حالا شورای امنیت بیانیه دهد! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 80393
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۶:۲۱ |
اثبات نقش صهیونیست‌ها درجنگ اوکراین

حالا شورای امنیت بیانیه دهد!

 این روزها اسناد محکمی درخصوص مشارکت مستقیم رژیم اشغالگر قدس درجنگ اوکراین( به سود ناتو ) به دست آمده است! حضور یک بازیگر غیرمنطقه‌ای در عرصه میدانی نبرد اوکراین با هدف تشدید جنگ و تکمیل راهبرد «ایجاد گره کور استراتژیک»در نقطه ای دیگر از جهان، مترادف با اعلان جنگ تل آویو به مسکو است. این اعلان جنگ از ابتدای جنگ اوکراین به صورت علنی وجود داشت اما اکنون، با کشف شواهد جدید ( که واکنش مقامات روسی در تقابل با رژیم اشغالگر قدس را تشدید خواهد کرد) به نقطه آشکارساز خود رسیده است. 
حالا شورای امنیت بیانیه دهد!

فخرالدین اسدی
 این روزها اسناد محکمی درخصوص مشارکت مستقیم رژیم اشغالگر قدس درجنگ اوکراین( به سود ناتو ) به دست آمده است! حضور یک بازیگر غیرمنطقه‌ای در عرصه میدانی نبرد اوکراین با هدف تشدید جنگ و تکمیل راهبرد «ایجاد گره کور استراتژیک»در نقطه ای دیگر از جهان، مترادف با اعلان جنگ تل آویو به مسکو است. این اعلان جنگ از ابتدای جنگ اوکراین به صورت علنی وجود داشت اما اکنون، با کشف شواهد جدید ( که واکنش مقامات روسی در تقابل با رژیم اشغالگر قدس را تشدید خواهد کرد) به نقطه آشکارساز خود رسیده است. 
 رسوایی جدید برای صهیونیست‌ها 
بر اساس اسناد رسمی ، آمریکا از انبار عظیم مهمات خود در اسرائیل گلوله‌های توپخانه‌ برای اوکراین در جنگ با روسیه را تأمین می‌کند. مهمات و تسلیحاتی که آمریکا در اراضی اشغالی  ذخیره کرده است برای استفاده صهیونیست‌ها  در هرگونه درگیری‌ احتمالی در غرب آسیا در نظر گرفته شده است. آمریکا به رژیم اشغالگر قدس  اجازه داده است تا در مواقع اضطراری به این تجهیزات و مهمات دسترسی داشته باشد.نیویورک تایمز برای اولین بار وجود این انبار مهمات در اسرائیل را گزارش کرد و مدعی شد تسلیحات و مهمات آمریکا به طور منظم در اسرائیل ذخیره می‌شوند تا در صورت بروز درگیری ناگهانی در این منطقه استفاده شوند. واشنگتن پس از شروع جنگ اوکراین تصمیم گرفت بخشی از این ذخایر تسلیحاتی را در اختیار اوکراین قرار دهد.
یک عضو ارتش رژیم صهیونیستی در این‌باره گفته است: «انتقال تسلیحات آمریکایی از اسرائیل به اوکراین به معنای تغییر در سیاست اسرائیل در ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین نیست!»
 پنهان‌کاری صهیونیست‌ها نتیجه نداد! 
رژیم اشغالگر قدس  در ابتدا  نسبت به انتقال تسلیحات از این انبار‌ها به اوکراین با این استدلال که ممکن است به روابطش با روسیه آسیب برساند، ابراز نگرانی کرد. با این حال به گفته برخی مقامات حدود نیمی از ۳۰۰ هزار گلوله‌ که قرار بود به اوکراین ارسال شود پیش از این به اروپا ارسال شده است و قرار است از طریق لهستان به کی‌یف تحویل داده شود.
در حالی که محتوای دقیق تسلیحات منتقل شده به اوکراین ( از سوی رژیم اشغالگر قدس ) به طور کامل فاش نشده است، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به گلوله‌های توپخانه ارسال شده از اراضی اشغالی  به اوکراین گفت: « اگر شرایط ارسال مهمات به اوکراین مهیا باشد کمک‌ها راحت‌تر به این کشور ارسال می‌شود.در بسته پشتیبانی نظامی ما به اوکراین سامانه آ.اس-۹۰ و سامانه ام-۱۰۹، اسلحه‌های کالیبر ۱۵۵ و همچنین اسلحه‌های کالیبر ۱۰۵ و همچنین ۱۰۰ هزار گلوله توپخانه‌ و میلیون‌ها گلوله وجود داشت.»
 ژست در هم شکسته تل آویو 
مقامات تل آویو در جریان جنگ اوکراین، با حمایت از کی یف و دولت زلنسکی و تقابل میدانی، سیاسی و تبلیغاتی علیه مسکو ،منجر به تشدید روند منازعه با روسیه شده اند.
اما افشاگری اخیر فراتر از یک منازعه ساده و روانی است! در اینجا موضوع انتقال سلاح   مرگبار از اسرائیل به اوکراین با هدف سرکوب نیروهای روسی مطرح می باشد و مقامات کاخ کرملین به سادگی از کنار این بازی نخواهند گذشت. 
هرچند صهیونیست‌ها  حداقل در سیاست‌های اعلامی خود، تسلیحات نظامی و جنگی خود را به اوکراین ارسال نکرده‌ اند اما محموله‌های زیادی را تحت عنوان کمک‌های بشردوستانه در اختیار کی‌یف قرار داده است. تل‌آویو در همین راستا و در مارس ۲۰۲۲ یک بیمارستان صحرایی در اوکراین ایجاد کرد. اما اکنون مشخص شده است که کمک‌های بشردوستانه، تنها یک  لفظ و   بهانه بوده است! کابینه سابق رژیم صهیونیستی( کابینه لاپید)  با تحویل «سیستم هشدار زودهنگام» به اوکراین موافقت کرده بود اما این فناوری هنوز به کی‌یف تحویل داده نشده است.به نوشته تایمز، امکان انتقال تسلیحات آمریکایی از اراضی اشغالی  به اوکراین برای اولین بار در ماه‌های ابتدایی جنگ مطرح شد، اما توافق برای عملی‌شدن این ایده به تازگی در یک مکالمه تلفنی رمزگذاری شده بین بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس  و وزیر دفاع آمریکا صورت گرفته است.گانتس سپس موضوع را به کابینه آورد و پس از جلسه‌ای که در آن نظرات مختلفی شنیده شد، نخست وزیر وقت( لاپید) ، این درخواست را تأیید کرد.نکته مهم تر اینکه نتانیاهو و کابینه جنجالی وی نیز این روند را ادامه داده و هرگز در برابر توافق صورت گرفته میان لاپید و بایدن موضع گیری نکرده اند! این مسئله نشان می دهد که هر دو جریان دست راستی و لیبرال در اراضی اشغالی نسبت به مداخله در جنگ اوکراین و حفظ سطح بحران در این کشور جنگ زده با یکدیگر متفق القول هستند. 
 مخفی کاری اوکراینی ها! 
در این میان، مروری برمواضع ظاهری اوکراینی ها نیزنشان می دهد که آنها سعی در ارائه آدرس نادرستی در خصوص نقش رژیم صهیونیستی در جنگ ( به نظام بین الملل و افکار عمومی دنیا ) داشته اند. اوکراین بارها  در مواضع رسمی خود از رژیم صهیونیستی خواسته است که تا بیش از کمک‌های بشردوستانه ارائه کند، یوگن کورنیچوک، سفیر اوکراین  در تل آویو در اوایل این ماه به روزنامه جروزالم پست گفته بود: «متأسفانه، ما نمی‌توانیم با بانداژ و آنتی بیوتیک در جنگ پیروز شویم. ما به تجهیزات دفاعی از جمله سامانه‌های ضد موشکی و ضد پهپادی نیاز داریم.»
کورنیچوک با بیان این‌‌که «اسرائیل باید در سمت درست تاریخ بایستد» گفت که اوکراین موضوع درخواست تسلیحات نظامی را بارها با دولت گذشته در میان گذاشته است. همچنین رسانه های اوکراینی مدعی شدند که ولودیمیر زلنسکی، درست پس از ادای سوگند دولت جدید اسرائیل در اواخر ماه گذشته، در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو که دوباره به مقام نخست وزیری رسید در این باره صحبت کرد، اما هیچ تعهد و قولی دریافت نکرده است! اکنون مشخص شده است که اتفاقا اوکراینی ها در پروژه انتقال تسلیحات آمریکایی به صحنه نبرد ، تا چه اندازه ای بر روی نقش صهیونیست‌ها حساب بازکرده اند.در این میان، تلاش کی یف برای القای نقش منفعلانه صهیونیست‌ها در جنگ اوکراین، نوعی آدرس انحرافی و نادرست محسوب می شود. این آدرس و سیگنال غلط اما هدفمند، با هدف عدم تمرکز روسیه بر نقش مخرب تل آویو در جنگ اوکراین و القای گزاره های نادرست به افکار عمومی جهان در قبال واقعیات پشت پرده جنگ صورت می گیرد.به راستی واکنش روس‌ها در قبال این موضوع چه خواهد بود؟!

نویسنده : فخرالدین اسدی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.