حمایت از دامداری سنتی جدی گرفته شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 70426
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۶:۳۱ |
لطف الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی:

حمایت از دامداری سنتی جدی گرفته شود

لطف الله سیاهکلی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: امروز روستاها کانون تولید هستند و به همین سبب باید از کوچکترین فعالیت کشاورزی و دامی‌شان حمایت کنیم تا معیشت اهالی روستا تقویت شود در روستا بمانند.
حمایت از دامداری سنتی جدی گرفته شود

گروه سیاسی 
لطف الله سیاهکلی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: امروز روستاها کانون تولید هستند و به همین سبب باید از کوچکترین فعالیت کشاورزی و دامی‌شان حمایت کنیم تا معیشت اهالی روستا تقویت شود در روستا بمانند. متاسفانه گاهی با مقررات و قوانین سخت گیرانه مانع تولید می شویم که باید این روش اصلاح شود و موانع موجود بر سر راه تولید حذف شود. وی افزود: کشور ایران در حوزه دام به ویژه دامداری سنتی سبقه دیرینه دارد و افرادی متخصص با تجربه‌های بسیار را داراست. نباید فراموش کنیم که دامداری سنتی با کشاورزی آمیخته است. به طورمعمول کشاورزی که صاحب باغ است، از چندین دام نیز نگه‌داری می‌کند. سیاهکلی تصریح کرد: به‌طورحتم ارتباط میان کشاورزی و دامداری سنتی بسیار نیکو و برای محیط زیست کشور بسیار مثمرثمر است. این روند می‌تواند موجب اشتغال‌زایی کشاورز و فرزندان او نیز شود. 
به همین سبب ضرورت دارد تا درحوزه دامداری سنتی تغییر نگرش داشته باشیم و حمایت جدی را اتخاذ کنیم. نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک همچنین خاطرنشان کرد: فعالان عرصه دام می‌بایست به رسمیت شناخته شوند و حمایت از آن‌ها از دستور کار قرار بگیرد. ضرورت دارد کلیه حمایت‌های حوزه صنعتی، د‌ر حوزه سنتی نیز اتخاذ شود. عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در پایان این گفت‌وگو اظهارداشت: دامداری سنتی درکشور ایران قابل توجه است و تعداد دام‌ها نیز بسیار است. تامین بخش عمده‌ای از پروتئین کشور از سوی دامداران این حوزه تامین می‌گردد. دراین راستا حمایت از این حوزه اهمیت دارد. امام خمینی (ره) عشایر را ذخایر انقلاب اسلامی خطاب کرده‌اند و بی‌شک این جمله طلایی‌ترین عنوان نسبت به این افراد است. می‌بایست با نگاه جدی حمایت های خود دراین حوزه را افزایش بخشیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.