ضرورت ایجاد زمینه مشارکت پرشور در انتخابات - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 94260
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰ |
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد امام جمعه تهران مطرح کرد:

ضرورت ایجاد زمینه مشارکت پرشور در انتخابات

حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه که در محل دانشگاه تهران اقامه شد، طی سخنانی ضمن اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با اعضای شورای نگهبان، بیان کرد: ایشان به ضرورت فراهم آوردن زمینه مشارکت پرشور مردم اشاره داشته و در آغاز سال جاری نیز به راهبردهای امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت در انتخابات پرداختند.
ضرورت ایجاد زمینه مشارکت پرشور در انتخابات

حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه که در محل دانشگاه تهران اقامه شد، طی سخنانی ضمن اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با اعضای شورای نگهبان، بیان کرد: ایشان به ضرورت فراهم آوردن زمینه مشارکت پرشور مردم اشاره داشته و در آغاز سال جاری نیز به راهبردهای امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت در انتخابات پرداختند. وی افزود: مشارکت در انتخابات از آشکارترین نوع مشارکت سیاسی در جوامع مردم‌سالار است و نماد اراده ملت برای تعیین سرنوشت جمعی و سیاسی خود است. مشارکت گسترده در انتخابات نقش تعیین‌کننده‌ای در تحکیم پیوند دولت و ملت و گردش نخبگانی و هم‌چنین جابه جایی قدرت ایفا می‌کند و مهم‌ترین ابزار تجلی اراده و حاکمیت ملت است.به گزارش تسنیم، امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: رقابت سیاسی از مهم‌ترین عوامل افزایش مشارکت و حضور فعال در کنار صندوق‌های رأی است. با نگاه به این مهم، رقابت پیش‌نیاز مشارکت پرشور است؛ رهبری معظم انقلاب در دیدار اخیر اعضای شورای نگهبان بر این مسئله تأکید کردند. ابوترابی اظهار داشت: تصمیمات بعضی از هیئت‌های اجرایی عالمانه، خردمندانه و همسو با این اصول نبود و مورد نقد صاحب‌نظران دغدغه‌مند و مسئولان ارشد اجرایی قرار گرفت. امیدوارم با برنامه‌ریزی صحیح و احساس مسئولیت دولتمردان و ملت عزیز، شاهد حضور اقتدارآفرین ملت بزرگ ایران در انتخابات پیش رو باشیم.

وی با اشاره به درگیری‌ها در غزه و جنایات رژیم صهیونیستی عنوان کرد: بیش از ۴۰ روز از این مقاومت اقتدارآفرین می‌گذرد؛ فلسطین پاره‌ تن اسلام و غزه نیز پاره‌ تن فلسطین است. امام موسی صدر می‌فرمود «ما اسرائیل را شر مطلق می‌دانیم». هیچ رژیمی را خطرناک‌تر از این رژیم نمی‌شناسم؛ شکل‌گیری، ماندگاری این رژیم کودک‌کش با حمایت کامل و تمام عیار سیاسی-نظامی- اقتصادی آمریکاست.خطیب جمعه تهران تصریح کرد: بر اساس پروژه انگلیسی و اعلامیه غیرقانونی بالفور در سال ۱۹۱۹ میلادی، زمینه تولد این رژیم منحوس فراهم شد و با مدیریت انگلستان و آمریکا سال ۱۹۴۸ میلادی تولد نامشروع او شکل گرفت. این رژیم در طول حدود ۷۰ سال با کشتار و قتل عام مسلمانان و مسیحیان و هم‌چنین اشغالگری، سرزمین مظلوم فلسطین را تصرف کرد و با حمایت قدرت‌های غربی و آمریکا تا امروز حیات ننگین و عنکبوتی‌اش ادامه داشته است. ابوترابی خاطر نشان کرد: رژیم اشغالگر یکی از مهم‌ترین مولفه‌های بحران‌زا در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام و جامعه جهانی بوده است؛ با پیروزی شگفت‌انگیز اطلاعاتی-نظامی مجاهدان فلسطینی در عملیات طوفان‌الاقصی، هیمنه‌ اطلاعاتی، نظامی و امنیتی این رژیم جعلی فرو پاشید و به‌معنی واقعی کلمه گرفتار مرگ مغزی شد.وی گفت: طبق نظرسنجی موسسه مطالعات امنیتی ملی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳، محبوب‌ترین نهاد در سرزمین‌های اشغالی، ارتش و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی‌شان بوده‌اند اما نکته‌ای که در رسانه‌های سرزمین‌های اشغالی بازتاب یافته و تحلیلگران نظامی و امنیتی به آن پرداخته‌اند این بود که فروپاشی سیستم اطلاعاتی، امنیتی و نظامی این رژیم و شکست مفتضحانه لشکر ۱۴۳ آن‌ها و کشته شدن فرمانده این لشکر در ظرف چند ساعت در یک نیم‌روز چگونه رخ داد؟

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: عملیات طوفان‌الاقصی دکترین نظامی بن‌گورین را که راهبرد نظامی، اطلاعاتی و امنیتی این رژیم بر آن استوار بود فروریخت. این دکترین بر سه اصل استوار بود؛ شکست‌ناپذیری و تفوق نظامی که جسارت فکر کردن برای هرگونه عملیات تهاجمی را از دشمنان سلب کند. دوم، اشراف و برتری اطلاعاتی و رصد هرگونه اقدام و سوم نیز، انتقال منطقه نبرد به قلمرو دشمن و خارج از محدوده سرزمین‌های اشغالی. ابوترابی عنوان کرد: قهرمانان غزه نشان دادند که این رژیم از کم‌ترین توان و ظرفیت نظامی و قدرت دفاعی در برابر ۲۰۰۰ رزمنده‌ غزه محروم است. قهرمانان غزه حدود ۴۰ کیلومتر در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ نفوذ کردند و  تمام سیستم اطلاعاتی-امنیتی رژیم را فلج کردند.وی اضافه کرد: رزمندگان غزه با این اقدام، اشراف اطلاعاتی و برتری اطلاعات این رژیم را به سخره گرفتند؛ عملیات سلحشوران غزه در قلب سرزمین‌های اشغالی شکل گرفت نه در غزه؛ آنان با لشکر به‌اصطلاح قدرتمند صهیونیستی رودر رو شدند. خطیب جمعه تهران گفت: در طول چهار دهه گذشته، رژیم اشغالگر در تمام عملیات‌های نظامی خود برابر محور مقاومت بدون استثناء شکست خورده است. این عملیات اقتدارآفرین از ارکان متزلزل و خانه عنکبوتی رژیم در برابر دیدگان جامعه جهانی پرده‌برداری کرد و اقتدار علمی، راهبردی و استراتژی نظامی، قدرت اطلاعات، علم و فناوری و قدرت فرماندهی میدانی حماس و نیروهای مقاومت را به نمایش گذاشت.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.