تنفس مصنوعی شیطان به شیطان - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 100722
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۶:۰۱ |
مجلس نمایندگان آمریکا کاخ سفید را ملزم به حمایت مطلق از نتانیاهو کرد

تنفس مصنوعی شیطان به شیطان

 در حالی که مصادیق و نمادهای جنایت و نسل کشی صهیونیستها روز به روز بیشتر  می شود، مقامات آمریکایی همچنان حمایت کامل و وقیحانه ای ازخونبازی صهیونیستها در غزه، رفح و خان یونس دارند. اخیرا مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را تصویب کرد که در آن از جو بایدن خواسته شده تا تحت هیچ شرایطی ارسال سلاح برای اسرائیل را متوقف نکند. 
تنفس مصنوعی شیطان به شیطان

 در حالی که مصادیق و نمادهای جنایت و نسل کشی صهیونیستها روز به روز بیشتر  می شود، مقامات آمریکایی همچنان حمایت کامل و وقیحانه ای ازخونبازی صهیونیستها در غزه، رفح و خان یونس دارند. اخیرا مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را تصویب کرد که در آن از جو بایدن خواسته شده تا تحت هیچ شرایطی ارسال سلاح برای اسرائیل را متوقف نکند. 
مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل جمهوری‌خواهان است، روز پنج شنبه لایحه‌ای را تصویب کرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را ملزم به ارسال سلاح به اسرائیل می‌کند.  این طرح به نام «قانون حمایت از کمک‌های امنیتی به اسرائیل» با ۲۲۴ رای موافق در مقابل ۱۸۷ رای مخالف در جریان رای گیری که عمدتا بر مبنای حزبی بود به تصویب رسید.هر چند تصویب این طرح در مجلس سنا با اکثریت دموکرات بعید به نظر می‌رسد و اینکه این طرح به مرحله اجرا برسد دور از انتظار است، اما نباید فراموش کرد که آمریکا به صورت غیر رسمی ، به ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی و حتی کمک میدانی به این رژیم در نسل کشی کودکان و زنان بی دفاع نوار غزه ادامه می دهد. ادعای جمهوری‌خواهان در خصوص عدم التزام بایدن به حمایت از اسرائیل، بیش از هرچیزی جنبه سیاسی و رقابت‌های حزبی دارد، چرا که از زمان آغاز یورش رژیم اشغالگر به غزه، آمریکا به شکل بی سابقه در تمامی سطوح به حمایت 
بی چون وچرا از این رژیم برخاسته است.
 دروغ گویی بایدن در روز روشن 
در این خصوص کانال ۱۱ تلویزیون اسرائیل گزارش داد که نخستین محموله سلاح‌های آمریکایی که دولت جو بایدن ادعا می‌کرد مانع ارسال آن برای رژیم اسرائیل شده وارد فلسطین اشغالی شده است.هفته گذشته دولت بایدن مدعی شده بود در اعتراض به اقدام ارتش اسرائیل برای آغاز عملیات در رفح ارسال برخی از بسته‌های کمک تسلیحاتی خود به این رژیم را متوقف کرده است.
جو بایدن و نتانیاهو تبدیل به بازندگان اصلی جنگ غزه شده‌اند. اقدام وقیحانه اخیر دولت آمریکا در وتوی قطعنامه آتش‌بس در نوار غزه، که به‌ واسطه استناد دبیرکل سازمان ملل متحد به ماده ۹۹ منشور ملل صادرشده بود، بار دیگر منجر به خشم افکار عمومی دنیا و حتی رویگردانی بخش مهمی از رأی‌دهندگان آمریکایی از دموکرات‌ها و بایدن شده است.
طی روزهای گذشته، برخی اعضای ارشد وزارت خارجه آمریکا و برخی سناتورهای دموکرات نظیر برنی سندرز و الیزابت وارن ، در ملاقات‌های پنهان و بعضا مواضع آشکار خود، نسبت به استمرار رویکرد کاخ سفید در جنگ غزه و تأثیر آن بر شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ هشدار داده‌اند. روزنامه وال‌استریت ژورنال  از تنش میان جو بایدن و بنیامین نتانیاهو به دلیل اختلاف‌نظر آنها در مورد روند حمله به رفح گزارش داده و روزنامه آمریکایی پولیتیکو  نیز مدعی شده  بایدن دستور تمهید مقدمات برای ممنوعیت صدور روادید و اعمال تحریم هایی علیه شهرک‌نشینان افراطی صهیونیست را صادر کرده است! در چنین شرایطی ، باید در آنالیز رفتار اخیر دولت آمریکا ، صرفا به استراتژی همیشگی حمایت واشنگتن از صهیونیست‌ها اکتفا نکرد. در این میان عامل مهم دیگری وجود دارد که نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت.واقعیت امر این است که سایه تهدیدات آیپک و نتانیاهو بر سر رئیس‌جمهور آمریکا کماکان سنگینی می‌کند.دلیل این تهدید، مربوط به طراحی اولیه جنگ غزه از سوی دولت بایدن است. پس از وقوع عملیات طوفان الاقصی، کاخ سفید ، پنتاگون و سنتکام طراحی و مدیریت جنگ غزه را برعهده‌گرفته و حتی از تل‌آویو خواستند تا کنترل میدان را نیز به واشنگتن بسپارد.
  کاخ سفید همدست مطلق صهیونیست‌هاست
 حضور هزاران تفنگدار آمریکایی در سواحل غزه و صدها نظامی ارشد پنتاگون در اتاق عملیات جنگ غزه بیانگر نقش پررنگ و محوری آمریکا در نسل‌کشی غزه بوده است. به عبارت بهتر، در اینجا نه‌تنها شاهد ادغام توان نظامی آمریکا و اسرائیل ، بلکه شاهد تسلط مدیریت میدانی ایالات‌متحده بر صحنه رقت بار نسل‌کشی و جنایت در غزه بودیم.محاسبه بایدن و همراهانش نیز به مانند محاسبات محیطی و میدانی صهیونیست‌ها، بر مبنای نابودی سریع حماس و اشغال کامل غزه شکل‌گرفته بود. واشنگتن و تل‌آویو هرگز تصور فرسایشی شدن نبرد و عدم رسیدن به اهداف اعلامی خود در جنگ غزه را نمی‌کردند اما این اتفاق به‌واسطه مقاومت قهرمانانه و هوشمندانه ساکنان غزه و رزمندگان حماس رخ داد. در چنین شرایطی صهیونیست‌ها به بایدن هشدار داده‌اند که علی‌رغم شکست سنگین مشترک آمریکا و اسرائیل در نوار غزه، هرگونه عقب‌نشینی کاخ سفید از رویکرد کنونی، منجر به افشای حقایقی ازجمله نحوه میدان‌داری سبعانه بایدن و همراهانش در جنگ غزه و پرده‌برداری از مشاوره‌های پرهزینه و غلط پنتاگون و سنتکام به صهیونیست‌ها خواهد شد. بدیهی است که این اسناد قرار نیست تا زمانی طولانی پنهان بمانند و به‌زودی تبدیل به شواهد و مصادیق شکست مطلق مشترک واشنگتن و تل‌آویو در نوار غزه خواهد شد. بایدن نیز باید به‌مانند نتانیاهو، خود را برای ورود به زباله‌دان تاریخ آماده کند.
 درخواست آفریقای جنوبی از دادگاه لاهه 
آفریقای جنوبی  از این دادگاه بین‌المللی خواست تا دستور توقف فوری تهاجم رژیم صهیونیستی به منطقه رفح در غزه را صادر کند.
آفریقای جنوبی تاکید کرده است که اقدامات نظامی اسرائیل در رفح یک «نسل کشی» است و «بقای واقعی فلسطینی‌ها» را تهدید می‌کند.هیئت این کشور آفریقایی در برابر دادگاه بین‌الملل گفت که این کشور از رژیم اسرائیل می‌خواهد «عملیات نظامی» خود را در غزه متوقف کند و از گذرگاه رفح و نوار غزه کاملا عقب نشینی کند.این هیئت همچنین گفت که تل‌آویو باید ورود کمک‌های انسانی به غزه را بدون هیچ گونه ممانعتی و با نظارت تیم حقیق‌یاب تضمین کند. آفریقای جنوبی همچنین از رژیم تل‌آویو خواست که گزارشی را از نحوه اجرای اقدامات پیشگیرانه خود به دادگاه بین‌الملل ارائه دهد.رژیم صهیونیستی که تا کنون منجر به شهادت بیش از ۳۵ هزار نفر در نوار غزه شده، مدعی است که تعهد «تزلزل ناپذیر» به رعایت قوانین بین‌المللی دارد و پرونده آفریقای جنوبی را «بی اساس» خوانده است.ادعای پوچ و دروغینی  که بیشتر از همه، نشان دهنده اوج رذالت و وقاحت رژیم کودک کش صهیونستی و حامیان آمریکایی و اروپایی آن است. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که شکست سنگینی را در برابر مقاومت متحمل شده است، می‌گوید که بدون اعزام نیروی زمینی به رفح نمی‌تواند این گروه را شکست دهد.اما استراتژیست های غربی به نتانیاهو هشدار داده اند که در رفح نیز دچار شکست مضاعف خواهد شد. 

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.