حماسه اربعین تجلی حقیقت است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 91127
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۶:۴۰ |
حجت‌الاسلام مجید نصیرایی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

حماسه اربعین تجلی حقیقت است

حجت‌الاسلام مجید نصیرایی، نماینده مردم طبس و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح راهپیمایی و اجتماع‌ میلیونی اربعین پرداخت.
حماسه اربعین تجلی حقیقت است

حجت‌الاسلام مجید نصیرایی، نماینده مردم طبس و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» به تشریح راهپیمایی و اجتماع‌ میلیونی اربعین پرداخت و دراین‌باره عنوان کرد: مادامی‌که حضور مردم مسلمان و ملت‌های غیرمسلمان‌ را در میدان و بزرگداشت حماسه اربعین مشاهده می‌کنیم، چیزی جز ازخودگذشتی و حضور با تمام وجود نمی‌بینیم. بزرگداشت این حماسه پیام‌آور این است که جریان حق و باطل همواره زنده است و در طول تاریخ استمرار می‌یابد. 

وی با تأکید برضرورت ایستادگی در مقابل جریان باطل افزود: به‌طورحتم تقابل حق و باطل بیان‌گر ایستادگی  امام جبهه حق در مقابل امام جبهه کفر می‌باشد. امام حسین (ع) به‌منظور دفاع از حق و مبارزه با ظلم تمام هستی خود را به میدان آورد و امروز این جریان در حال ادامه می‌باشد. نصیرایی بابیان اینکه امروز تمامی ملت‌های مسلمان و غیرمسلمان خسته از ظلم به میدان آمده‌اند، تصریح کرد: جهانیان خسته از ظلم، فساد و حق کشی مستکبرین عالم می‌باشند و می‌کوشند تا از الگوی حماسه اربعین بهره بگیرند و در مقابل نظام ظالمانه حاکم بر دنیا که در رأس آن آمریکای جنایتکار قرار دارد، بایستند و با فساد وارده مبارزه کنند. 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم مبارزه برای مقابله با جریان استکبار همچنین خاطرنشان کرد: امروز هرآن کس می‌خواهد از زیر تیغ آمریکا و رژیم صهیونیستی خارج شود، راهی جز مبارزه و تلاش برای خالی کردن میدان از حضور مستکبرین عالم نخواهد داشت. 
نماینده مردم طبس در مجلس یازدهم متذکر شد: باید به میدان آمد و مبارزه کرد. بی‌شک این مبارزه همواره زنده و درجریان است و میلیون‌ها انسان در این صحنه حضور دارند. او با تأکید بر لزوم تمسک به امامت و ولایت یادآور شد: حماسه اربعین، بزرگداشت یک واقعه تاریخی است که همواره جاری است و  تنها راه سعادت انسان در دنیا می‌باشد. باید به امامت و ولایت تمسک کنیم تا از زیریوغ آمریکا و جریان استکبار در عصر حاضر  برون آییم. 
نصیرایی با اشاره به نقش جریان استکبار در گسترش ظلم و فساد گفت: امروز جریان استکبار در حکومت آمریکا، رژیم صهیونیستی و چند کشور اروپایی همچون انگلیس خلاصه می‌شود. راهکار نجات انسان از جریان استکبار، مبارزه و خروج این حکومت‌های ظالم از میدان بشریت می‌باشد. 
او در تشریح راهپیمایی عظیم حماسه اربعین بیان داشت: حماسه اربعین و حضور باشکوه مردم پیام‌آور این است که برای نجات و سعادت باید به امامت و ولی جامعه خود تمسک کنیم. بی‌شک این مسیر، مسیر هدایت، نجات و سعادت بشر می‌باشد. 
او در پایان این گفت‌وگو بابیان اینکه اربعین یک حماسه فراملی است، اظهار داشت: امروز دنیا دریافته که حماسه اربعین، مسیر حقیقت است. اجتماع اربعین امروز فراتر از اسلام است و به گوش تمامی ملت‌های غیرمسلمان در این کره خاکی رسیده است. بی‌شک مسیری که به امامت ختم شود، سعادت حقیقی را در برخواهد داشت.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.