردم و تولیدکنندگان استفاده کرد. 
   با تلاش شبانه روزی آسایش را به مردم باز گردانید
آیت الله العظمی سید موسی شبیری زنجانی نیز در این دیدار ضمن خوشامدگویی و تبریک پیروزی آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: امروز مردم در رنج و سختی هستند و باید با تلاش شبانه روزی و مجاهدانه آرامش و آسایش را به زندگی مردم بازگرداند.
این مرجع تقلید عالیقدر اخلاص و مجاهدت صادقانه در رفع مشکلات مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: این وعده قطعی الهی است که راه‌های مختلفی را برای پیشبرد امور، پیش روی تلاشگران مخلص قرار می‌دهد.

نویسنده : وحید عظیم نیا |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.