تکلیف برگزاری امتحانات نهایی مشخص می‌شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 18558
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱ |

تکلیف برگزاری امتحانات نهایی مشخص می‌شود

دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا اعلام کرد: کارگروهی با مدیریت یکی از اعضای شورای معاونان تشکیل شده که در آن راهکارهای مختلفی جهت چگونگی برگزار شدن امتحانات نهایی، امتحانات دوازدهم و کنکور سراسری پیشنهاد و ارائه شد که به طور مشخص در این مورد در جلسه روز شنبه ستاد مدیریت کرونا تصمیم نهایی و قابل اجرا، اتخاذ و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.
تکلیف برگزاری امتحانات نهایی مشخص می‌شود

مهرزاد حمیدی در سومین گردهمایی شورای معاونین با مدیران کل استان‌ها که به صورت ویدئو کنفرانس در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، با تقدیر از زحمات مدیران کل استان‌ها در خصوص کمک به آموزش و پرورش در مدیریت بحران پیشگیری از شیوع کرونا، اظهار کرد: دبیرخانه ستاد، فعال است و به همت همکاران استانی، به طور روزانه گزارش‌هایی را که از استان‌ها دریافت می‌شود، به اطلاع وزیر آموزش و پرورش می‌رساند و بازخورد این گزارش‌ها نیز به استان‌ها ارجاع خواهد شد.

وی ادامه داد: همت و تلاش همکاران استانی باعث ایجاد جریان مستمر آموزش در کشور شده و در اعضای جامعه این حس را به وجود آورده‌ایم که آموزش و پرورش با تمام ظرفیت و امکانات وارد این مساله شده است و این قابل تقدیر است.

حمیدی درباره اقدامات انجام شده در مورد ویروس کرونا، گفت: در جلسات قبل، دستورالعمل نقش‌های کمیته‌های ستادی، استانی و منطقه‌ای را در مرحله ستاد مشخص کردیم و هم‌اکنون منتظر پیشنهادهای مدیران ستادی استان در خصوص اعلام نظر در مورد نقش و وظایف مشاوران، معلمان پرورشی، معاونان، مدیران، معلمان و کادر اجرایی در راستای دورکاری آنها در دوران تعطیلات ناشی از شیوع کرونا هستیم.

حمیدی با اشاره به دغدغه مدیران کل استان‌ها در خصوص ضدعفونی و گندزدایی مدارس، گفت: لازم است مسئولان استان دقت کنند که مدارس ضدعفونی شده و به هیچ عنوان محل اسکان نوروزی یا موارد دیگر استفاده نشود تا بتوانیم با ادامه سال تحصیلی، آموزش را مطابق قبل ادامه دهیم.

تصمیم گیری درباره برگزاری امتحانات پایه دوازدهم و کنکور سراسری در روز شنبه

وی درباره برگزاری امتحانات پایه دوازدهم، اعلام کرد: کارگروهی با مدیریت یکی از اعضای شورای معاونان تشکیل شده است که در آن راهکارهای مختلفی جهت چگونگی برگزار شدن امتحانات نهایی، امتحانات دوازدهم و کنکور سراسری پیشنهاد و ارائه شد که به طور مشخص در این مورد در جلسه روز شنبه ستاد مدیریت کرونا تصمیم نهایی و قابل اجرا، اتخاذ و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

حمیدی تأکید کرد: سیستم مشاوره به دانش‌آموزان در خصوص مسائل مربوط به پیشگیری و مقابله با این ویروس، در اکثر استان‌ها فعال شده و انتظار می‌رود سایر استان‌ها نیز این سیستم را فعال کرده و به خانواده‌ها در مورد مهارت ماندگاری در خانه و چگونگی برخورد با فرزندان و حفظ آرامش خانواده مشاوره دهند.

دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد مدیریت کرونا در مورد غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها، گفت: برای غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها برنامه‌هایی را با صداوسیما هماهنگ کرده‌ایم و قرار است با همکاری ۳۳ هزار دبیر تربیت بدنی از طریق ضبط برنامه‌های متنوع و آموزشی برای دانش‌آموزان در شبکه ۲ سیما به آموزش و الگوپردازی برای خانواده‌ها بپردازند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمیدی تأکید کرد: والدین باید دقت کنند که حضور مداوم دانش آموزان در خانه و عدم تحرک آنها، مسأله‌ای است که باید جدی گرفته شود تا مبادا فرزندانمان برای رهایی از یک بیماری، درگیر عارضه چاقی و یا اضافه وزن شوند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.