حمایت از تولید ملی؛ سنگ بنای خودکفایی ملی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 45000
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵ |

حمایت از تولید ملی؛ سنگ بنای خودکفایی ملی

حکایت حمایت از تولید ملی و استفاده از ظرفیت های داخلی، حکایت تبیین مسیر پیشرفت و تعالی هر کشوری است که در طول سال های اخیر همواره ازسوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است.
حمایت از تولید ملی؛ سنگ بنای خودکفایی ملی

تایماز سیدمصطفایی
کارشناس کسب و کار و مسئولیت اجتماعی شرکتی

حکایت حمایت از تولید ملی و استفاده از ظرفیت های داخلی، حکایت تبیین مسیر پیشرفت و تعالی هر کشوری است که در طول سال های اخیر همواره ازسوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است.
حل معضلات اقتصادی و به تبع آن اجتماعی کشور در گرو داشتن اقتصادی پویا و مبتنی بر ظرفیت های داخلی است که در شرایط حساس کنونی جزو الزامات مدیریتی آن به شمار می رود.
عزم جدی در توجه و پرداختن به این موضوع، آن هم نه در شعار و حرف، بلکه در عمل، سرآغاز تحولی شگرف در ساختار اقتصادی و اجتماعی کشور است که به نظر می رسد باتوجه به ظرفیت های نیروی انسانی و نیز پتانسیل تولید در کشور دسترسی به آن دور از ذهن نیست.

در این مسیر آنچه برای آحاد جامعه متصور خواهد بود، بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی آنان است که در طول سال های اخیر در سایه بی تدبیری ها و تصمیمات ناآگاهانه، دچار لطمه و آسیب شده و اینروزها دغدغه رهبر معظم انقلاب است.
آنچه از مزایای حمایت از تولید داخل باید گفت، ایجاد رقابت سازنده بین بخش¬های مختلف اقتصادی کشور و نیز رونق بازار خواهد بود که در سایه آن خودکفایی و اشتغال آفرینی برای بخش عظیمی از نسل جوان جامعه حاصل می شود.
ارتقای کیفیت کالای ایرانی و نیز حضور آن در عرصه های داخلی و بین المللی از جمله محاسن توجه به تولید داخل و ثروت آفرینی برای کشور است که در صورت توجه به آن، ضمن تشویق خانواده ها به استفاده از کالای ایرانی، زمینه برای حضور در عرصه های جهانی و رقابت با کشورهای صاحب صنعت نیز برای صنایع داخلی فراهم خواهد شد.

بدیهی است مردم کشورمان زمانی به سمت مصرف کالاهای داخلی خواهند رفت که این محصولات از شاخصه های رقابت با مشابه خارجی برخوردار بوده و از نظر قیمت نیز مناسب باشند.
در این زمینه نقش رسانه ها بسیار حایز اهمیت است تا ضمن ایجاد فضای آموزشی مناسب برای خانواده ها و اشاعه فرهنگ استفاده از محصولات داخلی، تولید و اهمیت آن را برای مردم به ویژه نسل جوان تبیین کنند تا ملکه ذهن نسل های آینده باشد.
بی شک در این مسیر حمایت همه جانبه دولت و مسئولان بخش های مختلف در رفع موانع تولید و فراهم کردن تسهیلات و شرایط مناسب برای تولیدکنندگان، لازمه ایجاد بسترهای مناسب در جهت رونق تولید و اقتصاد ملی است. ضمن اینکه مبارزه قوی و اثرگذار با قاچاق و ایجاد شرایط با ثابت اقتصادی و کنترل نرخ ارز نیز می تواند در این فرایند، به رونق اشتغال و تولید داخلی بیانجامد.

در پایان باید گفت، ثبات اقتصادی و رشد پایدار اقتصادی از دستاوردهای مهمی است که تمام ارکان اقتصاد و صنعت کشور باید در راه دستیابی و حفظ آن کوشش و برنامه ریزی مدیریت شده ای داشته باشند تا حمایت از تولید داخلی به معنای واقعی شکل بگیرد.

نویسنده : تایماز سیدمصطفایی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.