حضور رئیس جمهور در سازمان ملل متحد با شرح واقعیت‌ها همراه بود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 91743
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۶:۵۵ |
غلامرضا منتظری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

حضور رئیس جمهور در سازمان ملل متحد با شرح واقعیت‌ها همراه بود

غلامرضا منتظری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در‌گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: به طورحتم می‌بایست از یکایک فرصت‌های بین المللی برای معرفی ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران بهره‌بگیریم و چراکه امروز تمام تلاش دشمنان و رسانه‌های معاند ایجاد حاشیه و فرافکنی است.
حضور رئیس جمهور در سازمان ملل متحد با شرح واقعیت‌ها همراه بود

غلامرضا منتظری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در‌گفت‌وگو با خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: به طورحتم می‌بایست از یکایک فرصت‌های بین المللی برای معرفی ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران بهره‌بگیریم و چراکه امروز تمام تلاش دشمنان و رسانه‌های معاند ایجاد حاشیه و فرافکنی است. بی‌شک فرصتی همچون حضور رئیس جمهور در سازمان ملل متحد بسیار مغتنم است و دربرگیرنده چند نکته است ، در گام نخست ضرورت دارد تا درجریان چنین اجلاسیه‌های بزرگی، افشاگری از ماهیت استکبار را رقم بزنیم. آیت الله رئیسی به‌این موضوع اشاره داشت و با محاکمه جریان استکبار متذکر شد که فاصله بسیاری میان گفته‌ها و اعمال جریان استکبار وجود دارد.

همواره مبرهن شده که جریان استکبار تنها درصدد شعار است و در مقام عمل هیچ کنش‌گری ندارد؛ بارها از حقوق بشر و زنان سخن گفته‌اند اما هیچ‌گاه در پی حقوق زنان و رعایت حقوق بشر نبوده‌اند. خود ناقضان حقوق بشر و زنان هستند اما جمهوری اسلامی ایران را محکوم می‌سازند. بی‌شک چنین روندی به صراحت جریان استکبار را محکوم می‌سازد و خوی غیرانسانی‌شان را آشکار می‌کند. وی افزود: رئیس جمهور پیشین آمریکا به برجام متعهد شد و رئیس جمهور فعلی حاضر به پذیرش تعهدات برجام نیست. چنین روندی بیانگر عدم تعهد آمریکائیان نسبت به قوانین بین المللی است و وقایعی این چنین کم نیست. منتظری تصریح کرد: آنچه در جریان حضور رئیس جمهور در سازمان ملل متحد اهمیت داشت، بیان واقعیت‌ها بود. بسیاری از دولت‌ها و رسانه‌های معاند می‌کوشند تا جمهوری اسلامی ایران را در عرصه‌های بین المللی ناتوان جلوه دهند. خوشبختانه این فرصت، زمینه مناسبی برای شرح پیشرفت‌ها و توانمندی‌های بین المللی بود. 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: دفاع از حقوق ملت در جبهه مقاومت یکی از دیگر موارد قابل توجه در جریان سخنرانی رئیس جمهور می‌باشد. همانطور که رئیس جمهور اشاره داشت امروز جبهه مقاومت یک مجموعه منسجم از جهبه استقامت است. 

او متذکر شد: خوشبختانه سیاست‌های راهبردی و سه اصل عزت، حکمت و مصلحت که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری است، در جریان سخنرانی رئیس جمهور مبرهن شد و در تمامی گفت‌وگو‌ها جلوه یافت. ضرورت دارد تا در ادامه مسیر نیز همواره از اصول مقام معظم رهبری و مکتب سردار دل‌ها، شهید سلیمانی بهره‌ کسب شود.  وی در پایان این گفت‌وگو یادآور شد: کارنامه رئیس جمهور در عرصه بین المللی بسیار موفق است. آیت الله رئیسی همواره کوشیده تا در جریان فرصت‌های شکل‌گرفته، برترین نکات را مطرح و مطالبات مردم را با محکوم سازی جریان استکبار و جنایتکاران بین المللی تشریح سازد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.