حضور در انتخابات، پیمان مجدد با شهداست - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 44906
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰:۴۳ |

حضور در انتخابات، پیمان مجدد با شهداست

نغمه های عدم شرکت در انتخابات، مسلما از ناحیه دلسوزان مردم و کشور نیست و باید همه احساس مسئولیت کنند و بدانند بی تفاوتی آن‌ها بسیار ضرر دارد و خدای ناکرده امنیت، استقلال و یکپارچگی کشور را با خطر مواجه می کند.
حضور در انتخابات، پیمان مجدد با شهداست

نغمه های عدم شرکت در انتخابات، مسلما از ناحیه دلسوزان مردم و کشور نیست و باید همه احساس مسئولیت کنند و بدانند بی تفاوتی آن‌ها بسیار ضرر دارد و خدای ناکرده امنیت، استقلال و یکپارچگی کشور را با خطر مواجه می کند. به گزارش فارس، مرتضی نجفی قدسی  در یادداشتی با بیان این مطلب در اهمیت حضور مردم در انتخابات چنین نوشته است:
بسم الله الرحمن الرحیم
«أَنْ أَقِیمُوا الدِّینَ وَلَا تَتَفَرَّقُوا فِیهِ»  (سوره شوری، آیه ۱۳)
در قرآن کریم تأکید شده است که دین را بر‌پا کنید ولی در آن اختلاف نکنید.
با نزدیک شدن فصل انتخابات، همه مردم اعم از کاندیداها و هوادارانشان، مخالفین کاندیداها و منتقدانشان، کسانی که رأی می‌دهند و کسانی که رأی نمی دهند، وفاداران به نظام ، انقلاب ، کشور و میهن همگی در معرض امتحانات هستند که امیدواریم ملت بزرگ ایران از این امتحان عظیم نیز همانند گذشته سربلند و سرافراز بیرون بیاید.
رعایت موازین اخلاقی،شرعی و قانونی وظیفه اول همه‌ مردم است و هر کس به میزان ورود خود در مسائل و مواضع و جهت گیری هایش و یا در عدم ورود خود و انزواطلبی مسئول است. بعضی تصور می کنند که اگر هیچ موضعی نگیرند و یا اگر در انتخابات شرکت نکنند،‌ راه صحیح و دور ماندن از خطاست و حال آنکه این یک اشتباه بسیار بزرگ است و بی تفاوتی در مسئله مهمی مانند انتخابات ریاست جمهوری که سرنوشت کشور و انقلاب به آن بستگی دارد، اصلا راهکار عاقلانه ای نیست و دقیقاهمان چیزی است که دشمنان پیشرفت کشور و نظام اسلامی ایران می خواهند.
احساس وظیفه باید در آحاد مردم پدیدار باشد،‌«کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته» این فرمایش پیامبر اکرم (ص) است که می‌فرماید همه شما مسئول هستید و همه شما در برابر زیردستانتان بازخواست می شوید، فرمانروای مردم، مسئول مردم است و در برابر آنان باید پاسخگو باشد، مرد سرپرست خانواده است و نسبت به آنان بازخواست می‌شود و زن مسئول خانه شوهر و فرزندان او است و در برابر آنان مسئولیت دارد، خلاصه همه و هر‌کس به نوعی وظیفه و مسئولیت دارند. کنار کشیدن و فرار از مسئولیت راه چاره نیست، بلکه به مسئولیت درست عمل کردن راه چاره و رستگاری است.
هوشیاری و بیداری نسبت به شرایط کشور و منطقه و وضعیت نظام جمهوری اسلامی در مواجهه با دشمنان بشریت و استکبار جهانی هم یکی از نکاتی است که باید در اقدامات و موضع‌گیری‌ها مدنظر باشد و از همین رو فرموده اند: العالم بزمانه لا تهجم علیه اللوابس» فرمایش حضرت امام جعفر صادق‌(ع) است که هر کس زمانه خود را بشناسد،‌ شبهات به سوی او روی نمی آورد.
شبهات، نادانی ها و نفهمی ها معمولا زمانی به انسان هجوم می آورد که ما شرایط خود و زمان خود را نشناخته باشیم، لذا دچار تردید و اشتباه در تصمیمات می شویم.
هم اکنون همه ما در معرض یک آزمون و امتحان بزرگی به نام انتخابات قرار گرفته ایم و تمام جهان چشم دوخته اند که اولا میزان حضور مردم ایران را در این صحنه ببینند و ثانیا نوع انتخاب و نگاه ملت ایران را هم ارزیابی کنند، بنابراین عقل سلیم اقتضا می کند که با حضور گسترده در وهله اول و انتخاب برتر در مرحله‌ بعد، موجبات تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی که ما حصل خون هزاران شهید والا مقام است را پدید آورده و خطرات و نقشه های دشمنان را خنثی نماییم.
نظام جمهوری اسلامی عطیه ای الهی است که خدای متعال به ملت ایران عطا فرمود و همه برای حفظ و نگهداری آن مسئول هستند، همه کسانی که در جمهوری اسلامی پست و مسئولیتی را به‌دست می آورند باید با خدمت خالصانه به مردم در حفظ وفاداری مردم به نظام بکوشند و اگر در اعمال آنان سوء‌رفتار باشد به همان میزان در بدبین کردن مردم به نظام جمهوری اسلامی مسئولیت دارند، گر چه سوء عملکرد مسئولان ربطی به نظام ندارد و مربوط به خود آنان است، ولیکن مردم که برای ایجاد و بقای این نظام زحمت کشیده اند و خون عزیزان خود را فدای آن کرده اند، نمی توانند ببینند که مسئولی در جمهوری اسلامی به آرمان‌های شهدا‌‌ و محرومین و مستضعفین خیانت کند و همان‌طور که امام راحل بارها توصیه فرموده‌اند مسئولیت در جمهوری اسلامی، پست و مقام نیست بلکه فرصتی برای خدمتگزاری خالصانه به مردم است. واقعا کسانی که در هر عرصه ای کاندیدا می شوند اعم از ریاست جمهوری اسلامی،‌ مجلس شورای اسلامی، شورای شهر و یا دیگر ارکان باید این معنا را ابتدا در نفس خودشان بپذیرند که برای خدمتگزاری می روم و قصد اشغال پست و مقام گرفتن را ندارم و اگر با صلاح و سِداد پیش رفتند قطعا خدا هم آنان را یاری می کند «و هو یتولی الصالحین.»
حمایت از جمهوری اسلامی به معنای این نیست که قائل باشیم در این نظام به کسی ظلم نمی شود و مسلما با وجود هزاران مسئول در این کشور پهناور قطعا به آحادی از مردم توسط مسئولین بی‌کفایت که شایستگی نداشتند و مسئولیت را غصب کردند، ظلم و تعدی شده است و وظیفه همه هم هست که به دفاع از مظلوم بپردازند و آن مسئولان بی لیاقت هم باید پاسخگوی اعمال و رفتار خود باشند، اما کلیت جمهوری اسلامی با رهبری های خردمندانه رهبری معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) مسیر صحیحی را طی می کند و از دشمنی‌های پی در پی و هر روزه آمریکا و اسرائیل و همدستانشان با این کشور و نظام معلوم می شود جمهوری اسلامی همچنان بر آرمان‌های امام راحل و شهیدان عزیزش پایدار مانده و تاکنون نگذاشته دشمنان با نفوذ در حلقه مدیران و مسئولان به اهدافشان برسند والا این همه دشمنی معنا نداشت.
علی ای حال بحث حضور در انتخابات بسیار مهم است و رهبری معظم هم علاوه بر دعوت مکرر مردم به حضور در انتخابات و انتخاب صحیح، همه‌ آحاد مردم را موظف کردند که بین اقوام و خویشان و هم صنفان خود در این باره گفت‌وگو کنند و آنان را نسبت به حضور در انتخابات دعوت نمایند. 
نغمه های عدم شرکت در انتخابات، مسلما از ناحیه دلسوزان مردم و کشور نیست و باید همه احساس مسئولیت کنند و بدانند بی‌تفاوتی آن‌ها بسیار ضرر دارد و خدای ناکرده امنیت،استقلال و یکپارچگی کشور را با خطر مواجه می کند و این حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی است که ارواح طیبه امام و شهدا را شاد و نقشه های خائنانه دشمنان ملت ایران را نقش بر آب می‌کند.
روح بلند سرداران جهاد و شهادت،‌ قاسم سلیمانی ها، حججی ها،‌خرازی ها، باکری‌ها، همت‌ها، چمران‌ها،‌ برونسی‌ها، آوینی‌ها، کاظمی‌ها،‌ صیاد شیرازی‌ها، فلاحی‌ها، نامجوها، کلاهدوزها و همه‌ شهیدان ارتش، سپاه و بسیج در طول هشت سال دفاع مقدس و شهدای دفاع از حرم همگی شاهد و ناظر هستند که ما با میراث آنان چه می کنیم؟!
امروزه بمباران تبلیغاتی دشمن بسیار است و ما باید با مدد از روح شهدا به مقابله با آنان برویم. وفاداران مخلص نظام جمهوری اسلامی در فرصت باقیمانده تا انتخابات تمام سعی و تلاش خود را در آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه به‌کار گیرند و ان‌شاءالله در روز بیست و هشتم خرداد با وضو در پای صندوق های رأی حاضر شده و به‌خاطر اعلام وفاداری به روح مطهر حضرت امام (ره) که همواره یار و یاور مستضعفین بود و این نظام را برای احیای حقوق آنان و برقراری مقدمات ظهور منجی عالم بشریت حضرت حجت ثانی عشر (ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء) بر پا کرد و برای پیمان مجدد با ارواح همه شهدای والامقام ،در انتخابات‌ آگاهانه شرکت کنیم و هشدارهای این رهبر خبیر و دلسوز را توجه کرده و به آن عمل نمایيم. «وَمَن یُطِعِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَیَخْشَ اللَّهَ وَیَتَّقْهِ فَأُولَئِکَ هُمُ الْفَائِزُونَ» 
 مرتضی نجفی قدسی

نویسنده :  مرتضی نجفی قدسی |
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.