توان بالای دفاعی ارتش با حمایت مجلس هر روز بیشتر هم می‌شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 81220
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۹:۱۵ |

توان بالای دفاعی ارتش با حمایت مجلس هر روز بیشتر هم می‌شود

امیر دریادار سیاری گفت: توان دفاعی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرز‌های زمینی آنقدر بالاست که امروز می‌تواند در مقابل هر تهدیدی مقابله کند.
توان بالای دفاعی ارتش با حمایت مجلس هر روز بیشتر هم می‌شود

امیر دریادار حبیب الله سیاری با اشاره به نشستی که اخیرا با نمایندگان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیرامون بودجه حوزه دفاعی کشور داشت، گفت: مباحث مربوط به بخش دفاعی کشور در حوزه زمینی، هوایی و دریایی را مطرح کردیم، نمایندگان با مسائل و مشکلات فعلی این حوزه آشنا شدند هرچند با این مباحث آشنایی کامل دارند، زیرا این عزیزان به صورت مستمر از مقر‌های حوزه دفاعی بازدید دارند و به آن‌ها سرکشی می‌کنند.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، افزود: در جلسه‌ای که با نمایندگان داشتیم پیشنهاد‌هایی برای ارتقای توان دفاعی کشور مطرح کردیم تا منابع و برنامه‌های بهتر و بیشتری را در بودجه سال ۱۴۰۲ و برنامه پنج ساله هفتم پیش‌بینی کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: متناسب با تهدیدات احتمالی آینده، منابع مالی را برای حوزه دفاعی کشور برآورد می‌کنیم و بر مبنای آن‌ها نیازمندی‌های خود را مشخص می‌کنیم و برای تامین این نیازمندی‌ها در ابعاد مختلف، پیشنهاد‌هایی را مطرح می‌کنیم.

امیر دریادار سیاری یادآور شد: پیشنهادات خود را در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کردیم و درباره آن‌ها بحث کردیم، قرار شده این پیشنهادات توسط نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ طرح و پیگیری شود، متاسفانه بودجه‌ای که برای سال ۱۴۰۲ در لایحه دولت دیده شده، کافی نیست و از این رو پیشنهاد‌هایی را به کمیسیون دادیم تا دنبال کنند.

معاون هماهنگ کنده ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سوال چه خبر خوبی برای مردم دارید، گفت: توان دفاعی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرز‌های زمینی آنقدر بالاست که امروز می‌تواند در مقابل هر تهدیدی بیاستد، امیدواریم مجلس هم حمایت کند که این توان هر روز بیشتر شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.