جزئیات و اطلاعات مهم پروژه تتر و انتشار آن - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 73062
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷ |

جزئیات و اطلاعات مهم پروژه تتر و انتشار آن

به نقل از ghatar.com برای اولین بار تتر (USDT) در ۶ اکتبر ۲۰۱۴ با نام رییل کوین (Realcoin) توسط براک پیرس (Brock Pierce)، ریو کالینز (Reeve Collins) و کریگ سلرز (Craig Sellars) راه اندازی شد. این به آنها اجازه داد تتر را بر روی پروتکل Omni بسازند که کاربران را قادر می‌سازد تا دارایی‌ها و ارزهای مبتنی بر قراردادهای هوشمند را در بلاک چین بیت کوین ایجاد و تجارت کنند.
جزئیات و اطلاعات مهم پروژه تتر و انتشار آن

به نقل از ghatar.com برای اولین بار تتر (USDT) در ۶ اکتبر ۲۰۱۴ با نام رییل کوین (Realcoin) توسط براک پیرس (Brock Pierce)، ریو کالینز (Reeve Collins) و کریگ سلرز (Craig Sellars) راه اندازی شد. این به آنها اجازه داد تتر را بر روی پروتکل Omni بسازند که کاربران را قادر می‌سازد تا دارایی‌ها و ارزهای مبتنی بر قراردادهای هوشمند را در بلاک چین بیت کوین ایجاد و تجارت کنند. همانطور که مطرح شد، در ۲۰ نوامبر ۲۰۱۴، ریو کالینز، مدیرعامل تتر اعلام کرد که نام توکن آنها از Realcoin به USDT تغییر خواهد کرد.

پروژه تتر یک راهکار برای ثابت نگه داشتن قیمت ارزهای دیجیتال است، در واقع شرکت تتر تلاش کرد تا بتواند برای هر ارز خود یک پشتوانه معتبر قرار دهد تا از نوسانات بازار ارز جلوگیری کند. ارز دیجیتال تتر (USDT) ظاهراً با نسبت ۱:۱ به دلار آمریکا گره خورده است، به این معنی که باید با نرخ ثابت ۱ سکه تتر برای ۱ دلار آمریکا معامله شود. شرکت تتر ارز دیجیتالی به نام “tether coins” را عرضه کرد که گفته می‌شود توسط ذخایر واقعی دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. با ما همراه باشید تا در ادامه در مورد پروژه تتر جزئیات و اطلاعات مهمی را بدانید.

قیمت تتر

تتر یک استیبل کوین است که تلاش می‌کند قیمتی در نزدیکی یک دلار آمریکا داشته باشد. با این حال، قیمت یک استیبل کوین نیز می‌تواند نوسان داشته باشد. به عنوان مثال، تتر در اکتبر ۲۰۱۸ به زیر ۰.۹۰ دلار کاهش یافت و دوباره تقریباً به ۱ دلار بازگشت. در هر صورت، هنوز هم نسبت به سایر ارزهای رمزپایه پایدارتر است. همچنین، بسیاری از سرمایه‌گذاران پیوند تتر با دلار آمریکا را زیر سوال می‌برند، با این حال، شرکت تتر مکرراً ادعا کرده است که هر USDT در گردش توسط ۱ دلار آمریکا در حساب بانکی آن پشتیبانی می‌شود، و از این راه به دنبال اطمینان دادن به جامعه است. اما، شرکت تتر در ارائه شواهد قطعی، مانند حسابرسی رسمی، که ادعای خود را تأیید کند، شکست خورده است.

تاریخچه تتر

تاریخچه ارز دیجیتال تتر با Realcoin آغاز شد که توسط براک پیرس (Brock Pierce)، کریگ سلرز (Craig Sellars) و ریو کالینز (Reeve Collins) در سال ۲۰۱۴ ارائه شد. اندکی پس از آن، نام سکه به آنچه اکنون است تغییر کرد.

نحوه استفاده از USDT

پلتفرم Tether از پروتکل Omni، نرم افزار منبع باز استفاده می‌کند که به آن اجازه می‌دهد با بلاک چین تعامل داشته باشد. هدف اصلی ارز‌های تتر آسان‌تر کردن استفاده از ارزهای فیات در بلاک چین است، زیرا قرار است این توکن‌ها به عنوان ارزهای رمزنگاری شده ارزهای فیات مربوطه خود عمل کنند.

 • بر این اساس، معامله‌گران می‌توانند ارزها را بین صرافی‌های کریپتو با نرخ باثبات‌تری به دلیل پیوند تتر با دلار آمریکا (که با USD₮ یا اغلب USDT مشخص می‌شود) معامله کنند. در عین حال، فناوری آن به معامله‌گران این فرصت را می‌دهد تا از سیستمی استفاده کنند که ادعا می‌کند در مقایسه با تراکنش‌های بانکی معمولی امن‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر است. به طور مشابه، بازرگانان و سایر کاربران می‌توانند ارزهای فیات خود را بدون هزینه‌های معمولی که در طول این عملیات متحمل می‌شوند، به ارزهای دیجیتال تبدیل کنند. تتر اغلب در صرافی‌های ارزهای دیجیتالی استفاده می‌شود که فقط جفت‌های کریپتو به کریپتو را ارائه می‌کنند و در جای ارز فیات قرار می‌گیرند.
 • تا نوامبر ۲۰۱۸، تعداد ارزهای تتر در گردش تقریباً ۱/۸ میلیارد سکه از مجموع عرضه تقریباً ۲/۶ میلیارد سکه آن است. از نوامبر ۲۰۱۸، ارزش بازار آن تقریباً ۱/۸ میلیارد دلار است. تتر جدا از اینکه به دنبال افزایش سرمایه و سهم خود در بازار است، با رقابت سایر استیبل کوین‌ها مانند TrueUSD ،Dai و دیگران روبرو است.

تتر چگونه تولید شد؟

از زمان تأسیس تتر توسط براک پیرس (Brock Pierce) و همکارانش، این ارز با حمایت گروهی از پذیرندگان اولیه که علاقه‌مند به بیت کوین بودند و در کنار آن مشتاق تسهیل استفاده از ارزهای فیات به روش دیجیتال هم بودند، قدرت گرفت. موسسان آن در سال ۲۰۱۴، شرکت Tether.to را راه‌اندازی کردند، یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین با هدف ایجاد اختلال در سیستم مالی مرسوم با رویکرد مدرن‌تر پول تولید شد.

رویکردی رویایی و روحیه‌ای پیشگام

تتر به عنوان اولین پلتفرم مبتنی بر بلاک چین برای تسهیل استفاده دیجیتالی از ارزهای سنتی یک واحد حسابداری آشنا و پایدار یک بلوک ساختمانی انقلابی ایجاد کرده است که شرکت‌های سراسر جهان می‌توانند از آن برای ارائه خدمات مالی فرامرزی دموکراتیک شده استفاده کنند. با توکن‌های تتر، مشتریان می‌توانند بدون نوسانات و پیچیدگی‌هایی که معمولاً با یک ارز دیجیتال مرتبط است، با استفاده از بلاک چین به‌عنوان لایه‌های حمل‌ونقل، با خیال راحت با ارزهای سنتی معامله کنند.

یک تیم در حال رشد در سراسر جهان

Tether توسط یک تیم مدیریت ارشد با تجربه گسترده در خدمات مالی، فناوری و انطباق رهبری و مدیریت می‌شود. با تکیه بر تخصص یک تیم متنوع و پویا که در سراسر جهان پخش شده است، توکن‌های تتر از اولین به بزرگترین استیبل کوین از نظر حجم تبدیل شده اند.

ثبات بیشتر، رشد بیشتر

توکن‌های تتر در چند سال گذشته با ارزش بازار بیش از ۷۷ میلیارد دلار (از دسامبر ۲۰۲۱) محبوبیت خود را افزایش داده‌اند. توکن‌های تتر به مشتریان این امکان را می‌دهند که در میان بلاک‌چین‌های مختلف، بدون نوسانات و پیچیدگی ذاتی که معمولاً با توکن‌های دیجیتال مرتبط است، تراکنش انجام دهند.

بلاک چین آماده است

توکن‌های تتر به‌عنوان توکن‌های دیجیتال ساخته‌شده بر روی بلاک‌چین‌های مختلف از جمله Algorand ،Ethereum ،EOS ،Liquid Network ،Omni ،Tron پروتکل استاندارد Ledger Bitcoin Cash و Solana وجود دارند. بنابراین، صدور توکن‌های تتر بر روی بلاک‌چین‌های مختلف با قابلیت‌های متفاوت بسته به پروتکل حمل و نقل مورد استفاده، قابل اجرا است.

از کجا تتر بخریم؟

با توجه به تحریم ما نمی‌توانیم در صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال تتر بخریم، پس باید از صرافی‌های ایرانی برای ترید استفاده کنیم. یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال، صرافی ارز دیجیتال والکس است که ویژگی‌های زیر را ارائه می‌کند:

 • دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی به صورت سرد نگه‌داری می‌شود و در برابر هک و حملات مختلف امنیت دارد.
 • پشتیبانی حرفه‌ای و ۲۴ ساعته‌ی آنلاین و تلفنی والکس، خیال کاربران را برای پاسخ به هر سوالی آسوده می‌کند.
 • در صرافی آنلاین والکس، در کمتر از پنج دقیقه ثبت نام و معامله در پرسودترین بازارها را آغاز کنید.
 • تیم امنیتی پیشرفته والکس با ابزارهای مدرن و به‌روز، همواره برای حفظ امنیت دارایی کاربران تلاش می‌کنند. ذخیره امن دارایی کاربران در کیف پول‌های سرد و تایید هویت دو عاملی از جمله این ابزارها هستند.
 • با بیش از ۶۰۰ هزار کاربر فعال، معامله خود را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید.
 • ابزارهای مدرن برای انجام معاملات از جمله حد سود و ضرر، پنل گزارش سود و زیان، امکان تنظیم هشدار قیمت و همچنین نمودارهای قیمتی و ابزارهای تحلیل بازار در اختیار شماست.

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.