معترض اما انقلابی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 12835
  پرینتخانه » اسلایدر, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰ | 958 بازدید |
«رسالت» از حضور حماسی مردم نجیب تهران در حمايت از امنيت، آرامش و اقتدار کشور گزارش می‌دهد؛

معترض اما انقلابی

اجتماع بزرگ مردم تهران در حمايت از امنيت، آرامش و اقتدار کشور و محکوميت عده اي سوء استفاده گر و آشوب طلب از مسيرهاي چهارگانه به سمت ميدان انقلاب اسلامي برگزار شد.
معترض اما انقلابی

اجتماع بزرگ مردم تهران در حمايت از امنيت، آرامش و اقتدار کشور و محکوميت عده اي سوء استفاده گر و آشوب طلب از مسيرهاي چهارگانه به سمت ميدان انقلاب اسلامي برگزار شد.
آنچه در اين مراسم بيش از همه به چشم آمد شور ونشاط مردمي و آرامش همراه با مطالبه انقلابي نسبت به خواسته هاي به حق مردمي بود که در سخت ترين شرايط همواره کنار نظام و رهبري بوده و تنها تقاضاي آنها ديده شدن و محرم ماندن در اين روزهاي سخت است.
در نگاه تک تک مردمي که از مسيرهاي مختلف خود را به ميدان خاطره انگيز انقلاب مي رساندند تمام نشانه ها از گلايه اي انقلابي حکايت مي کرد تا نشان دهد ايراني فهيم و نجيب، در هنگامه مطالبه و درخواست قانوني خود نيز پا را از حريم هاي قانوني و عرفي جامعه فراتر نمي گذارد و شعار و شعور خود را در معرض قضاوت هر بيننده عاقل و عادلي به نحوي به نمايش در مي آورد که در آن ذره اي آشوب و اغتشاش متصور نباشد.
گلايه به حق مردم در اينکه دولت در اعلام ناگهاني افزايش قيمت بنزين آنها را محرم ندانسته و در طول ماه هاي قبل از آن همواره افزايش قيمت حامل هاي انرژي را کتمان مي کرد در اين نمايش انقلابي با بالاترين شکل ممکن متجلي شد و شعار نوشته ها و فريادهاي اعتراض آميز آنها نه تنها به گوش هر مسئول «مسئولي» رسيد بلکه در کنار آن اقتدار و قدرت صفوف به هم فشرده آنها را نيز به نمايش گذاشت.
انتظار از مسئولان دولتي در هر جايگاه و منصبي است که به گلايه هاي مردم توجه کرده و به وعده هاي خود وفادار باشند و اجازه ندهند امنيت اجتماعي مردم به مخاطره بيفتد. به طور قطع و يقين دشمنان ملت ايران همواره از کوچک ترين فرصت ها براي به آشوب کشيدن فضاي کشور استفاده کرده و دلخوش به اين هستند که خطايي از مسئولان سر بزند و مطالبه اي از سوي مردم بيان شود و آنگاه آن را به فضاي تقابل مردمي با نظام سوق دهند، در حالي که مردم واقعي و بدنه جامعه با حضور انقلابي خود در راهپيمايي هاي روزهاي اخير نشان دادند که خط آنها از دشمن جداست و از کساني که به دنبال تخريب و آشوب هستند تبري جسته و تنها خواسته هاي قانوني خود را مطالبه مي کنند.
حمايت از رهبري و هدايت هاي انقلابي ايشان در اتفاقات هفته هاي گذشته، انزجار از عاملان آشوب هاي اخير، تحقير و انزجار از دولت هاي غربي و رژيم صهيونيستي و دنباله هاي آمريکا در منطقه و نيز بيان مطالبات اقتصادي در شعارهاي ديروز مردم حرف اول را مي زد و اين‌گونه بود که چهارم آذر ۹۸ نيز به «يوم الله» هاي ديگر اين سرزمين اضافه شد تا يکبار ديگر راه دشمن براي رخنه در مردم به سد آهنين ديگري برخورد نمايد.
در راهپيمايي ديروز که با حضور ميليوني مردم تهران و نيز شرکت جمعي از مسئولان کشوري و لشکري برگزار شد سردار حسين سلامي فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي طي سخناني با اشاره به مردم و بيان اينکه امروز که شما اينجا در قلب جهان اسلام يعني تهران جمع شده‌ ايد تير خلاصي به تلاش هاي آمريکا زديد خاطرنشان کرد: هر امتي امام خود را گم کند، محکوم به هلاکت و مصيبت است. شما از حوادث دردناک صدر اسلام آمده‌ايد تا اجازه ندهيد آن ماجراهاي غم انگيز تکرار شود. اي کاش اندکي از اين جمعيت در مسجد کوفه بود تا امام علي(ع) ضربت نخورد، اي کاش شما با امام حسن(ع) مي‌بوديد تا در مقابل معاويه تنها نماند و همه آبروي هستي را به قربانگاه اسلام نبرد.
فرمانده کل سپاه با بيان اينکه امروز در يک جنگ بزرگ جهاني هستيم و اين لحظه در حال شکست دادن همه قدرت استکبار هستيم، گفت: جنگي که در خيابان هاي ما آغاز شد، يک سناريو کامل جهاني بود. اين جنگ تمام شد، شما دقيق عمل کرديد و آن لحظاتي که نبايد به پياده نظام دشمن بپيونديد، نجيبانه صف خود را جمع کرديد و امروز به ميدان آمديد تا اسلام دوباره سرافراز، ايران جاودانه و دشمن فرو بپاشد.
وي تصريح کرد: امروز تير خلاص به دشمن زده شد. فتنه‌اي که در روزهاي اخير اتفاق افتاد حاصل همه شکست هاي بزرگي بود که دشمن در عرصه هاي مختلف ظرف ۴۰ سال و به خصوص در ۸ ماه گذشته از امت اسلام و ملت ايران دريافت کرده است. او نمي‌توانست حادثه بسازد، اما منتظر ساختن يک حادثه بود تا از آن استفاده کند و بنزين فقط بهانه و او به دنبال اذيت کردن ملت ايران بود.
وي خطاب به مسئولين، اظهار داشت: به همه مسئولين مي‌گويم که ملت آمد و وظيفه خود را انجام داد، اکنون نوبت ماست، کمربندها را ببنديد، ميان مردم حرکت کنيد و مشکلات را حل کنيد. ما با مردم هستيم و پيش مرگ و فدائيان مردم هستيم.
سرلشکر سلامي با هشدار به دشمنان ملت ايران خطاب به سران آمريکا، اسرائيل، انگليس و آل سعود، گفت: شما ما را در ميدان تجربه کرده‌ايد و سيلي‌هاي محکمي خورديد و نتوانستيد پاسخ بدهيد؛ بعضي از اين سيلي‌ها را همه جهان ديده و برخي را هم نديده است. منتظر باشيد تا از خط قرمزهاي ما عبور کنيد، نابودتان مي‌کنيم.
وي تصريح کرد: هرکسي بخواهد به مال، جان و ناموس ملت ما تعرض کند، سخت مجازات خواهد شد؛ آنگونه که همگان عبرت بگيرند. ما نجابت به خرج داديم و مدارا کرديم، اما مراقب باشيد صبر ما انتها دارد. به ملت ايران احترام بگذاريد و مودب باشيد، اگر اين انرژي متراکم آزاد شود، هيچ دشمني در هيچ جاي جهان امن و امنيت نخواهد داشت.
سرلشکر سلامي افزود: ديديد که حتي ترامپ جلسه استيضاح کنگره را نيامد و در کاخ سفيد ماند و اتاق فرماندهي تشکيل داد تا ملت بزرگ ايران را شکست دهد. ما رصد مي کرديم، او اين بار همه توان خود را به صحنه آورد، فشار و جنگ رواني حداکثري و پياده نظام مزدور داخلي به ميدان آمد. حتي ناو هواپيمابر او که ماه‌ها از ترس ما در بيرون از خليج فارس مانده بود، به ميدان آمد. اما مي‌گويم به آنها که دير شده است، به صهيونيست ها هم مي‌گويم که دلخوش به آمريکا نباشد، او دير مي‌آيد، زماني مي‌آيد که شما نابود شده‌ايد.
فرمانده کل سپاه با بيان اينکه ما به شکل سريالي در همه صحنه ها و با هدايت يک مرد الهي حضور داريم، خاطرنشان کرد: آن مرد بزرگي که اين لحظه در نزديکي ماست، در قلب ما خانه دارد. او کسي است که در عمق سرزمين هاي تحت سلطه دشمنان نفوذ کرده و آنها را به عقب رانده است. سرزمين‌هاي اسلامي را به ميدان جهاد آزاديخواهانه عليه مستکبران تبديل کرده است و توسعه نفوذ انقلابش را هزاران کيلومتر آن طرف تر برده، شرافتمندانه به ميدان آمد و خداوند به عزت او افزود و صفحه جديدي از تاريخ بزرگ براي ايران بزرگ ساخت.
وي گفت: رهبر ما سياست آمريکايي ها و مستکبران را در لبنان با شکست مواجه کرد، چنان سپاهي در آنجا ساخت که صهيونيست‌ها شب و روزشان، شب است. او از ملت سوريه دفاع کرد، جهان اسلام را به هم پيوند داد و سرانجام آن زنجيره مستحکم مقاومت را حفظ کرد. ملت عراق را از شر شياطين و تجزيه آنها نجات داد و امت را به هم گره زد؛ به اربعين نگاه کنيد. او کسي است که هر امتي به آن تکيه کرد، ايستاد و هرکسي از او فاصله گرفت، افتاد. هنر او شکستن قدرت‌هاي بزرگ و تحقير آمريکا و پيروز کردن مسلمين است.
گفتني است آيت الله احمد جنتي دبير شوراي نگهبان و رئيس مجلس خبرگان رهبري، علي ربيعي سخنگوي دولت ، محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ،غلامعلي حدادعادل عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، حميدرضا حاجي‌بابايي رئيس فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس شوراي اسلامي، عبدالرحيم موسوي فرمانده کل ارتش، حجت الاسلام منتظري دادستان کل کشور، غلامحسين اسماعيلي سخنگوي قوه قضائيه عليرضا محجوب عضو کميسيون اجتماعي مجلس، پرويز فتاح رئيس بنياد مستضعفان، جمعي از اصناف و بازاريان تهران، جمعي از خانواده شهداي حوادث اخير در کنار مردم در اين مراسم حضور داشتند.
راهپيمايان تهراني در پايان اجتماع عظيم خود با قرائت قطعنامه‌اي مواضع خود را درخصوص بررسي چرايي بي‌تدبيري در شيوه و زمان اجراي مصوبه و ضرورت ريشه‌يابي و شناسايي عناصر دخيل در سهميه‌بندي بنزين و نيز برخورد قاطع با عوامل اغتشاشات اخير و پاسخگويي منطقي مسئولين را خواستار شدند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.