جزایر خلیج فارس ناموس ملت بزرگ ایران هستند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 89533
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۹:۳۵ |
سردار تنگسیری:

جزایر خلیج فارس ناموس ملت بزرگ ایران هستند

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: جزایر خلیج فارس ناموس ملت بزرگ ایران اسلامی هستند و ما فرزندان این ملت غیور موظف هستیم از نوامیس خود دفاع کنیم.
جزایر خلیج فارس ناموس ملت بزرگ ایران هستند

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه در حاشیه برگزاری «رزمایش اقتدار و پدافند دفاع مستحکم نیروی دریایی سپاه» مزین بنام سردار شهید اسحاق دارا در جزیره بوموسی و گرمترین روز سال جاری، گفت: جزایر خلیج فارس نگین درخشانی هستند که تا ابد بر تارک آب و خاک میهن اسلامی ما می‌درخشند.

وی افزود: جزایر خلیج فارس ناموس ملت بزرگ ایران اسلامی هستند و ما فرزندان این ملت غیور موظف هستیم از نوامیس خود دفاع کنیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: امنیّت منطقه خلیج فارس منفعت مشترک کشور‌های خلیج فارس است؛ ما کشور‌های خلیج فارس منافع مشترکی داریم، ما با هم برادر و همسایه‌ایم، امنیّت اینجا به نفع همه‌ی ما است؛ اگر خلیج فارس که سرشار از منابع غنی انرژی است، امن باشد، همه‌ی ما و حتی همه جهان از ثمرات این امنیّت بهره مند می‌شوند.

وی گفت: خلیج فارس متعلّق به همه کشور‌های این منطقه است و همه کشور‌ها نسبت به حدود و ثغور جغرافیایی خود حساسیت دارند و ما هم در خصوص حفاظت و حراست از تمامیت سرزمینی میهن اسلامی، ذره‌ای کوتاهی نمی‌کنیم چرا که نسل‌های آینده ما را نخواهند بخشید، همانگونه قبل از انقلاب هم وادادگی‌هایی که اتفاق افتاده بود امروز مایه تأسف و تأثر ملت عزیز و شرافتمند ما را به همراه داشته است.

سردار تنگسیری با اشاره به اینکه کشور‌های فرامنطقه‌ای نباید ثبات امنیت این منطقه حساس را با القاء توهمات تفرقه افکنانه دچار خدشه نمایند، تصریح کرد: کشور‌های منطقه خیلی باید مواظب باشند و مدبرانه خود را از شر توطئه‌ها و نقشه‌های شوم تفرقه افکنانه کشور‌های فرامنطقه‌ای باز بدارند، چرا که آن‌ها به هیچ وجه خیرخواه ملت و دولتی نبوده و نخواهند بود و این موضوع تأسف آور در طول تاریخ جهان متأسفانه به کثرت تکرار و تجربه شده است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.