توهین به پیامبر اسلام(ص) سرپوشی به سیاست‌های استکبار - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 28896
  پرینتخانه » بین الملل, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۳۷ | 548 بازدید |
سعد الله زارعی کارشناس امور بین الملل مطرح کرد:

توهین به پیامبر اسلام(ص) سرپوشی به سیاست‌های استکبار

سعدالله زارعی، کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در خصوص اهانت اخیر نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر(ص) و انتشار کاریکاتور بیان کرد: اساسا اهانت در فرهنگ هیچ کشوری مجوز ندارد و هیچ دین، اخلاق و سبک زندگی در دنیا اهانت را به عنوان راهی برای مواجهه با مخالفان به رسمیت نمی‌شناسد.
توهین به پیامبر اسلام(ص) سرپوشی به سیاست‌های استکبار

حانیه مسجودی
سعدالله زارعی، کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در خصوص اهانت اخیر نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر(ص) و انتشار کاریکاتور بیان کرد: اساسا اهانت در فرهنگ هیچ کشوری مجوز ندارد و هیچ دین، اخلاق و سبک زندگی در دنیا اهانت را به عنوان راهی برای مواجهه با مخالفان به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل چنانچه این اهانت توسط یک فرد یا گروهی صورت بگیرد نشان‌دهنده بی‌اخلاقی و انحطاط آن‌ها است اما زمانی که دولتی خاص از آن حمایت می‌کند، می‌توان گفت که بوی توطئه به مشام می‌رسد.
وی تأکید کرد: به همین دلیل نیز مقام معظم رهبری در پیام کوتاهی که ديروز  صادر کردند، اشاره فرمودند توهین و کاریکاتوری که در نشریه‌ای مانند شارلی ابدو انجام می‌شود و به ساحت مقدس یک پیامبر که مورد احترام بیش از یک میلیارد انسان و به عنوان منشأ دینی آن‌هاست، رخ می‌دهد، باید دید چه توطئه‌هايی پشت این ماجرا نهفته و چه کاسه‌ای زیر نیم کاسه است.
زارعی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند آنچه که در اروپا علیه پیامبر مکرم اسلام اتفاق افتاده و مورد حمایت دولت فرانسه قرار گرفته و شخص امانوئل ماکرون از این اقدام به عنوان آزادی بیان یادکرده، سرپوشی است بر توطئه‌ای که آن‌ها در خاک مسلمانان دنبال می‌کنند و این اقدام برای انحراف اذهان عمومی از یک مسئله حقیقی یا عملیاتی در رسانه های آن‌سوی منبع اهانت است.
این کارشناس خاطرنشان کرد: نکته دیگر، اهدافی است که اسرائیل، آمریکا و اروپایی‌ها در خاک مسلمانان پیاده می‌کنند، در حال حاضر اقداماتی علیه امنیت، وحدت و دولت‌های مسلمان رخ می‌دهد که شایسته یک مقابله جدی است اما غربی‌ها برای این‌که مقابله جدی علیه سیاست‌های اجرایی غرب در جهان اسلام رخ ندهد حادثه دیگری را در نقطه جغرافیایی متفاوت از غرب آسیا که متعلق به مسلمانان نیست، رقم می‌زنند، تا اذهان مسلمانان به سمت محکوم کردن یک ماجرایی در خارج از خاک خودشان معطوف و رویدادی که در نزدیکی آن‌ها اتفاق می‌افتد فراموش شود.
وی تصریح کرد: اکنون در سطح منطقه توطئه بسیار کلیدی علیه قدس شریف دنبال می‌شود و صهیونیست‌ و آمریکایی‌ها رسما اعلام کردند که کرانه باختری را به مناطق اشغالی و بلندی‌های جولان را به رژیم صهیونیستی الحاق می‌کنیم. در عین حال نیز در لبنان اقداماتی علیه مردم، دولت، امنیت و تمامیت ارضی آن‌ها انجام می‌دهند. ازطرفی آمریکایی‌ها نیز در حال جابه‌جایی نیروهای خود در عراق هستند و برای اقدامات آتی خود برنامه‌ریزی می‌کنند و از طرف دیگر در شبه جزیره نیز اتحادی را علیه مسلمانان شکل می‌دهند.
زارعی یادآور شد: به طورمثال دو روز قبل، وزیر دفاع انگلیس در سفری که به امارات داشت اشاره کرد ایران قدرت الکترونیکی و سایبری بالایی دارد و ما باید وحدتی را علیه توان سایبری آن‌ها ایجاد کنیم. در نتیجه این‌ها واقعیات یا عملیات‌هایی هستند که در جهان اسلام در جریان است و باید حساسیت عمومی در جهان اسلام علیه این مسائل پدید بیاید. اما غربی‌ها برای این‌که اذهان عمومی جهان اسلام را از این مسائل دور کنند، یک اقدام تحریک آمیز را در اروپا برنامه‌ریزی می‌کنند تا اذهان عمومی به سمت کاریکاتوری که در نشریه اروپایی منتشر شده، جلب و در آخر هم صداهای محکومیت بلند شود.
این کارشناس مسائل غرب آسیا ابراز کرد: با این‌که سازمان ملل متحد، اهانت به پیامبر را محکوم کرده است اما دشمنان اسلام هرازچندگاهی با انتشار کاریکاتور یا یک کتاب به پیامبر اکرم(ص) اهانت می‌کنند تا در نهایت یک بازی به راه بیفتد و در مورد آن بحث شود. در نهایت نیز اعلام می‌کنند این اقدام متوجه یک نشریه بوده و ربطی به دولت ندارد تا اعتراض مسلمانان را بخوابانند. اما غربی‌ها در این مدت برنامه‌های خودشان را در جغرافیای جهان اسلام پیش می‌برند.
 اهانت سلمان رشدی و کشیش آمریکایی، آغازگر توطئه‌ای علیه مسلمانان بود
وی ضمن اشاره به اقدامات سلمان رشدی با انتشار کتاب آیات شیطانی و کشیش آمریکایی که گفته بود باید قرآن کریم را به آتش کشید، افزود: اگر به تاریخ این اتفاقات در غرب نگاهی بیندازیم، می‌بینیم در مقطعی که سلمان رشدی اقدام به انتشار کتاب آیات شیطانی کرد و بعد هم دولت انگلیس از او به عنوان شهروند خود حمایت کرد و یا به اهانت کشیش جونز به قرآن کریم در کلیسایی در آمریکا بنگریم و کاریکاتورهایی که در چندین مقطع علیه پیامبر اسلام کشیده شد، متوجه می‌شویم که مصادف با هرکدام از این اقدامات، اتفاق مهمی توسط غربی‌ها در جهان اسلام در حال اجرا بوده است. 
این کارشناس مسائل  غرب‌آسيا  تأکید کرد: به طور مثال در زمان انتشار کتاب آیات شیطانی شاهد بودیم که غربی ها در افغانستان و پاکستان علیه مسلمانان توطئه و آشوب به راه انداختند و برنامه‌ای را برای ایجاد گروه‌های تروریستی در جهان اسلام اجرایی کردند که بعدها نیز خودشان به آن اذعان داشتند.
زارعی ادامه داد: در آن زمان مسلمانان به جای این‌که توجه‌شان به برنامه آمریکا و غربی‌ها در افغانستان و پاکستان جنگ باشد، به این بود که در انگلیس کتابی علیه پیامبر   اسلام نوشته شده است. به طورمثال زمانی که کشیش جونز در آمریکا به قرآن اهانت کرد با زمانی که آمریکایی ها مشغول اجرای طرحی به نام آناپولیسم بودند، مصادف شد که در حال اجرا کردن توطئه خبیثی علیه فلسطین و قدس شریف بودند. همچنین زمانی که کاریکاتورهایی علیه پیامبر مکرم اسلام در اروپا به چاپ رسید در منطقه ما، عراق و سوریه توطئه‌ای در حال شکست بود و غربی‌ها با این کار در حال فراهم کردن توطئه جدیدی برای بازسازی فضاهای امنیتی براندازانه علیه جهان اسلام بودند.زارعی درانتها بیان کرد: اکنون که دوباره موضوع کاریکاتور پیامبر در نشریه فرانسوی شارلی ابدو مطرح شده است مصادف با زمانی است که توطئه سنگینی ازسوی آمریکا و رژیم نامشروع صهیونیستی علیه مسلمانان و فلسطین در حال اجراست. بنابراین اقدامات اهانت‌آمیز غربی‌ها همواره سرپوشی بر اقدامات عملیاتی است که علیه مسلمانان در جریان بوده است.

نویسنده : حانیه مسجودی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.