توافق دولت و مجلس برای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 61430
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۷:۵۹ |

توافق دولت و مجلس برای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد

نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب گفت:با توجه به مشکلات موجود در کشور، دولت دارای محدودیت‌های مالی بوده؛ با این حال هم دولت و هم مجلس خواستار افزایش مستمری و حمایت از نهادهای حمایتی هستند.
توافق دولت و مجلس برای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد

حسن همتی،نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس در خصوص «افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)»، اظهار داشت:کمیته امداد پیشنهاد ۴۰ درصدی افزایش مستمری را به ارائه داده است و دولت افزایش ۲۰ درصدی مستمری را در لایحه آورده است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی و مشکلات موجود در کشور، دولت دارای محدودیت‌های مالی بوده؛ با این حال هم دولت و هم مجلس خواستار افزایش مستمری و حمایت از نهادهای حمایتی هستند.

نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسیون تلفیق بودجه ۳۵ هزار میلیارد تومان برای مستمری مددجویان در سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته امام جزئیات افزایش ماهانه این عدد هنوز مشخص نشده است.

همتی از پیش‌بینی سه هزار میلیارد تومان برای مسکن مددجویان در بودجه ۱۴۰۱ خبر داد و تصریح کرد: جداول بودجه‌ای جداول متمرکزی هستند و طی این دوره دولت در خصوص طرح جهش مسکن و جداول بودجه‌ای محدودیت‌های قائل شده است و باید در خصوص مساکن مددجویان در صحن شاهد افزایش ارقام باشیم.

وی یادآور شد: به طور حتم دولت و مجلس حامی مددجویان و افراد کم درآمد خواهد بود و سعی خواهد شد تصمیمات اتخاد شده به نفع این اقشار باشد.

این نماینده مجلس درباره تخصیص میزان اعتبار اشتغال مددجویان کمیته امداد، خاطرنشان کرد: در خصوص میزان اعتبار لازم برای حمایت و همراهی با برنامه اشتغال امداد، کمیسیون تلفیق بررسی‌ها و تصمیمات لازم را اتخاذ کرده؛به طوری که ۲۵ هزار میلیارد تومان به همین منظور اختصاص داده است اما به نظر می‌رسد مبلغ مورد نیاز کمیته امداد برای ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی در سال آینده، ۳۵ هزار میلیارد تومان است.

نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب تاکید کرد: یکی از وظایف اصلی نماینده مردم در مجلس دفاع از حقوق نیازمندان است و ما نیز تمام سعی و تلاش خود را خواهیم کرد از حقوق مردم و به خصوص اقشار کم درآمد و مستمری بگیران نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی که در این شرایط کنونی و تورم بیشتر آسیب به این افراد وارد شده است را دفاع کنیم.

همتی ابراز کرد: با توجه به شرایط بد اقتصادی و تورم در جامعه که چند برابر شده است و با توجه به اینکه ارزش پول ملی کاهش یافت، اقشار کم درآمد بیشتر متضرر شدند و از وظایف اصلی و اولویت اول مجلس و دولت حمایت از اشتغال مسکن و افزایش مستمری مددجویان خواهد بود.

| منبع خبر : فارس
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.