توسعه پالایشگاه‌های فراسرزمینی موجب بازارسازی جهانی خواهد شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 92227
  پرینتخانه » اقتصادی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۶:۴۲ |
عبدالعلی رحیمی مظفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

توسعه پالایشگاه‌های فراسرزمینی موجب بازارسازی جهانی خواهد شد

عبدالعلی رحیمی مظفری، نماینده مردم سروستان و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با‌ خبرنگار «رسالت» به تشریح اقدامات کشور برای نوسازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی پرداخت و درباره اثرات این روند بر صادرات نفت و بازارسازی جهانی عنوان کرد: به طورحتم توسعه پالایشگاه‌های فراسرزمینی به معنای دور زدن و خنثی سازی تحریم‌ها خواهد بود.
توسعه پالایشگاه‌های فراسرزمینی موجب بازارسازی جهانی خواهد شد

عبدالعلی رحیمی مظفری، نماینده مردم سروستان و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با‌ خبرنگار «رسالت» به تشریح اقدامات کشور برای نوسازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی پرداخت و درباره اثرات این روند بر صادرات نفت و بازارسازی جهانی عنوان کرد: به طورحتم توسعه پالایشگاه‌های فراسرزمینی به معنای دور زدن و خنثی سازی تحریم‌ها خواهد بود. بنابراین احداث پالایشگاه‌های فراسرزمینی ضمن آنکه زمینه پالایش نفت در خارج از کشور می‌شود، امکان صادرات نفت به مقاصد صادراتی را بیش‌تر خواهد کرد و موجب بازارسازی جهانی خواهد شد.
وی با تاکید بر تحقق ارزش افزوده از مسیر نوسازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی افزود: احداث و بهره‌گیری از پالایشگاه‌های فراسرزمینی می‌تواند موجب فعالیت در حوزه نفتی با ارزش افزوده بیش‌تر شود. افزون براین، به موجب‌این امر دیپلماسی سیاسی و اقتصادی‌مان را تقویت خواهیم کرد و روابط گسترده‌تری را رقم خواهیم زد. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره اثرات احداث پالایشگاه‌های فراسرزمینی بر گسترش سطح روابط و تقویت دیپلماسی اقتصادی تصریح کرد: نوسازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی منافع کشورها را به یک‌دیگر گره خواهد زد و موجب توسعه سطح روابط خواهد شد. شایان ذکر است تا بگوییم که به موجب پالایشگا‌های فراسرزمینی انتقال و صادرات دانش فنی پیمانکاران داخلی‌مان را نیز رقم خواهیم زد.
نماینده مردم سروستان با اشاره به صدور خدمات فنی و مهندسی همچنین خاطرنشان کرد: صادرات قطعات و فراهم‌سازی زمینه فعالیت شرکت‌های داخلی از دیگر فواید نوسازی و بهره‌گیری از پالایشگاه‌های فراسرزمینی‌ خواهد بود.
وی با اشاره به نقش پالایشگاه‌های فراسرزمینی در عرصه بین المللی متذکر شد: با احداث پالایشگاه‌های فراسرزمینی می‌توانیم حضور خود را در عرصه‌های بین المللی تقویت کنیم. پیش‌تر تمام تمرکزمان فعالیت و پیش‌برد اهداف در داخل کشور بود. براین اساس شرکت‌های داخلی نیز به صورت بازرگانی اقدام به فعالیت می‌کردند. حال به موجب این روند و توام با دیپلماسی اقتصادی و سیاسی می‌توانیم زمینه فعالیت شرکت‌های تولیدی به ویژه در بخش تولید قطعات و مرتبط با امر تکنولوژی را در خارج از کشور رقم بزنیم.
او در پایان این گفت‌وگو با بیان امکان افزایش صادرات نفت و تقویت شرکت‌های تولیدی بخش خصوصی متذکر شد: نوسازی پالایشگاه‌های فرا سرزمینی به افزایش صادرات نفت کمک خواهد کرد و موجب بازارسازی جهانی خواهد شد. افزون براین به موجب این روند، سایر ابعاد مرتبط با حوزه نفت اعم از شرکت‌های تولیدی بزرگ بخش خصوصی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و اثرگذاری‌شان افزایش خواهد یافت.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.