توصیه‌های اورژانس برای چهارشنبه آخر سال/ درخواست از پلیس برای کاهش حوادث - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 61810
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۶:۱۵ |

توصیه‌های اورژانس برای چهارشنبه آخر سال/ درخواست از پلیس برای کاهش حوادث

سخنگوی سازمان اورژانس کشور، گفت: در خصوص افرادی که از مواد محترقه استفاده می کنند به خاطر دارم که این افراد از زمان بازداشت تا بعد از تعطیلات نوروز در خدمت نیروی انتظامی بودند؛ تقاضا دارم که امسال نیز این طرح اجرا شود چرا که بازدارنده است و سلامتی افراد را حفظ می کند.
توصیه‌های اورژانس برای چهارشنبه آخر سال/ درخواست از پلیس برای کاهش حوادث

مجتبی خالدی، درباره تمهیدات این سازمان در خصوص چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: متاسفانه هر ساله شاهد این هستیم که افراد به دلیل سن جوانی، کنجکاوی و هیجاناتی که در این خصوص دارند از مواد محترقه استفاده می کنند.

وی گفت: چند خواهش داریم و اولینش این است که حتما والدین مراقبت های لازم را درباره این مسئله داشته باشند. مهم ترین رکن این مسئله آگاهی رسانی به نوجوانان است که ببینند چه مخاطرات و عواقبی را در پیش دارند که شاید استفاده کنند و تا پایان عمر دچار محدودیت و معلولیت نشوند؛ البته این مراقبت ها به غیر از این است که دچار مرگ نشوند. 

خالدی با بیان اینکه تا به حال حدود چهار فوتی در پی حوادث چهارشنبه آخر سال ١۴٠٠ گزارش شده است، ادامه داد: از آن جایی که این حوادث قابلیت پیشگیری دارد خواهش ما این است که چند اقدام باید صورت گیرد. سازمان اورژانس کشور محتوای آموزشی را آماده کرده و در هفته جاری یک جلسه ای را با متولیان امر خواهیم داشت که با نمایندگان وزارت کشور، شهرداری، سازمان های مردم نهاد و.. همکاری خواهیم داشت که بتوانیم اطلاع رسانی گسترده ای را برای مردم داشته باشیم. بسیاری از افراد آگاهی ندارند که اقدامات و هیجاناتشان چه عواقبی را برای خودشان و سایر افراد در پی خواهد داشت.

وی اظهار کرد: سال گذشته احتیاط به دلیل شرایط بیماری کووید ۱۹ بیشتر بود اما سال جاری نیز خواهش ما از شهروندان این است که توجه ویژه ای داشته باشند. از نیروی انتظامی نیز خواهش می کنیم در خصوص افرادی را که در زمینه فروش مواد محترقه فعال هستند رسیدگی های لازم را انجام دهند. در خصوص افرادی که از مواد محترقه نیز استفاده می کنند به خاطر دارم که این افراد از زمان بازداشت تا بعد از تعطیلات نوروز در خدمت نیروی انتظامی بودند؛ تقاضا دارم که امسال نیز این طرح اجرا شود چرا که بازدارنده است و سلامتی افراد را حفظ می کند. 

خالدی گفت: برخی اصناف نیز به دلیل شغلشان می توانند مورد سو استفاده افراد سودجو برای تهیه مواد محترقه قرار گیرند که به این اصناف نیز باید توصیه های لازم ارائه شود. موادی که می تواند برای تولیدات ترقه مورد استفاده قرار گیرد در این ایام نباید به صورت آزاد و به هر فردی فروخته شود. 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: سال های گذشته نیز شاهد عابرانی بودیم که متاسفانه دچار آسیب شده بودند. بنابراین خواهش ما این است که افراد در این ایام بیشتر از خیابان های اصلی تردد کنند و اگر در خودرو هستند شیشه ها بالا باشد. همه باید کمک کنند تا حوادث چهارشنبه سوری کاهش پیدا کند.

وی در پایان گفت: سازمان اورژانس کشور نیز برای پرسنل خود محتوی آموزشی مرتبط با چهارشنبه آخر سال مثل سوختگی و تروما را بار دیگر ارائه خواهد کرد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.